Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kradzież C-HR...  (Przeczytany 2444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
Odp: Kradzież C-HR...
« Odpowiedź #30 dnia: 12-06-2018, 09:37:17 »
Chciałbym to skomentować , ale obawiam się , że gdybym powiedział to co mi się ciśnie na usta to bym dostał bana na miesiąc od moderatora .

Szczerze współczuję
Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #31 dnia: 13-06-2018, 22:50:52 »
Współczuję, dobrze że masz GAP`a... ale i tak za stracony czas na załatwianie tych wszystkich formalności aby wrócić do stanu z przed tego "incydentu", nikt już kasy nie zwraca :/
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline pc123

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 14-06-2018, 09:35:20 »
A co ma GAP do tego? Będzie miał zastosowanie tylko, jeśli będzie szkoda całkowita (a jak rozumiem nie będzie).

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #33 dnia: 14-06-2018, 10:07:00 »
Szkody całkowitej nie będzie ale rachunek dla ubezpieczyciela może być pokaźny. Zależy które elementy uszkodzili i są do wymiany.  Natomiast ten cały GAP to jest zdzierstwo i polowanie na jelenie.

Online wilkq

• Toyot Leżący
  • *
  • 1.8 Hybrid, Prestige+Led+JBL - White Pearl
« Odpowiedź #34 dnia: 14-06-2018, 20:25:45 »
Witajcie,
Szkody całkowitej nie będzie - wstępny kosztorys 19400. W przyszłym tygodniu odbiorę naprawioną furę - mam nadzieję będzie piękna jak przed szkodą :)
GAP nie ma tu zastosowania - ale mam go.  Gap jest ważny jak pod koniec leasingu zwiną furę. Przy furze za blisko 130 tys koszt gapa jednorazowy 2600. Teraz to z AC likwidowana szkoda - fura wyceniona  na ponad 110k.
I obserwując wątek o kosztach - nie bierzcie czegoś bo tanio. W przypadku takiego zdarzenia jak ja miałem nie ma problemu. Nie chę robić reklamy ale jest to kontynuacja dilerskiego pakietu - w cenie równie dobrej co w pierwszym roku.
Korzyści: Samochód zastępczy klasy jak mój (bida wersja bo bida...ale zawsze lepsze to niz fiat panda ;) co ważne na cały okres naprawy, brak udziału własnego, brak spadku wartości pojazdu, ubezpieczenie zniżek. I wszytko całkowicie bezgotówkowo - mam ubezpieczenie od ceny brutto wiec i połowy vatu nie będę płacił. Także czytajcie polisy i warunki - czasem lepiej dać kilka stówek więcej i mieć spokojną głowę a nie użerać się z ubezpieczycielem. No i po raz kolejny się cieszę że ochronę zniżek mam :)
« Ostatnia zmiana: 14-06-2018, 20:33:32 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #35 dnia: 15-06-2018, 02:37:58 »
Gap jest ważny jak pod koniec leasingu zwiną furę. Przy furze za blisko 130 tys koszt gapa jednorazowy 2600. Teraz to z AC likwidowana szkoda - fura wyceniona  na ponad 110k.
Jak chcesz się zabezpieczyć w pełni przed ryzykiem wysokiej straty - oczywiście. Pytanie tylko ile to kosztuje.  GAP jest na 3 lata, w tym czasie utrata wartości to jakieś 40%.  To oznacza że średnia wypłata odszkodowania za auto kupione za 130 tys wyniesie 26 tys zł.  Prawdopodobieństwo szkody całkowitej to nie więcej niż 1%. To oznacza że Ubezpieczyciel zbierze 260 tys składek a wypłaci z tego 10%.  Reszta to koszty obsługi i zysk.  Dla porównania, na rynku OC proporcja wypłat do składek to ok 50%.

Online wilkq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Dzisiaj o 22:15:24 »
2600 na 4 lata - 650 pln na rok - 4 tankowania. Opłata jednorazowa. A przy 4 tym roku i kradzieży to AC wypłaci już niewiele z pierwotnej wartości pojazdu...
Przy leasingu / smartplanie gap to moim zdaniem wydatek który warto ponieść - tym bardziej ze złodzieje kiedyś się naucza kraść chry... Mój jakiś niedouczony był, ale kto wie czy nie ma bardziej rozgarniętych amatorów cudzej własności.

« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 22:18:26 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Dzisiaj o 23:21:05 »
No i po raz kolejny się cieszę że ochronę zniżek mam
Ja to bym z tą radością poczekał aż wyliczą Ci następną składkę. Możesz się zdziwić. Dodam nawet , że niemiło.

Online wilkq

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Dzisiaj o 23:36:32 »
z tą radością poczekał aż wyliczą Ci następną składkę.

W poprzednim roku było 5500 - leasing płacił - w tym 5100 ja płaciłem. Miałem jedną szkodę z AC - zniżki 60% zachowane ale tylko w PZU gdzie była polisa z ochrona zniżek. W przyszłym roku spodziewam się 4500 - 5000 za pakiet ac + oc.
Ochrona zniżek to ochrona. Można przyoszczędzić na polisie bo taniej ale ja wolę mieć spokój za te kilka stówek... a że Wawa jest dosyć ryzykownym miastem to i czasem korzystam z ubezpieczenia... generalnie taniej kupić grata i nim jeździć niż płacić ac ;)
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 23:39:04 wysłana przez wilkq »
wilkq

Toyota Klub

« Odpowiedź #38 dnia: Dzisiaj o 23:36:32 »