Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Wolna reakcja na gaz  (Przeczytany 244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kerysss

• Prawie Toyot
Wolna reakcja na gaz
« dnia: 10-06-2018, 20:22:58 »
Witam
Panowie i Panie, pisze z zapytaniem odonosnie reakcji na gaz yarisa I 1.3 2001.
Grzebalem na forum i widzialem tematy, ale ludzie srednio opisywali problem, co powodowalo, ze byli zle zrozumiani.
Kupilem Izke dzisiaj z kontrolka check engine, ryzyko, ale wygladalo mi na walnieta przeplywke i po wlozeniu (akurat taka mialem, nie wiem czy jest roznica) z d4d silnik powstal. Zostal tylko jeden problem silnik odrazu nie wkreca sie na obroty, ma opozniona reakcje na gaz, sprawdzilem linke, byla lekko luzna podciagnalem. Jednak po tym zabiegu probowalem wkrecac izke z pominieciem systemu pedal linka, recznie. dzialo sie to samo. Czy powodem moze byc przepustnica, jest sens rozbierac ja i czyscic, czy winne jest co innego. Zaznaczam, ze w trybie awaryjnym z odpieta przeplywka problem wyglada tak samo.
Pozdrawiam

Offline seler25

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Wolna reakcja na gaz
« Odpowiedź #1 dnia: 10-06-2018, 20:47:55 »
Możesz rozebrać i przeczyścić przepustnice. Świece sprawdź, filtr powietrza. Przepływke czyściłeś ?
Yaris '01 1.0

Offline Kerysss

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 10-06-2018, 22:09:44 »
Przeplywka jest wsadzona z drugiego yarisa tylko, ze 1.4 d4d. Dziala poprawnie, kwestia bezdyskusyjna. Diesel o dziwo smiga na walnietej, tylko, ze mocy nie ma, ale nic go nie dlawi na zadnym zakresie obrotow (taka ciekawostka). Swiece to dobra sugestia, ale mam watpliwosci co do niej, gary pracuja rowno, nie slychac zadnych nieprawidlowosci w samym zaplonie, nie dlawi sie, obroty maksymalne bez problemu. filtr sprawdzilem o dziwo bielutki jak snieg, zaczne od przepustnicy, nie zaszkodzi ja przeczyscic, watpie, czy bylo to kiedys robione. Jesli ktos ma jeszcze jakas sugestie, prosze o info. Ja postaram sie w tygodniu ogarnac temat przepustnicy i dam znac czy pomoglo. :o :o :o

Offline Dombrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 11-06-2018, 20:16:40 »
Opóźniona reakcja na gaz to dość częsty temat i trudny niestety do znalezienia. Zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia paliwa (padająca pompa potrafi dawać naprawdę zadziwiające objawy, ostatnio to przechodziłem w drugim aucie - auto miało trudności z odpaleniem na ciepło, ale jeździło normalnie). oraz szczelności dolotu. Może też być walnięta sonda lambda (pierwsza, bo druga jest tylko diagnostyczna) albo jest jakiś problem z wydechem (nieszczelny - ale wtedy byłoby to na pewno słychać, albo zapchany katalizator - wtedy auto w całym zakresie obrotów byłoby ospałe). Następnie pozostaje czujnik wałka rozrządu oraz VVT, świece i cewki.

Offline Kerysss

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 15-06-2018, 12:15:20 »
Temat do pieca, po wyczyszczeniu przeplywki i zawalonej przepustnicy auto odzyskało wigor. Dzięki i pozdrawiam!

Toyota Klub

« Odpowiedź #4 dnia: 15-06-2018, 12:15:20 »