Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Odpadajace lusterko wsteczne.  (Przeczytany 791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moyset

• Prawie Toyot
Odpadajace lusterko wsteczne.
« dnia: 12-06-2018, 20:56:30 »
Witajcie. Wczoraj wsiadając po pracy do CHR-ki, nie miło się zaskoczyłem. Lusterko wsteczne odpadło samo od szyby. Trochę słabo, biorąc pod uwagę, że auto nówka - 8500 km przebiegu i nie nie stałem na środku Sahary:). Miejsce było średnio nasłonecznione, a termometr pokazywał jedynie 29 stopni. Teraz jeszcze lepsze. Dziś z samego rana udałem się do ASO na naprawę gwarancyjną, oczywiście uznali. Ale to co usłyszałem od pracownika serwisu, zwaliło mnie z nóg. Otóż i owszem naprawią, ale "technologia" zakłada wymianę całej przedniej szyby. Tak jakby była ona integralna częścią lusterka albo odwrotnie. Poza tym, szyb rzecz jasna nie ma w Polsce i trzeba czekać blisko dwa tygodnie, potem wymiana. Oczywiście biorąc pod uwagę, że ASO wymienia szyby raz na ruski rok, nie wiadomo jakie byłyby tego skutki. Ku przestrodze - lato przed nami. :grin:

Offline Rescars

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Odpadajace lusterko wsteczne.
« Odpowiedź #1 dnia: 12-06-2018, 21:39:56 »
Jezeli szybe masz o.k bez zalaman to bym chyba nie wymienial i pojechal do serwisu szyb i przykleja.. paranoja zeby cala wymieniac...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline Moyset

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 12-06-2018, 21:51:41 »
Tak też zrobiłem, jak piszesz. Miłemu Panu zeszło 10 minut i jest git. Szyba jest taka jak ma być, nie ma potrzeby jej wymiany. Poza tym musiał bym także żądać wymiany wszystkich uszczelek, podszybia i innych okolicznych prepitetów. Zresztą w tak świeżym aucie odpadnięte lusterko należy traktować jako wadę ukrytą, potencjalnie zagrażającą życiu i zdrowiu. I na tej podstawie można bardzo wiele ugrać.

Offline mattman

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Hybrid
« Odpowiedź #3 dnia: 13-06-2018, 11:08:03 »
Tak....
Walcz do upadłego, bo odkleił się uchwyt mocujący lusterko.
Rządaj wielomilionowego odszkodowania, wymiany auta na inne- najlepiej droższe...
Ludzie dajcie już spokój z tą roszczeniowością.

Offline Galanders

• Toyot Leżący
  • *
  • RAV4 III,C-HR Dynamic+LED/TECH/VIP 1,2Metal Stream
« Odpowiedź #4 dnia: 13-06-2018, 14:28:34 »
mattman, tu akurat Cię popieram  :good: A tak na marginesie "ŻĄDAJ", a nie "Rządaj". Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13-06-2018, 14:31:39 wysłana przez Galanders »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline Moyset

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #5 dnia: 13-06-2018, 14:36:32 »
Panie kolego, wstrzymaj swego konia. Gdzie napisałem że będę coś rościł od Toyoty? Napisałem jedynie, że w praktycznie nówce takie coś nie ma prawa się zdarzyć, oraz to że naprawa jaką oni proponują to kpina. Dlaczego w czteromiesięcznym samochodzie ktoś ma mi wymieniać dobra szybę?

Offline Galanders

• Toyot Leżący
  • *
  • RAV4 III,C-HR Dynamic+LED/TECH/VIP 1,2Metal Stream
« Odpowiedź #6 dnia: 13-06-2018, 15:21:12 »
Nie ma co się denerwować. Na pewno irytujące jest, jeśli w nowym samochodzie coś nie działa poprawnie. Na szczęście producent daje gwarancję 3-letnią. Odklejenie się lusterka o ile mi wiadomo nie jest seryjną wadą w tym modelu, która zdarza się w każdym samochodzie. Co do propozycji wymiany szyby. Nie mamy pełnych danych dlaczego? Możemy przypuszczać, że albo jest to podyktowane jakimiś względami technologicznymi i właśnie bezpieczeństwem użytkownika lub też, czego wykluczyć nie można ASO poszło na skróty i "łatwiej" im wymienić całą szybę. Może to bardziej dla nich "opłacalne" w rozliczeniu z producentem. Ale to tylko przypuszczenia nie poparte faktami. Z drugiej strony nie masz gwarancji, że użyty sposób "naprawy" jest i będzie skuteczny. Dopiero czas pokaże czy była to właściwa opcja. To tylko moje luźne rozważania co wcale nie oznacza, że słuszne. Ja osobiście naciskał bym w ASO na uzasadnienie ich decyzji bo dla laika może być ona nieracjonalna technicznie i ekonomicznie. Pozdrawiam   
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline mattman

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Hybrid
« Odpowiedź #7 dnia: 13-06-2018, 21:26:53 »
Przepraszam za ten błąd- mój błąd ;-)

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #8 dnia: 13-06-2018, 22:10:45 »
Stopka lusterka jest integralna częścią szyby. Instrukcja napraw nie przewiduje jej klejenia.

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 13-06-2018, 22:10:45 »