Autor Wątek: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego  (Przeczytany 2595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zapytajnik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« dnia: 27-06-2018, 19:25:55 »
Witam ;)

Pacjent: Carina e 2.0 GLi 3s-fe

tym razem mam gignatyczny problem ze znalezieniem kompletnego układu wydechowego (obecnie zamontowany powinien dawno wylądować na śmietnisku, bardziej łatany niż niektóre polskie drogi). Nie mogę nigdzie znaleźć kompletu pasującego do 3s-fe który byłby zamiennikiem czy nawet używany w miarę stanie. Jak pytam w hurtowniach to nic nie posiadają, czasem pojedyńcze elementy jak końcówka, od święta środek, kat.
Czy jest jakiś inny model toyoty którego układ wydechowy by pasował?
Ewentualnie gdzie szukać? Allegro i tym podobne pusto wszędzie :/

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06-2018, 21:37:13 »
Ja musiałem wymienić w carinie e, bo wydech odpadł mi na drodze, na szczęście kilka kilometrów od domu, więc na wstecznym wróciłem do domu a wydech się ciągnął po ziemi i jakoś dojechałem (odpadł przy silniku).

Kompletny nowiutki wydech - czyli tłumik tylny, tłumik środkowy i katalizator oraz rury pomiędzy nimi, do Cariny E 2.0 GLi, 3s-fe, 133KM, kupiłem we wrześniu 2016r. Za wydech (Bosal) i nową sondę lambda (Denso), razem zapłaciłem 1030zł.

Poszedłem do sklepu motoryzacyjnego u mnie w mieście i od ręki mi to sprowadzili. Z allegro nie zamawialem, bo tam mieli wydechy o różnym wyglądzie i przy każdym pisało, że pasuje akurat do mojej cariny. A ten ze sklepu jakby nie pasował, to by oddali pieniądze.

Offline Mirekcari

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #2 dnia: 27-06-2018, 21:57:04 »
Ja kupiłem na allegro do 1.6 4A-FE od użytkownika pamaku. Wszystko za katalizatorem- pasowało jak ulał i po 40 000 nie widać zużycia. Pozdrawiam

Offline zapytajnik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06-2018, 14:02:36 »
Niestety, pytałęm po sklepach nic nigdzie nie ma (Warszawa) :/

W takim przypadku będę starać się ograniczyć wydatki do minimum i dobrego spawacza znaleźć.

Czy katalizator do 3s-fe będzie pasować również z innych wersji silnikowych? Chodzi mi tu też o sondę lambda  :o w tej chwili tak przy mocowaniu jej do rury (z tego co pamiętam, za katalizatorem) to tak jest zżarte, że zaczęło mi wywalać błąd sondy przez łapane lewe powietrze, część jest po prostu odsłonięta  :thumbdown:

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #4 dnia: 28-06-2018, 16:38:07 »
Zadzwoń do tego sklepu, to może ci znajdą. To jest sklep co specjalizuje się tylko w częściach do aut japońskich i koreańskich. To oni mi znaleźli i sprowadzili kompletny nowiutki wydech do Cariny marki Bosal. Ich dane to:

A.Prystupa J.Prystupa s.c.
ul.Dzieci Zamojszczyzny 35
22-400 Zamość

Telefon do nich poszukaj w Internecie.

Offline sruciok

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #5 dnia: 02-07-2018, 13:19:34 »
W maździe 626 GD tłumiki bosala strasznie mi gniją na łączeniach do puszek, 2 lata a mam wrażenie jakby tam siedział przez 20 :/

Offline lecho48

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 147
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #6 dnia: 03-07-2018, 08:57:49 »

Może na Allegro


//allegro.pl/kategoria/czesci-samochodowe-uklad-wydechowy-18862?string=carina&p=3&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-3-0621

Offline zapytajnik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Carina E 2.0 GLi - komplet układu wydechowego
« Odpowiedź #7 dnia: 17-07-2018, 20:52:53 »
Jednak u tłumikarza zrobiłem "custom"  :grin: taniej. Katalizator potrzebowałem z sondą lambda "na dwie śruby" (produkcja carinek 2.0 do końca 1995r. tylko i wyłącznie z tymi katalizatorami), w całej Polsce jedynie gdzie można kupić to w Krakowie firma sprowadza części z Anglii. Koszt najtańszego producenta 600zł.
Kod BOSAL o któy dokładnie katalizator chodzi: 098-840

U tłumikarza za pociągnięcie rury wraz z nowym złączem elastycznym do końcowego tłumika + zrobienie "z palca" wejście lambda mocowaną na dwie śruby wyszło + zrobienie mocowań "ala oryginalne" łącznie 600zł (okolice Warszawy).

Dzięki wszystkim za pomoc :).


 

Beesafe.pl