Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kradzież C-HR...  (Przeczytany 3201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
Odp: Kradzież C-HR...
« Odpowiedź #30 dnia: 12-06-2018, 09:37:17 »
Chciałbym to skomentować , ale obawiam się , że gdybym powiedział to co mi się ciśnie na usta to bym dostał bana na miesiąc od moderatora .

Szczerze współczuję
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #31 dnia: 13-06-2018, 22:50:52 »
Współczuję, dobrze że masz GAP`a... ale i tak za stracony czas na załatwianie tych wszystkich formalności aby wrócić do stanu z przed tego "incydentu", nikt już kasy nie zwraca :/
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline pc123

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 14-06-2018, 09:35:20 »
A co ma GAP do tego? Będzie miał zastosowanie tylko, jeśli będzie szkoda całkowita (a jak rozumiem nie będzie).

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #33 dnia: 14-06-2018, 10:07:00 »
Szkody całkowitej nie będzie ale rachunek dla ubezpieczyciela może być pokaźny. Zależy które elementy uszkodzili i są do wymiany.  Natomiast ten cały GAP to jest zdzierstwo i polowanie na jelenie.

Offline wilkq

• Toyot Leżący
  • *
  • 1.8 Hybrid, Prestige+Led+JBL - White Pearl
« Odpowiedź #34 dnia: 14-06-2018, 20:25:45 »
Witajcie,
Szkody całkowitej nie będzie - wstępny kosztorys 19400. W przyszłym tygodniu odbiorę naprawioną furę - mam nadzieję będzie piękna jak przed szkodą :)
GAP nie ma tu zastosowania - ale mam go.  Gap jest ważny jak pod koniec leasingu zwiną furę. Przy furze za blisko 130 tys koszt gapa jednorazowy 2600. Teraz to z AC likwidowana szkoda - fura wyceniona  na ponad 110k.
I obserwując wątek o kosztach - nie bierzcie czegoś bo tanio. W przypadku takiego zdarzenia jak ja miałem nie ma problemu. Nie chę robić reklamy ale jest to kontynuacja dilerskiego pakietu - w cenie równie dobrej co w pierwszym roku.
Korzyści: Samochód zastępczy klasy jak mój (bida wersja bo bida...ale zawsze lepsze to niz fiat panda ;) co ważne na cały okres naprawy, brak udziału własnego, brak spadku wartości pojazdu, ubezpieczenie zniżek. I wszytko całkowicie bezgotówkowo - mam ubezpieczenie od ceny brutto wiec i połowy vatu nie będę płacił. Także czytajcie polisy i warunki - czasem lepiej dać kilka stówek więcej i mieć spokojną głowę a nie użerać się z ubezpieczycielem. No i po raz kolejny się cieszę że ochronę zniżek mam :)
« Ostatnia zmiana: 14-06-2018, 20:33:32 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #35 dnia: 15-06-2018, 02:37:58 »
Gap jest ważny jak pod koniec leasingu zwiną furę. Przy furze za blisko 130 tys koszt gapa jednorazowy 2600. Teraz to z AC likwidowana szkoda - fura wyceniona  na ponad 110k.
Jak chcesz się zabezpieczyć w pełni przed ryzykiem wysokiej straty - oczywiście. Pytanie tylko ile to kosztuje.  GAP jest na 3 lata, w tym czasie utrata wartości to jakieś 40%.  To oznacza że średnia wypłata odszkodowania za auto kupione za 130 tys wyniesie 26 tys zł.  Prawdopodobieństwo szkody całkowitej to nie więcej niż 1%. To oznacza że Ubezpieczyciel zbierze 260 tys składek a wypłaci z tego 10%.  Reszta to koszty obsługi i zysk.  Dla porównania, na rynku OC proporcja wypłat do składek to ok 50%.

Offline wilkq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 17-06-2018, 22:15:24 »
2600 na 4 lata - 650 pln na rok - 4 tankowania. Opłata jednorazowa. A przy 4 tym roku i kradzieży to AC wypłaci już niewiele z pierwotnej wartości pojazdu...
Przy leasingu / smartplanie gap to moim zdaniem wydatek który warto ponieść - tym bardziej ze złodzieje kiedyś się naucza kraść chry... Mój jakiś niedouczony był, ale kto wie czy nie ma bardziej rozgarniętych amatorów cudzej własności.

« Ostatnia zmiana: 17-06-2018, 22:18:26 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: 17-06-2018, 23:21:05 »
No i po raz kolejny się cieszę że ochronę zniżek mam
Ja to bym z tą radością poczekał aż wyliczą Ci następną składkę. Możesz się zdziwić. Dodam nawet , że niemiło.

Offline wilkq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 17-06-2018, 23:36:32 »
z tą radością poczekał aż wyliczą Ci następną składkę.

W poprzednim roku było 5500 - leasing płacił - w tym 5100 ja płaciłem. Miałem jedną szkodę z AC - zniżki 60% zachowane ale tylko w PZU gdzie była polisa z ochrona zniżek. W przyszłym roku spodziewam się 4500 - 5000 za pakiet ac + oc.
Ochrona zniżek to ochrona. Można przyoszczędzić na polisie bo taniej ale ja wolę mieć spokój za te kilka stówek... a że Wawa jest dosyć ryzykownym miastem to i czasem korzystam z ubezpieczenia... generalnie taniej kupić grata i nim jeździć niż płacić ac ;)
« Ostatnia zmiana: 17-06-2018, 23:39:04 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: 18-06-2018, 00:12:20 »
Wawa jest dosyć ryzykownym miastem to i czasem korzystam z ubezpieczenia
Ja też korzystam i wiem, że takie ochrony nic nie są warte, Przykład-swojego czasu PZU z ochroną, droższe od Axa uwzględniające tą szkodę z AC , zmniejszającą zniżkę. Zakres podobny, z przewagą Axa.
W poprzednim roku było 5500 - leasing płacił - w tym 5100 ja płaciłem. Miałem jedną szkodę z AC - zniżki 60% zachowane ale tylko w PZU gdzie była polisa z ochrona zniżek. W przyszłym roku spodziewam się 4500 - 5000 za pakiet ac + oc.
No to słabo, uwzględniając utratę wartości samochodu. To raczej miałeś zwyżki z 4,2% wartości samochodu do 4,6%
« Ostatnia zmiana: 18-06-2018, 00:20:50 wysłana przez pireus »

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #40 dnia: 19-06-2018, 02:27:39 »
2600 na 4 lata - 650 pln na rok - 4 tankowania. Opłata jednorazowa. A przy 4 tym roku i kradzieży to AC wypłaci już niewiele z pierwotnej wartości pojazdu...
Przy leasingu / smartplanie gap to moim zdaniem wydatek który warto ponieść - tym bardziej ze złodzieje kiedyś się naucza kraść chry... Mój jakiś niedouczony był, ale kto wie czy nie ma bardziej rozgarniętych amatorów cudzej własności.
Twój przypadek to był raczej jakiś wyjątek od reguły.  Wątpię aby zabezpieczenia w C-HR różniły się cokolwiek od innych hybryd Toyoty, która o ile mnie wiadomo, wciąż stosuje jak wielu innych producentów technologię KeeLoq, opracowaną w latach 80-tych zeszłego wieku.  I wciąż nie chce jej się dopisać kawałka kodu, mierzącego czas komunikacji sterownika z pilotem, co wykluczyło by kradzieże "na walizkę".   No ale Toyocie nie chce się nawet napisać algorytmu uzależniającego wskazanie zasięgu od dotychczasowego zużycia paliwa, co u mnie powoduje że jak pokazuje 400 km to po przejechaniu kolejnych 200 w zbiorniku zostaje poniżej 5 litrów.

Wracając do GAP - ja nie twierdzę, że to jest drogie w sensie bezwzględnym.  Bardziej chodzi mi o kwestię świadomości jaka jest rzeczywista wartość.  No bo, przedstawiając to w ujęciu teorii gier, czy zdecydowałbyś się wziąć udział w loterii, polegającej na tym, że kupujesz los za 2600 zł, wiedząc że masz szansę wygranej 1/100, a wygrana podlega losowaniu jej wartości z zakresu 0-52000 zł?

Offline wilkq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 21-06-2018, 21:12:07 »
No i minęły 3 tygodnie i mam swój samochodzik :) Jest radosc :)
Efekt naprawy:

Nie jest idealnie oczywiscie - ale jest nieźle. Małe poprawki będą - serwis stanął póki co na wysokości zadania - poprawki obiecane - wiec chyba nie bedzie problemu. Jest radosc z samochodu jak za pierwszym razem :) Jaka wygoda z automatem ;)

Największa wpadka to ODO 1 km ;) niby fajnie ale chyba można przywrócić poprzednią wartość :)
« Ostatnia zmiana: 21-06-2018, 21:15:50 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
« Odpowiedź #42 dnia: Wczoraj o 09:22:55 »
Największa wpadka to ODO 1 km ;) niby fajnie ale chyba można przywrócić poprzednią wartość :)

Hhehe! To teraz masz licznikową nówkę  <taniec> i radość z powrotu autka  :hug:

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #43 dnia: Wczoraj o 19:29:05 »
Nie jest idealnie oczywiscie - ale jest nieźle.
masz wszystko nowe, czy plastiki zostały reanimowane przez ASO ? Maskownica poduszki kolanowej ma inny odcień czy tak pada światło ?

Toyota Klub

« Odpowiedź #43 dnia: Wczoraj o 19:29:05 »