Autor Wątek: Ile KM na Pełnym Baku ??  (Przeczytany 19159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #15 dnia: 14-06-2018, 16:27:35 »
Dalu, mieszkam w Holandii, do Polski przyjeżdżam co trzy tygodnie na weekend Priusem, więc długie trasy to norma. Rozważam montaż LPG w Holandii, ale muszę się dobrze zastanowić,  czy mi się to kalkuluje. Następne auto to Primus IV Plug-in...

Offline zurdar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #16 dnia: 14-06-2018, 19:10:10 »
Zbiornik paliwa ma pojemność sporo większą niż to co deklaruje producent w instrukcji obsługi. Kiedyś ktoś na PriusChacie potwierdził to samo. Jeżeli wlewać bardzo powoli to pistolet nie będzie miał szansy odbicia i wleje sporo ponad deklarowane 45l. Kłopot w tym że te 45 l zostawia w zbiorniku wystarczająca ilość powietrza żeby na skutek parowania paliwa ciśnienie zbytnio w nim nie wzrosło... albo coś na ten kształt.. :):) Nie znaczy to jednak że dystrybutory oszukują...

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #17 dnia: 14-06-2018, 21:58:14 »
nie wolno tankować pod korek, 1 odbicie pistoletu to koniec tankowania. Jak od razu jedziemy na trasę to we jeszcze można raz dobić.
Ja kiedyś wieczorem przed poranna trasa zatankowałem tak do 3 odbić. Rano zamiast jechać to moją mazdę musiałem holować do warsztatu bo zrobiło się takie ciśnienie, że pompa zrzuciła przewody czy jakoś tak. Pod autem jezioro benzyny po 3 próbach odpalenia.
Nie rozumiem po co tak upychać na siłę. Teraz jestem starszy i mądrzejszy, że i tak trzeba się w trasie zatrzymać co 2h dla zdrowia... można sobie z nudów zatankować.

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #18 dnia: 14-06-2018, 22:28:09 »
zgadzam się, dlatego pisałem o tym aby tankować tak przed trasą, ostatnio będąc na Białorusi tankowałem najeżdżając na taką specjalną pochylnię aby się więcej zmieściło  :grin: ale zrobiłem to wiedząc że przede mną długa droga. a ceny wyglądają tak:



pb - 2,2 zł
lpg - 1,3 zł
Prius 2

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #19 dnia: 15-06-2018, 07:24:43 »
najeżdżając na taką specjalną pochylnię
widziałem takie najazdy na jedno koło zbiornik szybciej się odpowietrza przy tankowaniu ,ale bezpieczniej lać do pierwszego odbicia . :cool:
« Ostatnia zmiana: 15-06-2018, 07:27:05 wysłana przez memory »
Prius NHW20

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #20 dnia: 15-06-2018, 10:54:48 »
Oficjalnie wg instrukcji obsługi rezerwa paliwa to 6 litrów. Przy czym jest jednocześnie informacja, iż przy objętości paliwa mniejszej niż 6 litrów mogą wystąpić problemy z odpaleniem silnika spalinowego.
Wyraźnie jest też zaznaczone , aby nie przelewać paliwa gdyż może dojść do awarii. Z życia znam taki przypadek w Skoda Octavia

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #21 dnia: 15-06-2018, 11:08:27 »
A ja znam z życia przypadek kolegi z Mercedesem A klasa (ten od testu łosia). Zatankowany do "niewiadomoktórego" odbicia, zostawiony na nockę prawymi kołami na krawężniku (zbiornik po lewej). Rano kałuża benzyny pod samochodem, dobrze że kolega był niepalący  <kucharz> . Teraz tankuje do pierwszego.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline wojtex

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
    • Warsztaty samochodów hybrydowych
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #22 dnia: 15-06-2018, 14:35:37 »
Do rezerwy przejeżdżam około 800 km +/-, raczej dłuższe trasy po 50 km :o W sumie spalanie niższe, ale koszty bardzo podobne do Focusa z dieslu którego miałem wcześniej.

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #23 dnia: 15-06-2018, 15:52:37 »
A ja znam z życia przypadek kolegi z Mercedesem A klasa
dokładnie tak miał kolega w almerze nalał ful pomalutku i nieszczelność ujawniła się w miejscu gdzie pompa wchodzi do zbiornika jak wczesniej tankował normalnie tzn do momentu gdy gazy odbijały pistolet nic się nie działo
Prius NHW20

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #24 dnia: 20-06-2018, 20:07:15 »
Dzisiaj przejechałem na rezerwie ponad 90 km. Od razu dodam, że była to jazda o kropelce, bez przekraczania 80 km/h. Średnie spalanie z tego odcinka wyszło ok. 3l na setkę. W każdym razie po zatankowaniu do drugiego odbicia weszło mi 39,5 litra, zazwyczaj wchodzi mi 37-38 l.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #25 dnia: 05-07-2018, 10:20:15 »
nie wiem kto muwił ze nie wolno tankować pod korek to ze Mazda czy inny samochód nie można to nie znaczy ze Toyoty nie można

Pewnie ze można tankuje pod korek od COROLLA E12 (LATA 2002) samochody Corolla 2002 sedan , Yaris 1.3 2004 , Auris 2007 D-4D , Aygo 2012 1.0L , CHR 1.8 HSD .
nic sie nie dzieje jakos przez te wszystkie lata!!!

jak nie zobaczę paliwa nie przestaje tankować!!! 

Robie długie trasy 2000Km na 2 dni no i muszę paliwo mieć z Aurisem D-4D ( uważam Auris  za najlepsze auto do tej pory co miałem) nie miałem tak problemu jak z hybrydą niestety hybryda ma mały bak i muszę co chwilkę sie zatrzymywać na paliwo co jakieś 600KM....

TO co mówię potwierdza zachar w swoim videoo nic sie nie dzieje jak wlewasz pod korek !
pozdrawiam ..

P.S. Czy ktos lał w hybrydach CERATEC liqui moly albo engine flush Płukanki .??

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #26 dnia: 05-07-2018, 11:03:02 »
Ma-Corolla, zwróc uwagę na jakim jesteś modelu. To jest forum Priusa a nie Corolli czy innych modeli. Tankuj sobie pod kurek albo i jeszcze więcej ale nie pisz że tak można w Priusie bo piszesz o innych modelach Toyoty.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline zurdar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #27 dnia: 05-07-2018, 11:07:13 »
Ma-Corolla,

To że tak lejesz i że nic ci się do tej pory nie stało nie oznacza że tak można. W niektórych krajach za takie tankowanie płaci się mandat.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #28 dnia: 05-07-2018, 19:51:59 »
Ma-Corolla, zwróć uwagę na jakim jesteś modelu. To jest forum Priusa a nie Corolli czy innych modeli. Tankuj sobie pod kurek albo i jeszcze więcej ale nie pisz że tak można w Priusie bo piszesz o innych modelach Toyoty.

https://www.youtube.com/watch?v=NkdYLFpYsqM

myślę ze systemy odpowietrzania TOYOTY CHR i Prius 3 generacji nie maja żadnej różnicy  ! bo bazuje na tym samych komponentach tak naprawdę!

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Ile KM na Pełnym Baku ??
« Odpowiedź #29 dnia: 05-07-2018, 21:49:38 »
Ma-corolla jak Ty chciałbyś robić przerwy rzadziej jak co 600km to zobaczysz jak będzie wyglądał twój układ krwionośny za parę lat....a nie czekaj...możliwe, że nie zobaczysz. W najlepszym wypadku zaatakują Cie takie żylaki, że nie będziesz mógł przesiedzieć 20min na dupie. Co 2h max co 3h należy się zatrzymać i chodzić/chociaż stać z 20min. Do tego dużo pić aby rozrzedzić krew.

Odnośnie lania pod korek to możesz 100x lać, ale w końcu pieprznie.  Fizyki nie oszukasz.


 

Beesafe.pl