Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Auris II - problemy początkującego..  (Przeczytany 3842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czesiek85

• Toyot Leżący
  • *
Auris II - problemy początkującego..
« dnia: 13-06-2018, 00:51:46 »
Posiadam Aurisa II 2013 1.6 130 km hatchback..auris kupiony z drugiej ręki, serwisowany był w ASO z polskiego salonu..przebieg 52 tys od prywatnego właściciela pod koniec kwietnia. Wcześniej jeżdziłem Passatem 1.9 tdi 130km z 2002 roku a więc samochód z innej epoki i innego segmentu....na początku byłem dość zadowolony z Aursiki ale po dwoch mięsiącach pewne rzeczy zaczynają mnie irytować. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników tego auta. Opisze Wam moje problem:

1. Pykanie plastiku w drzwiach kierowcy podczas jazdy, z okolicy tylnego, dolnego rogu szyby, w miejscu mniej więcej gdzie się styka szyba z resztą drzwi. Dodatkowo podczas wyprzedzania i  wchodzenia na obroty ponad 4 tys (a więc to co w Aurisce jest najfajniejsze) słyszę wibracje plastiku mniej więcej z podszybia.
2. Czy macie problemy z płynnym zmienianiem biegów od 1 do 3...często podczas zmiany biegów auto mi delikatnie skacze..w Passeratti jakoś to płynniej przebiegało...może coś źle robię ?
3. Często śmierdząca klima starą szmatą...byłem na wymianie filtra i oczyszczaniu klimatycazji w ASO z miesiąc temu, na 2 tyogdnie starczyło...jakiś pomysł..?
4. O ile spalanie poza miastem waha się  u mnie koło 6 l/100 przy jeździe z ograniczeniami i uważam się to jest OK... to w mieście wychodzi mi 10 l/100km...czy to normalne ?
5. Czy podczas ruszania kierownicą na postoju słyszycie klikanie ?

Jeżdżę przede wszystkim po miescie w promieniu 5-10 km dom ->praca -> dom

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów..

Offline arkadioss

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Auris II - problemy początkującego..
« Odpowiedź #1 dnia: 13-06-2018, 09:11:19 »
Hej,
Jeżdżę dokładnie takim samym Aurisem z 2013 a nawet mam podobny przebieg bo 56 tys km więc postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:

1) Osobiście u siebie nic takiego nie zauważyłem w czasie wyprzedzania

2) U mnie biegi wchodzą bez najmniejszego problemu. Jakiś czas temu  Chyba 

3) Też miałem ten problem jak pewnie każdy właściciel Aurisa, u mnie występowało to w sytuacji jak wyłączałem klimę w czasie jazdy, to później w czasie zapalania samochodu i kilka sekund po zapaleniu śmierdziało stara szmatą. Mamy kilka Aurisów w firmie i prawie w każdym to występowało. U mnie pomogło na ta przypadłość nie wyłączać wcale klimy także w zimie i zmiana z trybu pracy wentylatora słabego na średni (tryb auto) klimy. Od tamtego czasu już nie mam tego pięknego zapachu przy zapalaniu.

4) W kwestii spalania, osobiście nie wariuje i nie ścigam się z świateł chyba, że jestem pierwszy:) ale kiedyś sprawdzałem ile teoretycznie wg. kompa można zejść najniżej to wyszło mi 5.3l/100km (autostrada do 130 i większość trasy kolo 50- 70km/h po wioskach) jechałem wtedy 130km w sumie. Ostatnio (3 tygodnie temu) ta sama trasa to zszedłem max do 5.5l/100km (wg. kompa). Teraz jeżdżę do pracy dziennie po 8km w jedną stronę  i mam średnią 6.3l/100km ale jest to jeszcze z tą rekordową trasą więc średnia pewnie jest trochę zaniżona. Myślę, że realnie w lecie ok. 7 będzie pił a w ziemie ok 8,5l100km wg kompa. Kiedyś to sprawdziłem, zaraz na początku i była różnica wg.kompa i na dystrybutorze 0,4l/100km wiecej.

5) Jeśli występuje u Ciebie takie "przeskakiwanie" w granicznych pozycjach skrętu (na samym końcu kręcenia w którąkolwiek ze stron) tak jakby plastiku w środku kolumny kierowniczej to jest to niestety wada i u mnie była wymieniania cała kolumna kierownicza.  Wcześniej próbowali to jakoś naprawiać jednakże po pół roku znowu to wróciło. Po wymianie na nową kolumnę od kilku lat jest wszystko OK.

Offline Tymek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 13-06-2018, 09:49:53 »
polecam dział auris II naprawy gwarancyjne. Warto sie zapoznac.

odnośnie plastików moze sprobuj sam:) film pogladowy.
https://www.youtube.com/watch?v=bGPi_GKTQEU

Offline Oshty

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 13-06-2018, 12:40:55 »
ad. 2 Nie mam żadnych problemów,
ad. 4 Potwierdzam spalanie zazwyczaj mam 7-10l na 100 km, chociaż kolega potrafi osiągnąć 13l na 100 km

Offline czesiek85

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18-06-2018, 21:56:23 »
no i co pewnie teraz mi wypada wydac z kilka tys. na kolumne zeby dziwne stuki puki ustapily, ktore mnie badz co badz irytuja..moj passek  mial 16 lat i nie bylo mowy o zadnej kolulmnie..zero trzaskow i klekotania...powiam ze sie lekko zawiodlem, lekko to malo powiedziane..

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 18-06-2018, 23:10:16 »
Pretensje kieruj do poprzednoego wlasciciela, ze nie naprawil tego na gwarancji. Za chwile sie okaze, ze lamp tez nie wymienil.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 19-06-2018, 06:25:10 »
Zapomnij że teraz ppjezdzisz jakimkolwiek nowym samochodem 16 lat od nowości nowej generacji bez jakiejkolwiek naprawy gwarancyjnej. Ciesz się że tylko tyle bo w passku teraz byś wymieniał oprogramowanie bo przeglądu by Ci nikt nie podbił a w fordzie rozbieral silnik i poprawiał bo pomylili bo dawali uszczelke i kilka innych pierdół od mustanga. Więc kolumna to pikuś. Kupując nowy samochód masz 100% pewności że zjawisz sie w ASO przez 4 lata więcej niż 4x.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2018, 06:26:48 wysłana przez Stivo »

Offline czesiek85

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 21-06-2018, 00:21:32 »
tlumik i lampy byly wymienione...co sugerujecie co powinienem zrobić ?? może da się to jakoś naprawic ?

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2018, 16:53:37 »
Napewno się da. Jedź do mechanika ;)

Offline czesiek85

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-07-2018, 22:31:04 »
powiem Wam że dalej mam problemy z Aurisem....poza tym ze nie mogę namierzyć dokałdnie co skrzypi w drzwiach..chyba szyba sam nie wiem...dzieje się to jak jest cieplej na dworze....dodatkowo zaczeły mnie irytować szumiące hamulce i moment kiedy wciskam hamulec jak auto stoi na wzniesieniu przodem w dół...strasznie słychać moment zacisniecia hamulców..taki stuk...pojechałem na wymiane oleju...mechanik mi mowi ze tylnie tarcze i klocki do wymiany (52 tys km !!!), przednie też niedlugo..czy szuranie i ten odglos zaciskania moze byc spowodowany juz zjechanymi tarczami ? Szczerze powiem Wam ze zaczynam tęskni za Paskiem....chociaz z nim mialem mega przygody

Offline conte77

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 16-07-2018, 22:40:56 »
powiem Wam że dalej mam problemy z Aurisem....poza tym ze nie mogę namierzyć dokałdnie co skrzypi w drzwiach..chyba szyba sam nie wiem...dzieje się to jak jest cieplej na dworze....dodatkowo zaczeły mnie irytować szumiące hamulce i moment kiedy wciskam hamulec jak auto stoi na wzniesieniu przodem w dół...strasznie słychać moment zacisniecia hamulców..taki stuk...pojechałem na wymiane oleju...mechanik mi mowi ze tylnie tarcze i klocki do wymiany (52 tys km !!!), przednie też niedlugo..czy szuranie i ten odglos zaciskania moze byc spowodowany juz zjechanymi tarczami ? Szczerze powiem Wam ze zaczynam tęskni za Paskiem....chociaz z nim mialem mega przygody

Toyoty tak mają :D ja po tym szuraniu je poznaje na ulicy bez patrzenia ;-)

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #11 dnia: 17-07-2018, 06:13:07 »
Ciekawe bo ja przy 45k km mam prawie 80% klocków. Auris to raczej nie wyścigówka żeby tak szybko je zajechać. Nie umiejętne używanie hamulca. W poprzednim Aurisie wymieniłem koło 90
« Ostatnia zmiana: 17-07-2018, 06:35:44 wysłana przez Stivo »

Offline hejkumtejkum

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 18-07-2018, 10:44:32 »
Ad 1 - w mojej rocznej Aurisce Hybrydzie też ostatnio zauważyłem pykanie przy drzwiach, dzieje się tak tylko czasami więc nic na razie nie będę z tym robił
Ad 3 - też tak mam i to od samego początku - jeśli włączę klimę po dłuższej przerwie to na początku "daje" ale po 1-2 minutach przechodzi więc się staram nie przejmować. Warto też mieć włączony przycisk A/C wtedy nawiewane powietrze jest śweższe.

Offline Adasko75

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 21-07-2018, 20:41:29 »
do autora wątku - bo auris to złom. i tyle w temacie. ja kupiłem w salonie, gwizdał z okolic uszczelek drzwi, aso się wypieło, po 3 m-cach opchnąłem rzęcha z dużą stratą. Tobie to samo radzę. sprzedawaj tą skarbonkę w cholerę. miałeś paska - kup paska nowszego i będziesz zadowolony. Pozdro.

Offline Bonifacy123

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 22-07-2018, 10:51:41 »
Faktycznie jak sie to tutaj wszystko czyta to można stwierdzić że Auris to dziadostwo.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 22-07-2018, 10:51:41 »