Autor Wątek: Foteliki dla dzieci  (Przeczytany 4726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Foteliki dla dzieci
« dnia: 23-05-2018, 21:27:58 »
Ma ktos zamontowany fotelik w c-hr ??
Chodzi mi zwlaszcza o te na isofix dla dzieci 1+
Jezeli tak to jakie wam spasowaly pod kanape..ja narazie dopasowalem tylko 2 modele w ktorych dziecko moze spokojnie podrozowac...


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline pc123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: 23-05-2018, 22:57:15 »
Proponuję się udać do firmy dobierającej foteliki. Koszt prawie żaden, a pewność dużo większa.
W Warszawie mogę polecić.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: 24-05-2018, 08:39:01 »
Proponuję się udać do firmy dobierającej foteliki. Koszt prawie żaden, a pewność dużo większa.
W Warszawie mogę polecić.
Bylem juz 2 fotelik tak kupuje pytam bardziej z ciekawosci.. i dla swiadomosci innych

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline bbanditoss

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #3 dnia: 29-05-2018, 06:57:09 »
Ja mam recaro zero.1 . Zrobię później zdjęcie jak "leży" w aucie :)

Remek

  • Gość
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #4 dnia: 29-05-2018, 08:16:13 »
Ja kupowałem fotelik z internetu więc mi było głupio iść do sklepu zawracać sprzedawcy głowę i nie kupić.
Wybraliśmy maxi cosi cabrio + baza isofix bo zapewnia to większe bezpieczeństwo w razie wypadku, z jednej strony mamy pewność, że fotelik jest dobrze przymocowany a z drugiej strony sama baza isofix lepiej trzyma fotelik w miejscu niż zapinanie samymi pasami.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #5 dnia: 29-05-2018, 10:30:10 »
Ja wlasnie sprzedaje bo nie pasuje... glowa leci podczas snu i za maly kąt ...
Ja mam recaro zero.1 . Zrobię później zdjęcie jak "leży" w aucie :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Remek

  • Gość
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: 29-05-2018, 10:39:38 »
Chyba nie wsadzacie noworodka do tego recaro zero.1? takie foteliki z zakresem od 0-18kg są dla niemowlaków nie zdrowe... noworodek powinien być w pozycji półleżącej

Offline pc123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #7 dnia: 29-05-2018, 10:57:51 »
Ja kupowałem fotelik z internetu więc mi było głupio iść do sklepu zawracać sprzedawcy głowę i nie kupić.
Płacisz 50 zł i nikt już nie mówi o zawracaniu głowy, to jest zwykła usługa. Ale jak ja kupowałem, to ceny były prawie identyczne jak najtańsze w internecie.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #8 dnia: 29-05-2018, 11:14:49 »
Po ostatnich przymiarkach i walce z fotelikami montowanymi na isofix do c-hr pasuje i spelnia wymogi bezpiecznego dla dziecka kąta oparcia fotelika +/- 42 stopnie cybex sirona i gb vaya..  oczywiscie dla dzieci 1+ tylem do kierunku jazdy..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: 29-05-2018, 19:27:11 »
Ja mam dwie sztuki takiego cuda:

Fotelik świetny, można go używać zaraz po tym dla noworodków bo one są przeważnie do 13kg... Jeśli dziecko umie już samo siedzieć to ten cybex jest świetny.
U mnie bardzo dobrze się sprawuje, a żeby przy rozkładaniu fotelika do pozycji leżącej nie porysować, lub nie zniszczyć skórzanych siedzeń, to owinąłem zagłówki w pokrowce...
 
Fotelik bardzo wygodny, wiele pozycji ustawień (leżący, z odchylanym oparciem pod głowę). Dodatkowo fotelik rośnie razem z dzieckiem, aż do momentu kiedy dziecko wyrasta z fotelika całkowicie.

Ale to wszystko jeszcze nic... najważniejsze że ten model ma aż 4 gwiazdki Euro NCAP  <taniec>

Tapicerka fotelika ściąga się błyskawicznie, a więc pranie zabrudzonego fotelika to żadne problem...

Fotelik ma jeszcze zaletę... dziecko mimo małej szybki siedzi tak wysoko że wszystko przez nią widzi :D dla fotelików bez bazy ISOFIX to niemożliwe, dzieci będą oglądały drzwi :/ bo okienko z tyłu jest symboliczne (co ma zaletę w upalne dni oraz gdy chcemy żeby dziecko spało... no i kocham tę klamkę u góry, że mi nie włażą do auta sami :D)

"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #10 dnia: 29-05-2018, 22:44:07 »
Ja miałem jeden z większych fotelików Be Safe izi kid - mocowany tyłem do kierunku jazdy - w c-hr mieścił się spokojnie :
 
fotka ze srodka - dodatkowa "mata" na szybko zalozona zeby mlody nie kopal w siedzenie ;) jezdzil z nim do ponad 4 tego roku życia. Teraz mamy Recaro MOnza Nova.

P.S. Fotelik Be safe mam do sprzedania ;)
wilkq

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #11 dnia: 29-05-2018, 23:39:15 »
Ja miałem jeden z większych fotelików Be Safe izi kid - mocowany tyłem do kierunku jazdy - w c-hr mieścił się spokojnie :
 
fotka ze srodka - dodatkowa "mata" na szybko zalozona zeby mlody nie kopal w siedzenie ;) jezdzil z nim do ponad 4 tego roku życia. Teraz mamy Recaro MOnza Nova.

P.S. Fotelik Be safe mam do sprzedania ;)
Glowa podczas snu nie leciala?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #12 dnia: 30-05-2018, 06:36:15 »
Glowa podczas snu nie leciala?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
[/quote]

Fotelik ma regulację położenia - może być bardziej leżąco - dla maluszków dobre. Ale powiem tak nie ma fotelika w którym głowa nie poleci jak dziecko usypia ;) Ten w pozycji leżącej jest prawie jak kołyska - tylko w czasie jazdy ustawianie go do innej pozycji to nie prosty temat. Fotelik najlepiej jak jest dociskany siedzeniem pasażera - jak jedziemy to najpierw trzeba je przesunąć do przodu - pasażer raczej nie będzie miał już wygodnie. Później sam fotelik przestawić i znowu docisnąć fotelem. Lepiej się zatrzymać - a jak to ma byc w miescie jazda to najwyżej głowa poleci w takiej pozycji jak teraz na fotce ;)
wilkq

Remek

  • Gość
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #13 dnia: 30-05-2018, 19:58:57 »
Ja miałem jeden z większych fotelików Be Safe izi kid - mocowany tyłem do kierunku jazdy - w c-hr mieścił się spokojnie :
 
fotka ze srodka - dodatkowa "mata" na szybko zalozona zeby mlody nie kopal w siedzenie ;) jezdzil z nim do ponad 4 tego roku życia. Teraz mamy Recaro MOnza Nova.

P.S. Fotelik Be safe mam do sprzedania ;)
Nie wygląda to na zmieszczenie fotelika "spokojnie" tylko "na styk", fotel kierowcy siedzi na foteliku dziecka, ile ma wzrostu kierowca przy tym ustawieniu?
Ja wyrzuciłem półkę z tyłu auta tak by mała widziała przez tylnia szybę co się dzieje na zewnątrz
« Ostatnia zmiana: 30-05-2018, 20:14:07 wysłana przez Remek »

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Foteliki dla dzieci
« Odpowiedź #14 dnia: 30-05-2018, 21:04:47 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie wygląda to na zmieszczenie fotelika "spokojnie" tylko "na styk", fotel kierowcy siedzi na foteliku dziecka, ile ma wzrostu kierowca przy tym ustawieniu?
Ja wyrzuciłem półkę z tyłu auta tak by mała widziała przez tylnia szybę co się dzieje na zewnątrz

Napisałem że miałem chyba największy fotelik na rynku - nie widziałem większego od Be Safe - teraz mam Recaro - standardowy rozmiar :


Be Safe jako fotelik RWD zawsze się dociska siedzeniem pasażera - dlatego jest na "styk" - wiadomo że C-HR nie jest wielkim SUVem ale miejskim autkiem. W IX35 miałem więcej miejsca - ale nie ma problemu żeby zmieścić fotelik w toyce.
wilkq


 

Beesafe.pl