Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Fotel kierowcy samoczynie podnosi się  (Przeczytany 835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
Fotel kierowcy samoczynie podnosi się
« dnia: 09-06-2018, 19:49:18 »
Koledzy mam dziwny przypadek - fotel kierowcy mam opuszczony na sam dół - jak auto postoi około 12 h to jak wsiadam to dźwigienką mogę opuścić fotel tak o półtora ruchu dźwigienki. Wynika z tego, że fotel samoczynnie podnosi się. Dodatkowo jak fotel jest opuszczony to mam luz na fotelu jak się siada to słychać stukanie jakby coś było luźne i lekko się jakby kiwa, objaw nie występuje pyzy podniesieniu fotelu do góry na max. Czy ktoś z was miał lub ma takie objawy i jak temu zaradzić. Oczekuję merytorycznych podpowiedzi co zrobić - za odpowiedzi wymienić na nowy dziękuję.

Offline Gawith

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Fotel kierowcy samoczynie podnosi się
« Odpowiedź #1 dnia: 10-06-2018, 09:57:35 »
Mam to samo. W serwisie powiedzieli, że niemożliwe aby się podnosił samoczynnie bo są zapadki.

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 10-06-2018, 16:59:15 »
U mnie samoczynnie się opuszcza...
Spalanie - Motostat.pl

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 13-06-2018, 09:35:13 »
Witam
I co nikt nie przerabiał tego tematu ? Sądzę że jest tam taki teleskop jak w fotelach biurowych i pewnie stracił szczelność i to powoduje samoczynne podnoszenie lub opadanie ale jak się dostać do tego i czy w ogóle występuje jako część zamienna.

Offline MaciekŚ

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 13-06-2018, 09:46:49 »
Mam identycznie, podnosi się o póltora ruchu.

Offline Kalinsky

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 16-06-2018, 14:15:18 »
Ja przerabiałem temat i dzisiaj odebrałem samochód z ASO.
Osobiście miałem wersję "samoopuszczającą się". Gdy przejechało się po nierównej trasie lub nawet gdy stał przez 8 h pod biurem potrafił się opuścić o 1, 1-5 pociągnięcia wajchy.
Z głosiłem problem i wczoraj wymienili mi cały stelaż fotela kierowcy. Na gwarancji oczywiście.
A co do budowy fotela to nie ma tam żadnego teleskopu tylko zwykłe mechaniczne zębatki. Doradca w ASO też byl zdziwiony, że coś takiego ma miejsce bo na upartego to tam się nie ma co popsuć.
W razie pytań służę pomocą :)

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 17-06-2018, 00:24:34 »
Kolego z którego roku posiadasz auto i jaką wersję - nie wiesz jaki jest koszt takiej naprawy po gwarancji ?

Offline rambo7

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 19-06-2018, 12:54:43 »
potwierdzam, mam dokładnie tak samo od 8 lat. po przekręceniu kluczyka to pierwsza rzecz którą robię, ruszam wajchą aby obniżyć fotel, który po obniżeniu na max i tak jest za wysoko.

Toyota Klub

« Odpowiedź #7 dnia: 19-06-2018, 12:54:43 »