Autor Wątek: Skaczace Obroty  (Przeczytany 2249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamil_nev@tlen.pl

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Skaczace Obroty
« dnia: 04-06-2018, 18:41:30 »
Witam , jestem wlascicielem Toyoty Avensis 2003 z silnikiem benzynowym 1,8 VVTi 16 zaworowy. Od czasu kiedy kupilem samochod mam problem ze skaczacymi obrotami... Mianowicie przy odpaleniu i zimnym silniku wskakuje na 1800-2000 , troche rozgrzany 1200-1400. Na temperaturze 600-800. Samochod podobno stal jakis czas w garazu( pol roku). Ze swojej strony wymienilem olej filtr oleju oraz swiece, a przepustnice wyczyscil mi mechanik ( nie wyciagajac jej z silnika). Dodam ze samochod ma przejechane 135 000 mil czyli ponad 200 000 km. Slyszalem ze moze to byc jeszcze silnik krokowy , czujnik przeplywomierzu itd itp. Prosze o rade gdyz nie chce bys oskubany przez mechanika ktory powie ze jednak trzeba wymienic pierscienie  :wallbash: Z gory dziekuje  :-) :-) :-) :-) :-)

Offline rsledzin

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Skaczace Obroty
« Odpowiedź #1 dnia: 10-07-2018, 13:20:30 »
Witaj, od niedawna mam identyczną sytuację. Czy udało ci się rozwiązać ten problem ?

Offline kejra

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
    • https://vitalia.pl/forum10,988070,0_Tradzik-rozowaty-opinie-o-acnerose.html
Odp: Skaczace Obroty
« Odpowiedź #2 dnia: 24-07-2018, 17:33:33 »
Cześć, moim zdaniem to są świece albo przewody ;)

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skaczace Obroty
« Odpowiedź #3 dnia: 24-07-2018, 17:44:23 »
Cześć, moim zdaniem to są świece albo przewody ;)

Na pewno przewody, szczególnie, że ich tam nie ma.

Offline Wiarus

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Skaczace Obroty
« Odpowiedź #4 dnia: 07-09-2018, 11:38:38 »
Witam. Proponuję sprawdzić zawór egr. Miałem podobne objawy a winą był zaślepiony egr. Wymontowalem blaszkę, wyczyscilem i hula jak trzeba. Pozdrawiam.

Offline mikier

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Skaczace Obroty
« Odpowiedź #5 dnia: 08-09-2018, 07:34:47 »
Witam.
Moim zdaniem, należy przeprowadzić adaptację przepustnicy. Można to zrobić na dwa sposoby. Programem diagnostycznym lub poprzez przejechanie kilkudziesięciu kilometrów. Silnik (sterownik przepustnicy) sam powróci do ustawień fabrycznych.
Powód kłopotów:
1. prawdopodobnie spadek napięcia w instalacji elektrycznej (np. rozładowany akumulator lub odłączenie akumulatora);
2. ingerencja w przepustnicę (czyszczenie) - wymaga jej adaptacji.
Pozdrawiam.

Offline dokia

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skaczace Obroty
« Odpowiedź #6 dnia: 28-09-2018, 20:18:23 »
U mnie był podobny problem. Pomogło mechaniczne czyszczenie przepustnicy z nagaru który wewnątrz na jej ścianach był. Problem znikł od razu, a gdy wrócił 2 lata później, przepustnicę znowu trzeba było wyczyścić i oczywiście kolektor ssący też.


 

Beesafe.pl