Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Falujące obroty, nierówne przyspiesznie  (Przeczytany 229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mamut_mh

• Prawie Toyot
Falujące obroty, nierówne przyspiesznie
« dnia: 14-06-2018, 22:37:03 »
Witam Wszystkich, jestem tu nowy :)
Zapewne temat się już pojawił ale nie mogę się doszukać.
Posiadam Rav4 II 2005 r 2.0 VVTI z gazem.
Problem jaki występuje to falujące obroty na jałowym biegu, podczas jazdy i wysprzęglania spadają czasami do 400 tak jak by auto zaraz miało zgasnąć. Kolejny problem to nierównomierne przyspieszanie (szarpanie lekkie) miedzy 1800 a 2500 tyś obrotów. Kolejny problem to świecący check, który komp pokazuje jako błąd katalizatora chyba (00420 nie jestem pewny).
Może ktoś miał podobne przypadłości ?
Pozdrawiam. 

Offline alk80

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Falujące obroty, nierówne przyspiesznie
« Odpowiedź #1 dnia: 14-06-2018, 23:00:39 »
luzy zaworowe do sprawdzenia, szczelność układu dolotowego do sprawdzenia łącznie z podciśnieniami, zrób pomiar kompresji, przepustnica do czyszczenia,
jakie masz świece i kiedy wymieniane?
skasuj błąd (zdejmij kleme, wciśnij hamulec na 10s, załóż kleme) pojeździj trochę na samej benzynie żeby sprawdzić czy błąd wyskakuje też na niej,
dopóki nie sprawdzisz pierwszych trzech tematów radził bym nie jeździć na gazie

Offline mamut_mh

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 15-06-2018, 08:48:16 »
Jadę dzisiaj do mechanika zobaczymy co wymyśli.  Poprzedni właściciel wymieniał świece nie pamiętam jak dawno temu, przepustnicy ani krokowego nie czyścił. Przed zakupem byłem u mechanika który sprawdzał jakąś pompką ciśnienie czy coś, przez otwór płynu chłodzenia powiedział ze jest ok.
Co myślisz o cewkę zapłonowe może któraś  nie dawać rady ?

Offline alk80

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15-06-2018, 15:00:06 »
ale to ty powinieneś zadbać o auto po zakupie a nie poprzedni właściciel przed sprzedażą,
świece sprawdź czy są irydowe,
mechanik "pompką" sprawdził temperaturę zamarzania płynu chłodniczego, czyli w zasadzie nic związanego z objawami,

cewki? może, ale chyba potrafisz odróżnić kiedy silnik chodzi na trzech cylindrach a kiedy po prostu zamula?

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 15-06-2018, 15:00:06 »