Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Rozładowana bateria EV jak uruchomić silnik spalinowy.  (Przeczytany 1065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
teoretyczne pytanie czy jest możliwość uruchomienia samochodu po rozładowaniu baterii EV Prius 2 i jak ewentualnie naładować baterię uruchamiając silnik spalinowy albo jakieś podłączenie zewnętrznej baterii z drugiej hybrydy albo ładowarki EV lub kable jak w klasycznym samochodzie macie jakieś doświadczenia?
Prius 2006

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Rozładowana bateria EV jak uruchomić silnik spalinowy.
« Odpowiedź #1 dnia: 06-06-2018, 15:05:49 »
Kable. Maska w górę. Odkrywasz bezpieczniki... czerwony kabel pod czerwony wystający bezpiecznik. Czarny do jakiejś sruby. Odpalałem P2 od P3 ;) Bezproblemowo.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 06-06-2018, 16:11:27 »
Kable. Maska w górę. Odkrywasz bezpieczniki... czerwony kabel pod czerwony wystający bezpiecznik. Czarny do jakiejś sruby. Odpalałem P2 od P3 ;) Bezproblemowo
ok jak padnie aku 12v to jak najbardziej i  nie należy używać do uruchamiania aut aku z dużym prądem rozruchu(tak na marginesie podałem w moich postach jak uruchomic samochód akumulatorkiem z upsa który zresztą mam w razie wuuu) ,ale moje pytanie dotyczy baterii EV trakcyjnej jak obudzić prusiaka jak ta bateria zostanie rozładowana do zera (znam tylko modelarski sposób dość pracochłonny) dlatego pytam ;-)
« Ostatnia zmiana: 06-06-2018, 16:16:31 wysłana przez memory »
Prius 2006

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
« Odpowiedź #3 dnia: 06-06-2018, 16:17:24 »
Kable. Maska w górę. Odkrywasz bezpieczniki... czerwony kabel pod czerwony wystający bezpiecznik. Czarny do jakiejś sruby. Odpalałem P2 od P3 ;) Bezproblemowo
ok jak padnie aku 12v to jak najbardziej i  nie należy używać do uruchamiania aut aku z dużym prądem rozruchu(tak na marginesie podałem w moich postach jak uruchomic samochód akumulatorkiem z upsa który zresztą mam w razie wuuu) ,ale moje pytanie dotyczy baterii EV trakcyjnej jak obudzić prusiaka jak ta bateria zostanie rozładowana do zera (znam tylko modelarski sposób dość pracochłonny) dlatego pytam  ;-)
soory chodzi baterię HV ale minął czas po jakim mogę poprawić- usunąć post słabe to może moderator podpowie jak rozwiązać problemy nie znane na innych forach motoryzacyjnych nie panujesz nad własnym postem po upływie godziny chyba .słabe słabe
« Ostatnia zmiana: 06-06-2018, 16:33:42 wysłana przez memory »
Prius 2006

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 06-06-2018, 16:22:55 »
A moim zdaniem jak rozladuje sie bateria EV to laweta i serwis toyoty . Bateria EV a ta 12V to dwie rozne sprawy . Prius nie ma typowego rozrusznika . Silnik elektryczny uruchamia silnik spalinowy .

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 06-06-2018, 16:23:52 »
Moim zdaniem nie ma opcji zeby baterie HV rozladowac do zera. Jesli auto nie pracuje to jest ona odlaczona i prad nie jest poboerany a efekt samorozladowania zajmie pewnie kilka lat.

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
« Odpowiedź #6 dnia: 06-06-2018, 16:36:41 »
Moim zdaniem nie ma opcji zeby baterie HV rozladowac do zera. Jesli auto nie pracuje to jest ona odlaczona i prad nie jest poboerany a efekt samorozladowania zajmie pewnie kilka lat
znam przykład włączone N na wybieraku CVT do tego mróz -15 stopni Prius 3 na zewnątrz tzn poza garażem  i serwis mówi jedna ładowarka w Polsce żeby naładować.
Prius 2006

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 06-06-2018, 17:32:56 »
Mój kolega najzwyczajniej w świecie wyjeździł paliwo , rozładował baterie bo próbował dojechać do stacji która już widział . Dojechał , tylko samochód zgasł pod dystrybutorem i już się nie uruchomił . Przyjechała pomoc z RAC i powiedzieli ze trzeba zaciągnąć furę do toyoty bo oni nic z tym nie mogą zrobić .

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #8 dnia: 06-06-2018, 17:46:40 »
Moim zdaniem nie ma opcji zeby baterie HV rozladowac do zera. Jesli auto nie pracuje (...) a efekt samorozladowania zajmie pewnie kilka lat.

No widzisz, a jednak znasz jedną opcję :)

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 06-06-2018, 19:37:03 »
znając życie to po rozbebeszeniu plastików i dostaniu się do HV serwisanci ASO wiedzą dobrze gdzie jest + a gdzie -, wówczas robią analogicznie jak z akusami, u ktorych napięcie spadnie poniżej wykrywalnego dla automatycznych ładowarek - podpinasz na parę chwil coś archaicznego co nie ma scalaka i ładuje od tak...myślę że kilka minut wystarczy aby cały system ożył. Zresztą kiedyś tutaj dyskutowaliśmy i oglądaliśmy jakąś stronę gdzie gość przerobił P2 na P2 plugin.

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #10 dnia: 06-06-2018, 19:58:13 »
znam przykład włączone N na wybieraku CVT do tego mróz -15 stopni Prius 3 na zewnątrz tzn poza garażem

Ile to trwało? Może podniesienie temperatury w tym wypadku by pomogło żeby załapał :o

Mój kolega najzwyczajniej w świecie wyjeździł paliwo , rozładował baterie

...wypił wszystkie piwa ze schowka i czekał na lawetę. Spoko masz kolegów. Hahaha  :laugh: :laugh: :beer:

znam tylko modelarski sposób dość pracochłonny

I tak bym też próbował skoro serwis zaśpiewał by więcej niż za "przekładkę" baterii HV z jakiegoś rozbitka (2000zł) a wiadomo najlepiej nie doprowadzić do takiej sytuacji ..... używać "N" świadomie i zostawić sobie jakąś przypominajkę  :roll:
« Ostatnia zmiana: 06-06-2018, 20:04:24 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 06-06-2018, 20:53:20 »
Rowniez raz wypalilem cale paliwo, dotoczylem sie na pradzie na stacje i 10m od dystrybutora braklo pradu, auto dotpczylo sie sila rozpedu, zatankowalem, wcisnalem Start i... auto sie uruchomilo, spalinowy odpalil i zaczelo sie ladowanie baterii.

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 06-06-2018, 23:20:56 »
a ile kresek ci zostało?

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 07-06-2018, 01:53:27 »
Z tego co pamietam to dwie czyli standardowo poziom rozladowania baterii 40%. Do tego komputer silnika zapisal blad o pustym zbiorniku paliwa.

Offline Prius Driver

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 07-06-2018, 09:17:50 »
To można zostawić na N  :o
Po zaparkowaniu naciskam guzik P i po sprawie  :grin:

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 07-06-2018, 09:17:50 »