Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Ile KM na Pełnym Baku ??  (Przeczytany 1061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joy

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #15 dnia: 14-06-2018, 16:27:35 »
Dalu, mieszkam w Holandii, do Polski przyjeżdżam co trzy tygodnie na weekend Priusem, więc długie trasy to norma. Rozważam montaż LPG w Holandii, ale muszę się dobrze zastanowić,  czy mi się to kalkuluje. Następne auto to Primus IV Plug-in...

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14-06-2018, 19:10:10 »
Zbiornik paliwa ma pojemność sporo większą niż to co deklaruje producent w instrukcji obsługi. Kiedyś ktoś na PriusChacie potwierdził to samo. Jeżeli wlewać bardzo powoli to pistolet nie będzie miał szansy odbicia i wleje sporo ponad deklarowane 45l. Kłopot w tym że te 45 l zostawia w zbiorniku wystarczająca ilość powietrza żeby na skutek parowania paliwa ciśnienie zbytnio w nim nie wzrosło... albo coś na ten kształt.. :):) Nie znaczy to jednak że dystrybutory oszukują...

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 14-06-2018, 21:58:14 »
nie wolno tankować pod korek, 1 odbicie pistoletu to koniec tankowania. Jak od razu jedziemy na trasę to we jeszcze można raz dobić.
Ja kiedyś wieczorem przed poranna trasa zatankowałem tak do 3 odbić. Rano zamiast jechać to moją mazdę musiałem holować do warsztatu bo zrobiło się takie ciśnienie, że pompa zrzuciła przewody czy jakoś tak. Pod autem jezioro benzyny po 3 próbach odpalenia.
Nie rozumiem po co tak upychać na siłę. Teraz jestem starszy i mądrzejszy, że i tak trzeba się w trasie zatrzymać co 2h dla zdrowia... można sobie z nudów zatankować.

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 14-06-2018, 22:28:09 »
zgadzam się, dlatego pisałem o tym aby tankować tak przed trasą, ostatnio będąc na Białorusi tankowałem najeżdżając na taką specjalną pochylnię aby się więcej zmieściło  :grin: ale zrobiłem to wiedząc że przede mną długa droga. a ceny wyglądają tak:

pb - 2,2 zł
lpg - 1,3 zł

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
« Odpowiedź #19 dnia: 15-06-2018, 07:24:43 »
najeżdżając na taką specjalną pochylnię
widziałem takie najazdy na jedno koło zbiornik szybciej się odpowietrza przy tankowaniu ,ale bezpieczniej lać do pierwszego odbicia . :cool:
« Ostatnia zmiana: 15-06-2018, 07:27:05 wysłana przez memory »
Prius 2006

Offline sowapl

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 15-06-2018, 10:54:48 »
Oficjalnie wg instrukcji obsługi rezerwa paliwa to 6 litrów. Przy czym jest jednocześnie informacja, iż przy objętości paliwa mniejszej niż 6 litrów mogą wystąpić problemy z odpaleniem silnika spalinowego.
Wyraźnie jest też zaznaczone , aby nie przelewać paliwa gdyż może dojść do awarii. Z życia znam taki przypadek w Skoda Octavia

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #21 dnia: 15-06-2018, 11:08:27 »
A ja znam z życia przypadek kolegi z Mercedesem A klasa (ten od testu łosia). Zatankowany do "niewiadomoktórego" odbicia, zostawiony na nockę prawymi kołami na krawężniku (zbiornik po lewej). Rano kałuża benzyny pod samochodem, dobrze że kolega był niepalący  <kucharz> . Teraz tankuje do pierwszego.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline wojtex

• Początkujący
    • Warsztaty samochodów hybrydowych
« Odpowiedź #22 dnia: 15-06-2018, 14:35:37 »
Do rezerwy przejeżdżam około 800 km +/-, raczej dłuższe trasy po 50 km :o W sumie spalanie niższe, ale koszty bardzo podobne do Focusa z dieslu którego miałem wcześniej.

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
« Odpowiedź #23 dnia: 15-06-2018, 15:52:37 »
A ja znam z życia przypadek kolegi z Mercedesem A klasa
dokładnie tak miał kolega w almerze nalał ful pomalutku i nieszczelność ujawniła się w miejscu gdzie pompa wchodzi do zbiornika jak wczesniej tankował normalnie tzn do momentu gdy gazy odbijały pistolet nic się nie działo
Prius 2006

Toyota Klub

« Odpowiedź #23 dnia: 15-06-2018, 15:52:37 »