Autor Wątek: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła  (Przeczytany 5083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leonis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« dnia: 23-05-2018, 13:44:08 »
Witam , w żony aucie zauważyłem, że ciężko chodzi pedał sprzęgła , biegi wchodza bez problemu i nie wiem czy wymieniać już sprzęgło ??

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 15-09-2018, 21:46:21 »
Witam pisałem już kiedyś napisze 1 raz więcej w aygo sprzeglo i skrzynia robi się w Polsce tzn ze moje mniemanie albo chodzi 100 tys albo max 4o tys jak to ktoś napisał na tym forum co konkretnie do tematu u mnie sprzeglo chodzi leciutko w innym moim samochodzie w zyciu tak lekko nie chodzi ale biegi wchodzą jak chcą2 raz opur raz 2 razy trzeba wysprzeglic żeby wrzucić bieg np. 1 wszy o wstecznym nie wspone bo to już katastrofa nawet o tym  pisza w instrukcji obsugi a panowie z toyoty na jeździe próbnej wciskają kity ze nowy samochod noi musi się dotrzeć na przeglądy gwarancyjne tez nie radze jezdzic bo i tak te 3 lata wytrzyma a poza tym sprzeglo nie podlega gwarancji powiedzą ze to ktoś nie umial jezdzic proponuje dla nowych uzytkownikow 3 razy przegląd nie bo to już 2500zl zostaje to nowe sprzeglo i wymiana oleju co rok u 1 lepszego mechanika toyota 20 -30 lat temu to była toyota

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 16-09-2018, 18:13:20 »
Witam pisałem już kiedyś
A mógłbyś napisać to samo, ale w sposób zrozumiały, używając poprawnie gramatyki i ortografii.  No chyba, że jesteś przedszkolakiem, który włamał się na konto rodziców, to nie ma sprawy.

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 20-09-2018, 21:18:48 »
nie jestem poliglota a chyba ludzie na tym forum nie sa z ciemno grodu i co 5 slowo może zrozumieją a może i caloksztalt nikomu nigdy nic tylko tobie  cos nie pasuje jesteś nauczyciel j... polskiego czy co raczej adiunktem przepraszam więcej to się nie powtorzy  <taniec>

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: 20-09-2018, 22:42:40 »
nie jestem poliglota
Nawet Ciebie nie podejrzewałem o znajomość języków obcych, bardziej o analfabetyzm.

Offline Talar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: 02-10-2018, 17:27:06 »
A czy Wy tez tak macie ze jak naciskacie sam pedal sprzegla to nie chodzi gladko tylko cos tam skrobie (dzwiek starej sprezyny)?

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: 03-10-2018, 08:40:22 »
Nie. Wciskając sprzęgło nie powinno nic skrobać

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #7 dnia: 07-10-2018, 18:29:12 »
U mnie leciutko bardzo leciutko i nic nie slychac zadnego chrobotania zadnych niepokojących dzwiekow oprócz tego pyknięcia na biegu jalowym gdy wciśniemy i wyciśniemy dzwignie sprzegłą pod koniec słychać ten metaliczny dźwięk heheheh ale TTTM heheh

Offline Talar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #8 dnia: 02-01-2019, 12:16:54 »
U mnie to skrobanie sprzegla zostalo wyeliminowane wymiana skrzyni biegowwraz ze sprzeglem. Przebieg 8tys km.

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #9 dnia: 14-01-2019, 17:55:42 »
Ale miałeś farta u mnie dalej biegi chaczą to milo ze zrobili na gwarancji ja niestety nie miałem takiej sily przebicia ale już mam po gwarancji także jezdze chaczy i w zasadzie się przyzwyczaiłem ze po 2 razy trzeba biegi wrzucać albo szukac hehhehe krecic dzwignia do okola i jest 2 bieg zapięty wsteczny jak w instrukcji nic się nie zmienilo

Offline Talar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Toyota Aygo II - pedał sprzęgła
« Odpowiedź #10 dnia: 15-01-2019, 03:08:54 »
U mnie haczenie tez nadal jest. Problem byl w lince sprzegla ze ona haczyla i dawala dzwiek jak by starej sprezyny i dlatego wymieniali skrzynie. Haczenie to akurat norma...


 

Beesafe.pl