Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Ile KM na Pełnym Baku ??  (Przeczytany 8786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vvicio83

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #60 dnia: 31-08-2018, 20:46:15 »
Ostatnio zrobiłem wycieczkę 550km i z pełnego baku została mi rezerwa. Co śmieszne miałem 3 kreski kiedy podjechaliśmy zjeść kebaba kilometr od domu. Po zjedzeniu kebaba zapaliła się rezerwa. Zupelnie nie rozumiem skąd ta rozbieżność.

Online pablicito

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: 31-08-2018, 22:23:26 »
Na kierownicy w prawym kółku masz przycisk TRIP, wciskająć go możesz pokazać ODO (przebieg całkowity), Trip A lub Trip B. Ustaw się na Trip B i wciśnij dłużej przycisk TRIP. Powinien ci się wyzerować licznik spalania Trip B.
Ja na Trip A mam przebieg od zakupu na na Trip B można sobie ustawić przebieg i spalanie np.na miesiąc lub konkretną trasę.

Z manuala:

Zasieg jazdy:
Pokazywana jest przyblizona odleglosc, jaka mozna pokonac na pozostalym
w zbiorniku paliwie i pozostalej ilosci energii w akumulatorze trakcyjnym.
Odleglosc ta obliczana jest na podstawie sredniego zuzycia paliwa.
Z tego powodu moze róznic si´ od wartosci rzeczywistej.

Dzięki za informacje.
Pozdrawiam
Toyota Prius III, 2009

Offline szymonk1

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: 04-09-2018, 15:48:28 »
Koledzy,
teraz jeżdżę Corollą, ale czytam dział prius, bo chcę w przyszłości przesiąść się na priusa. Pytałem o metodologię, jaką stosujecie przy obliczaniu średniego spalania. Podane przeze mnie wartości są teoretyczne, wzięte z sufitu. Chciałem poznać Wasz punkt widzenia, bo chodź nie jeżdżę jeszcze priusem, to również liczę śr. spalanie w swoim samochodzie.

Też tak liczę - przejechałem 450 km, na stacji weszło 40l, więc 40L/450 km x 100. Ale tak jak napisałem, na stacjach jest różnej jakości paliwo, nawet pewnie na tej samej stacji może być różnej jakości paliwo, więc chyba powinno się liczyć przebyty dystans na paliwie, które zatankowałem przed przejechaniem tego dystansu.  :o

Offline Jeziorko

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #63 dnia: 04-09-2018, 16:02:49 »
No i tak liczysz twoją metodą. Spalił 40 litrów tamtego paliwa na 450 km które zrobiłeś.

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla 06/2016 Prestige CVT
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
« Odpowiedź #64 dnia: 04-09-2018, 16:52:00 »
Ale tak jak napisałem, na stacjach jest różnej jakości paliwo, nawet pewnie na tej samej stacji może być różnej jakości paliwo.

Tego nigdy nie przewidzisz, ale IMHO zahacza to o paranoję... A co jeśli jakość paliwa może być różna w następujących po sobie kolejnych dostawach na tej samej stacji?

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: 04-09-2018, 18:07:47 »
Nie wpadajmy w paranoję. Nawet jeśli paliwo jest kiepskie to o ile wzrośnie spalanie? miejsce po przecinku?
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline joy

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: 04-09-2018, 19:02:09 »
Leję benzynę w Holandii (najdrożej), w Niemczech (średnio na jeża) i w Polsce (najtaniej) i nie stwierdzam żadnych różnic w spalaniu czy w przebytym na pełnym baku dystansie. Moim zdaniem, jakość paliwa wyrównała się i między bajki można włożyć opowieści gawędziarzy, którzy przysięgają, że tankując w Niemczech robią 100 km więcej na baku... Ja nic takiego nie mogę potwierdzić. Przed Priusem jeździłem na LPG i też nie zaobserwowałem różnic w jakości gazu w Polsce i na Zachodzie.

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: 04-09-2018, 20:20:26 »
Ale powiedzcie w jaki sposób chcecie potwierdzić ze na innym paliwie jest inne spalanie? :) Zawsze będzie inne, bo nie pojedziesz drugi raz w dokładnie taki sam sposób jak za pierwszym razem. Nawet jeśli trasa będzie dokładnie ta sama to w trakcie jazdy możesz przyspieszac, hamowac w zupełnie innych miejscach, inny będzie wiatr, inna temperatura, silnik będzie po większym przebiegu itd itd.
Czepianie się różnicy w spalaniu na miejscu po przecinku nie ma najmniejszego sensu. Poza tym raz spalanie będzie większe przy teoretycznie złym paliwie a innym razem będzie mniejsze przy paliwie lepszym.
Koledzy juz wielokrotnie pisali ze na tej samej trasie osiągali inne spalanie na tym samym paliwie bo były inne warunki drogowe.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Toyota Klub

« Odpowiedź #67 dnia: 04-09-2018, 20:20:26 »