Autor Wątek: Problem ze skrzynią biegów  (Przeczytany 1427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emaciek4

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Problem ze skrzynią biegów
« dnia: 27-06-2018, 13:07:41 »
Witam. Jako że jestem laikiem a zwłaszcza w użytkowaniu skrzyni automatycznej (albo trip tronic) mam pytanie. Ostatnio będąc w górach zauważyłem że przy zjeżdżaniu z góry bez wciskania pedału gazu skrzynia wrzuca mi niższy bieg. Najczęściej 3 a czasem nawet 2 a co za tym idzie strasznie wyje nawet około 4tys obr/min. Czym to jest spowodowane? Źle ustawiona skrzynia? Chamowanie silnikiem mające na celu nie dopuścić do nadmiernego rozpędzenia auta? A może to normalne... Nie wiem też czy to związane ze skrzynią ale po jakimś czasie wyskoczył mi czerwony wykrzyknik w kole zembatym i auto przestało reagować na gaz jak by jechał na luzie. Tzn obroty wchodziły ale nie było przeniesienia mocy na silnik, jak by dodawać gazu na luzie. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie problem ustał. Czy to może przegrzanie skrzyni czy coś pozwanego? Prosze o porady i dziękuję za pomoc :)

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem ze skrzynią biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06-2018, 19:30:58 »
to nie jest automat tylko mmt czyli manual ze sterowaniem elektrycznym biegów i sprzegła,redukcje w górach są normalne ,zeby tego uniknąć mozna jechać w trybie manualnym ,natomiast kólko z wykrzyknikiem i brak reakcji na gaz to nic innego jak tryb awaryjny początki problemów niestety, sterownik powinien zanotować błąd i po nim można określić co się dzieje i czy nie trzeba reagować przed całkowityą awarią wiem wszystko tych toykoch w razie problemów pomogę pozdr


 

Beesafe.pl