Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kompresor z zestawu naprawczego koła - czy da radę użyć bez uszczelniacza?  (Przeczytany 728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Hej,

Spotkała mnie dzisiaj niemiła niespodzianka i kilometr od domu "zgubiłem" całe powietrze z przedniego koła. Na szczęście było blisko, więc sprawę dało się załatwić szybko i bez kłopotu, ale próbując rozwiązać problem na drodze dokopałem się do zestawu naprawczego. Składa się on z pojemnika z uszczelniaczem i kompresorka. Pytanie do tych którzy być może mieli już z tym do czynienia - czy da się koło napompować tym kompresorem bez lania uszczelniacza? Wolę nie lać tego do opony bo to później tylko kłopoty a każde uszkodzenie które uszczelni ten uszczelniacz załatam bez problemu sznurem butylowym co zrobiłem i dzisiaj. Oponą po załataniu sznurem mogę dalej normalnie jeździć, a po tym uszczelniaczu niestety nie. Po dzisiejszej przygodzie wrzuciłem sobie do tyłu zestaw naprawczy ze sznurem, ale nie chciałbym kupować i wozić dodatkowej pompki/kompresora - pytanie więc czy jest jakakolwiek szansa napompowania tym z zestawu??

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
tak, ja wożę sam kompresorek i czasem używam do pompowania kola

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
A czy masz taki zestaw jak na zdjęciach poniżej? Bo tutaj sam kompresor nie ma wężyka do koła i trzeba go najpierw przypiąć do zbiorniczka z uszczelniaczem a dopiero z niego jest wężyk do koła. Sądzę więc że przy każdym pompowaniu idzie uszczelniacz...

IMG_20180607_093511" border="0
IMG_20180607_093528" border="0

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
Mam inny model. Z mojego wychodzi normalnie wężyk z końcówką do koła.

Offline sebastiw

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris 1.4 D4D TS '14
W moim także jest wężyk i pompowanie koła jest bezproblemowe. Jedynie trudno szybko odkręcić wężyk i zawsze ciut powietrza ucieknie przy odłączaniu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Wychodzi na to, że mam coś nietypowego. Zostawię jak jest i kupię chyba jakąś tanią stalową felgę z najtańszą oponą i wrzucę w zapas. To najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie.

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
Ja kupiłem od avensisa T25 koło dojazdowe za nieco ponad stówkę w ładnym stanie.

Te od priusa są w strasznych cenach bo to białe kruki - większość aut miała ten kompresor a nie koło.

Pod koło musisz kupić taki styropianik (od priusa już) i śrubę mocująca - może być tez avensis.

Jakby co to mogę zobaczyć dokładny rozmiar tej opony itd.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Dzięki ale mimo wszystko wolę pełne koło. Nie musi być oryginalne od Priusa, wystarczy że będzie ten sam rozmiar. Muszę tylko sprawdzić czy wejdzie we wnękę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Offline maxio

• Toyot Leżący
  • *
Dzięki ale mimo wszystko wolę pełne koło. Nie musi być oryginalne od Priusa, wystarczy że będzie ten sam rozmiar. Muszę tylko sprawdzić czy wejdzie we wnękę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Mam pełne koło 195/65 R15 i w P3 nie wchodzi tak do końca-podłoga kufra odstaje około 1cm  :wallbash:

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
No to masakra... Jaki cel ma robienie wnęki do której nie zmieści się koło w fabrycznym rozmiarze?  :thumbdown: No cóż coś pokombinuję...

Offline maxio

• Toyot Leżący
  • *
Wnęka jest przystosowana do dojazdówki. Niech mnie ktoś poprawi jeśłi się mylę ale na rynek europejski priusy były sprzedawane z zestawami naprawczymi-dojazdówki występowały tylko na rynek USA

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
Była dojazdówka w europie jak ktoś sobie ją zażyczył zamawiając nowe auto i dopłacając (nie wiem ile wówczas ale w zwykłej hondzie jazz to obecnie 600 zł netto).

Dlatego to taki biały kruk.

Offline maxio

• Toyot Leżący
  • *
Dzięki za sprostowanie :good:

Offline joy

• Toyot Leżący
  • *
Ja mam P2 z rynku europejskiego i koło dojazdowe jest na wyposażeniu (dotąd nieużywane). Z drugiej jednak strony mam niefabryczny zestaw "żel + kompresor" (nabyty przy okazji montażu instalacji LPG), z którego w poprzednich samochodach dwukrotnie skutecznie skorzystałem bez żadnych negatywnych konsekwencji. Opony nadawały się do naprawy, a wulkanizatorzy wcale nie marudzili...

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
też mam dojazdówkę w P2 ale wydaje mi się że w sytuacji awaryjnej sprawniej pójdzie naprawić oponę takim kompresorem niż bawić się w wymianę koła - jaki polecacie kupić zestaw kompresor+mazidło? na alegrosie jest b.dużo ofert - wszystko to samo, czy szukać czegoś konkretnego? (oczywiście pomijam fakt żeby płyn miał dobrą datę przydatności)

Toyota Klub