Autor Wątek: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]  (Przeczytany 2841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piipin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« dnia: 23-06-2018, 18:57:33 »
Witam,
Niestety przy całej niezniszczalności E11, to trafiło na zaciski tylne które mam do wymiany. No i tu jest problem - nigdzie tego nie ma. Oddałem stare do regeneracji - koszt prawie 500zł ale niestety bez efektów. Sprowadzałem z Niemiec za 1800zł i niestety odsyłałem bo nie pasują. A więc kłania się wymiana. Czy ktoś z Was się orientuje gdzie można zanabyć takowe ? Pytałem w róznych firmach - telefonicznie oczywiście wszystko mają i pomogą, ale jak usłyszeli VIN to cisza. Ewentualnie gdyby nie było zacisków na całym świecie to jak można taki problem rozwiązać ? Wymiana z całym jarzmem ? Nie znam się kompletnie na tym, gość na przeglądzie mi coś takiego doradził.
Pacjentka: E11 FL 1.4 97KM hatchback
VIN JT152ZEB100026476 
z góry dziękuję za pomoc lub chociaż na jakieś naprowadzenie na rozwiązanie problemu. Nie chciałbym też aby zacisk przekroczył wartość samochodu :) Wiadoma sprawa..

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6

Offline Carolla

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #2 dnia: 23-06-2018, 22:26:53 »
Ja też taki zacisk Boscha po VINIe znalazłam. Dla lewej strony numer części 0 986 473 214, dla prawej 0 986 474 214.  https://www.iparts.pl/czesc/zacisk-hamulcowy-bosch-0986474214,0-30-0986474214-705060.html

Offline piipin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #3 dnia: 24-06-2018, 19:14:38 »
Dzięki Panowie. Nie mam bladego pojęcia czy jest to ta część. W aucie nie zaglądałem, mechanik w tym będzie grzebał. Jak jest z ta kaucja tam - zwracaja jeśli im odeśle wymontowane dwie padliny ? :)

Offline Carolla

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #4 dnia: 28-06-2018, 07:00:18 »
Odsyłasz stare zaciski w ciągu miesiąca od zakupu nowych, oni w ciągu miesiąca weryfikują ich stan i zwracają kasę. Nie powinno być problemu.

Offline piipin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #5 dnia: 11-07-2018, 13:45:29 »
Dzięki,
Rozważam jeszcze jedna opcję którą kiedys ktoś mi podpowiedział podczas badan diagnostycznych. Wymiana zacisków na inne razem z wymianą całego jarzma (bo chyba tak to się nazywa). Czy taka opcja może być w jakikolwiek sposób bardziej opłacalna od kupna tych dwóch nowych z podlinkowanych sklepów za tysiaka z okładem ? Czy w ogóle jest mozliwa taka naprawa ? czy jednak musze dokupić takie zaciski jakie były montowane oryginalnie i inne kombinowanie jest nieopłacalne/niemozliwe ?

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #6 dnia: 12-07-2018, 08:10:31 »
Sam sobie odpowiedz - nie wiem jakie masz plany co do samochodu ale kupisz zaciski, które tak samo jak Twoje, będą miały prawie 20 lat.
Ja to się zastanawiam czemu nie pomogła regeneracja, zwłaszcza, że pół tysia kosztowała. Właściwie, to jaki masz z nimi problem?

Offline piipin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #7 dnia: 12-07-2018, 09:09:12 »
samochód zostaje - karygodnym byłoby pozbywanie się Toyoty :) Zaciski nie działają, pomimo regeneracji. Linki sa nowe. Nie wiem czemu, bo nie jestem mechanikiem. Po prostu wymagają naprawy/wymiany. No i zastanawiam się nad mozliwie najtańsza opcją. Nie przeszkadza mi zacisk który będzie miał prawie 20 lat - o ile będzie działał. Auto osiagą roczne przebiegi na poziomie 5-7tyś km. Jest w super stanie - jedyna bolaczką są zaciski. To pierwsze auto i nawet jeśli z czasem kupię nowszą Toyotę to akurat tą chciałbym zostawić :) Więc chciałbym ta rzecz naprawić i zastanawiam się nad różnymi opcjami - od kupna starych na szrocie, po ewentualne kombinowanie z wymiana całości razem z jarzmem (?) aż po opcję kupna nowych zamienników Bosh tak jak tu linkowaliście i zamknąc temat :)

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: zacisk hamulca Corolla E11 [problem]
« Odpowiedź #8 dnia: 13-07-2018, 09:09:34 »
Wiesz co... to ja bym wziął zaciski, wrócił tam, gdzie regenerowałeś i powiedział, że nie działają.
Nie działa przy ręcznym, nożnym, czy obie opcje? Może ktoś po prostu nie umiał wyregulować linki albo odpowietrzyć układu?


 

Beesafe.pl