Autor Wątek: Problem z czujnikami ciśnienia  (Przeczytany 21474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z czujnikami ciśnienia
« dnia: 06-07-2018, 08:57:18 »
Ponieważ w moim super niezawodnym aucie już dawno nic się nie działo no to ...zaczęło .

Kilka dni temu na autostradzie wywaliło mi czujnik ciśnienia w oponach .

Zatrzymanie , stacja , obserwacja , dopompowanie kół ( wydawały się ok ) i jazda .

Po 30 km to samo . Zatrzymałem się w Wwie na kilka godzin . Byłem pewien że jak wrócę to będzie flak . Nie . Kołą ok . Kontrolka się nie świeci .

Powrót do domu . Kilka dni spokoju .

Teraz raz na parę dni kontrolka znowu się pali . Ciśnienie idealne i równe .

Czujniki oryginalne .

PO MY SŁY ? Walnięty czujnik ? Czy elektronika w aucie ?

Znowu będą jaja ze zdiagnozowaniem bo dzieję się to losowo co jakiś czas .

Boję się że przez to zignoruję faktyczną awarię :/
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 06-07-2018, 10:39:43 »
Ciśnienie idealne i równe .

Może zresetuj ustawienia czujników

Offline solcon124

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 06-07-2018, 14:02:12 »
Użyj Tire Assistant-a jak będziesz miał błąd na desce, coś ci więcej powie
( do użycia tire assist jak i do hybrid assist potrzebny jest interfejs can - BT i telefon z androidem )

CHR HSD Selection 2018

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 09-07-2018, 23:43:11 »
Kilka dni temu na autostradzie wywaliło mi czujnik ciśnienia w oponach .
Przeskadza ci to?

jechałem prawie do miesiąca temu z rok będzie czujnikiem zapalonym.  Igoruj go on tez zignoruje cie!

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 10-07-2018, 00:25:45 »
Ponieważ w moim super niezawodnym aucie już dawno nic się nie działo no to ...zaczęło .
Kilka dni temu na autostradzie wywaliło mi czujnik ciśnienia w oponach .  [...]
No to katastrofa...
Na początek warto przeczytać instrukcję obsługi samochodu. Jeśli nie lubisz czytać, to napompuj o 0,2 atm więcej i będziesz miał spokój do jesieni.
A jeśli problem będzie interesujący, to przeczytaj o przycisku kalibracji systemu monitorowania ciśnienia TPMS.
Spalanie - Motostat.pl

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 10-07-2018, 09:57:12 »
A jeśli problem będzie interesujący, to przeczytaj o przycisku kalibracji systemu monitorowania ciśnienia TPMS.

Dokładnie, jeśli masz mniejsze ciśnienie niż było ustawione i chcesz tak jeździć to ustaw to nowe ciśnienie jako poprawne, kontrolka zgaśnie i zapali się dopiero jak będzie niższe niż to które ustawiłeś.

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 10-07-2018, 20:27:06 »
Następna "super" funkcja c-hr, która nic nie wnosi, zapala się i jest problem, hmmmmm, tylko w którym kole, do kosz    :wallbash: :wallbash:

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #7 dnia: 10-07-2018, 21:03:13 »
Następna "super" funkcja c-hr, która nic nie wnosi, zapala się i jest problem, hmmmmm, tylko w którym kole, do kosz    :wallbash: :wallbash:
Podpinasz obd (albo się łączysz do już wpiętego, bo po co wypinać) i patrzysz na telefonie co się dzieje i na którym kole ;) W wersji podstawowej dla laika wystarczy informacja że jest źle i ma jechać do fachowca ;) Jeśli czujesz że to za mało, to interfejs OBD to podstawa ;)




Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #8 dnia: 19-07-2018, 08:15:19 »
Zaraz zaraz , pomału .

Ma-Corolla - zanim pieprzniesz taką głupotę zastanów się dwa razy . Tak - przeszkadza mi to . Jeśli jadę autostradą 170 km / h chcę wiedzieć o spadku ciśnienia w oponie . Jeśli lubisz jeździć z zapalonymi kontrolkami polecam to samo zrobić z ciśnieniem oleju - ignorować .

Umiem czytać ( instrukcje też ) Reset czujników robiłem za każdym razem . Ciśnienie wyrównywałem za każdym razem i było wyższe niż nominalne .

Ostatni przypadek był taki , że przez tydzień nic się nie działo . Sprawdziłem i wyrównałem ciśnienie w sobotę myjąc auto . W niedzielę auto stało . W poniedziałek rano odpalam w garazu - kontrolka . Sprawdzam . 4 x idealnie 2,6 bar ( dałem więcej ) Reset kolejny . Jest ok . Jak długo ?
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #9 dnia: 19-07-2018, 09:01:14 »
Może obniź ciśnienie powiedzmy do 2,2 zresetuj i wyrówna do właściwej wartości,ja tak zrobiłem i mam spakuj.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #10 dnia: 19-07-2018, 10:29:27 »
[...] Ostatni przypadek był taki , że przez tydzień nic się nie działo . Sprawdziłem i wyrównałem ciśnienie w sobotę myjąc auto . W niedzielę auto stało . W poniedziałek rano odpalam w garazu - kontrolka . Sprawdzam . 4 x idealnie 2,6 bar ( dałem więcej ) Reset kolejny . Jest ok . Jak długo ?
Wnioskuję, że pompowanie i kalibrację zrobiłeś na "ciepłych" oponach. Jak ostygły w garażu, to zgodnie z prawami fizyki ciśnienie spadło i zapaliło lampkę. Jazda nagrzewa powietrze w oponie i zauważalnie podnosi ciśnienie, jak postoisz na słońcu będzie podobnie.
Niepotrzebnie kalibrujesz po każdym pompowaniu, TPMS pamięta ustawienia. Zrób to raz a dobrze zgodnie z zasadami: na "zimnych" oponach napompuj, skalibruj, i zapomnij o kalibracji do czasu zmiany opon/czujników.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #11 dnia: 20-07-2018, 10:11:12 »
Nie - robiłem na zimnych jak auto stało przy myciu na podjeździe .

Spadek ciśnienia związany z prawami fizyki to nie są jakieś ogromne wahania . W innym przypadku po każdej szybkiej jeździe autostradowej ciśnienie by drastycznie spadało a tak nie jest . Samochodem można jeździć wiele miesięcy i ciśnienie oscyluje w okolicach własciwego .

Jedni mówią kasuj , inni nie kasuj . A czy to po prostu nie mogłoby działać ? Przez pierwszy rok kontrolka ciśnienia zapaliła mi się raz - jak złapałem gumę .

Teraz wariuje mimo , że nic się nie dzieje nadzwyczajnego z ciśnieniem . Nie mówcie mi że to normalne .
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4465
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #12 dnia: 20-07-2018, 12:36:06 »
Nie mówcie mi że to normalne .
Myślę, że jeżeli byś poświęcił chociaż ułamek czasu, który poświęcasz na pisanie postów ,które nic nie zmienią ,na wizytę w ASO, to problem by był już rozwiązany.
Statystyki-
Całkowity czas spędzony online:
    1 dni, 19 godz. 1 min.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2018, 12:38:10 wysłana przez pireus »

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2641
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #13 dnia: 20-07-2018, 14:12:57 »
Zlapales gume i od tego momentu zaczely sie problemy? Naprawiales kolo uszczelniaczem? Podobno uszczelniacz moze zaszkodzic czujnikom. A jesli nie uszczelniales to wulkanizator moze cos popsul?

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #14 dnia: 21-07-2018, 23:10:23 »
... Spadek ciśnienia związany z prawami fizyki to nie są jakieś ogromne wahania . W innym przypadku po każdej szybkiej jeździe autostradowej ciśnienie by drastycznie spadało a tak nie jest .  ...
Akurat po jeździe autostradowej ciśnienie w oponach rośnie, a nie spada.
Wahania ciśnienia od temperatury nie są duże, ale wystarczające do zadziałania TPMS. Mój przykład: po letnim prawidłowym pompowaniu, na bank po jesiennych porannych spadkach temperatury lampka się zapali. Ale jeśli ją zignoruję, to po paru kilometrach jazdy zgaśnie, bo opona się rozgrzeje. Tak to działa, i to zgodnie z prawami fizyki. Dlatego ciśnienie sprawdza się na "zimnych" oponach i na "zimnych" się kalibruje TPMS.
Mam wrażenie, że tego problemu nie ogarniasz, uważasz, że ten system jest plug-and-play i zawsze ma być dobrze. Kiedyś może będzie ...
Rozwiązanie dla Ciebie: ustaw ciśnienie w oponach na 2,3 atm, skalibruj, dobij ciśnienie do 2,6 atm. Jeżeli lampka zapali się znowu, udaj się do ASO albo dobrego gumiarza celem sprawdzenia. Może tak być, że po ostatniej awarii opony czujnik został uszkodzony i kiksuje. Raczej w to nie wierze, ale sprawdzić warto.
Spalanie - Motostat.pl


 

Beesafe.pl