Autor Wątek: Czyżby pocił się silnik ?  (Przeczytany 2673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Czyżby pocił się silnik ?
« dnia: 15-06-2018, 22:39:41 »
Witam
Takie foto https://photos.app.goo.gl/FcmZ2WxFxCDrWDf98
Czy to co w głębi widać, skąd wychodzi kabel, to czy ta część silnika uległa zapoceniu ? Pod spodem sucho, nic nie widać. Ktoś może wie co to za okolica ? Czy rzeczywiście coś cieknie ? Martwić się ?

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15-06-2018, 22:50:12 »
Niezłe zdjęcia robi A5:)

Jakaś sonda tam jest na pierwszy rzut oka (dokładnie nie wiem), ale trzeba to sprawdzić, bo nie wygląda to normalnie:( Jakby nie było, to blok silnika. Wygląda tak, jakby uszczelka pod tą pokrywą puszczała trochę oleju. Koło pasowe pod nią jest czyste, więc wiele tego nie leci, no ale jednak...

Offline pawelski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14-11-2018, 12:52:20 »
Witam
Takie foto https://photos.app.goo.gl/FcmZ2WxFxCDrWDf98
Czy to co w głębi widać, skąd wychodzi kabel, to czy ta część silnika uległa zapoceniu ? Pod spodem sucho, nic nie widać. Ktoś może wie co to za okolica ? Czy rzeczywiście coś cieknie ? Martwić się ?

Czy miejsce wycieku zostało zlokalizowane / problem rozwiązany ?
U mnie jest podobne zapocenie

Offline ferd87

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14-11-2018, 13:12:39 »
posiadam priusa plusa 2012, u mnie też tak to wygląda. jeszcze nie diagnozowałem, ktoś może już to sprawdzał?

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14-11-2018, 13:26:15 »
Sprawdzali w serwisie - delikatne pocenie się silnika w okolicy uszczelki głowicy i przy czujniku. Ubytków oleju na bagnecie nie widać. Wg serwisu Toyota nie przewiduje planowania głowicy, więc wymiana tylko uszczelki gdy innych problemów brak - bez sensu. Czujnik jest bezuszczelkowy więc skoro działa to nie ma potrzeby wymieniać.

Offline pawelski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14-11-2018, 13:55:11 »
Mówili może od czego jest ten czujnik?

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14-11-2018, 14:51:14 »
Mówili ale nie pamiętam :( Skoro działa to się tym nie przyjąłem

Offline pawelski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #7 dnia: 14-11-2018, 15:42:01 »
Znalazłem informację, że może być to wyciek z pod uszczelki napinacza rozrządu lub osłony rozrządu. U siebie obstawiam to pierwsze, na tym zdjęciu wygląda to podobnie.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2018, 15:49:22 wysłana przez pawelski »

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #8 dnia: 14-11-2018, 16:18:21 »
[...........] Wg serwisu Toyota nie przewiduje planowania głowicy, więc wymiana tylko uszczelki gdy innych problemów brak - bez sensu. [........]

Poczytaj i przejrzyj manuala toyoty, dowiesz się kiedy głowicę trzeba planować.

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #9 dnia: 14-11-2018, 16:41:12 »
[...........] Wg serwisu Toyota nie przewiduje planowania głowicy, więc wymiana tylko uszczelki gdy innych problemów brak - bez sensu. [........]

Poczytaj i przejrzyj manuala toyoty, dowiesz się kiedy głowicę trzeba planować.

Z chęcią.  Masz dostęp ? Może udostępnisz to będzie to bardzo pomocna informacja

Offline wito

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
    • auto-niemcy
Odp: Czyżby pocił się silnik ?
« Odpowiedź #10 dnia: 14-11-2018, 22:01:45 »
tez mam ten (ponoc malo powazny) problem, jest on znany na niemieckich i amerykanskich forach:

https://www.priusfreunde.de/portal/index.php?option=com_kunena&Itemid=117&func=view&catid=28&id=260900

https://www.clublexus.com/forums/ct-200h-model-2011-present/786020-oil-leak.html

mam dobrego mechanika w pewnej biednej dziurze na Suwalszczyznie, wkurzyl sie jak mnie zobaczyl w kolejnym nowszym aucie (moim nowo nabytym priusie plus 2015 - wtedy 125.000km), nabijal sie ze to pewnie gowno i wynalazek, nie tak jak te stare audi i vw na jego podworku przed garazem, co to po 2 miliony km maja itp itd. Odpowiedzialem mu naturalnie, ze na dzien dzisiejszy trwalszego nowego auta sobie nie kupi.  I nawet sobie nie wyobrazacie, jak sie ucieszyl i zatriumfowal gdy po otwarciu oslon od strony filtra oleju zobaczyl w gorze ten wyciek. Nagle cale marudzenie znalazlo solidne podstawy i co Panstwo powiecie? Na bagnecie ani pod autem nie widze nic niepokojacego, wiec chyba musimy sie nauczyc z tym wyciekiem zyc ...
auto-niemcy.prv.pl


 

Beesafe.pl