Autor Wątek: Problem z czujnikami ciśnienia  (Przeczytany 21422 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #15 dnia: 22-07-2018, 12:28:46 »
ustaw ciśnienie w oponach na 2,3 atm, skalibruj, dobij ciśnienie do 2,6 atm.
a dlaczego tak ? Jeśli chcemy mieć 2,6 to przy takiej wartości chyba powinno się kalibrować.  :o
E18_Prestige_MultidriveS

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #16 dnia: 22-07-2018, 13:38:58 »
ustaw ciśnienie w oponach na 2,3 atm, skalibruj, dobij ciśnienie do 2,6 atm.
a dlaczego tak ? Jeśli chcemy mieć 2,6 to przy takiej wartości chyba powinno się kalibrować.  :o
Tak, oczywiście, masz rację. Moja porada z dobijaniem była przeznaczona dla konkretnego Kolegi z problemem. W ten sposób "lampka" ma większy margines zadziałania o 0,3 atm i nie ma prawa się zapalić z powodu błędu obsługi np. kalibracji ciśnienia na ciepłych oponach. A jeśli się zapali, to będzie oznaczało rzeczywistą utratę powietrza w oponie albo niesprawność systemu monitorowania (zwłaszcza któregoś czujnika).
Myślę, że wymieniony Kolega nie docenia wpływu temperatury powietrza na ciśnienie.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2018, 13:43:54 wysłana przez KoMarek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #17 dnia: 07-08-2018, 12:41:57 »
Witam po urlopie .

Kolego pireus . Nie pierwszy raz czytam Twoje fantastyczne uwagi , tym razem trafiło na mnie . Więc ...: zarządzaj swoim czasem a od tego co robię ze swoim po prostu się odpieprz . Do serwisu mam 42 km w jedną stronę i wieeeele wizyt w związku z problemami z kamerą i systemem PCS więc nie uśmiecha mi się tłuc kolejne kilometry z każdą pierdołą . Zauważ , że od tego właśnie są fora dyskusyjne , żeby rozwiązywać proste problemy i o pewnych rzeczach "dyskutować" a nie tylko dowalać innym co zazwyczaj robisz .

KoMarek - my się chyba nie rozumiemy . Po pierwsze - chodziło mi o to , że ciśnienie rośnie podczas jazdy autostradowej a po jej ustaniu , gdy opony stygną ciśnienie spada . Tu właśnie jest wspomniana temperatura którą doskonale rozumiem w tym kontekście :)
Druga kwestia . Co jest dziwnego w tym co robię ? Jeżdżę rok . Jest ok . Nagle wywala ni stąd ni zowąd kontrolkę ciśnienia . Wyrówniuję . resetuję . Na zimnych . Jest dobrze dwa dni . Nagle wywala . Sprawdzam ciśnienie . OK . Jeszcze raz - co robię źle wg Ciebie ?
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #18 dnia: 07-08-2018, 13:50:38 »
KoMarek - my się chyba nie rozumiemy . Po pierwsze - chodziło mi o to , że ciśnienie rośnie podczas jazdy autostradowej a po jej ustaniu , gdy opony stygną ciśnienie spada . Tu właśnie jest wspomniana temperatura którą doskonale rozumiem w tym kontekście :)
Druga kwestia . Co jest dziwnego w tym co robię ? Jeżdżę rok . Jest ok . Nagle wywala ni stąd ni zowąd kontrolkę ciśnienia . Wyrówniuję . resetuję . Na zimnych . Jest dobrze dwa dni . Nagle wywala . Sprawdzam ciśnienie . OK . Jeszcze raz - co robię źle wg Ciebie ?
Nie wiem co robisz źle i czy robisz źle. Nabrałem podejrzeń, że wierzysz w możliwość zmiany praw fizyki przez nowe technologie. Próbowałem podpowiedzieć, jak zdiagnozować problem aby wykluczyć Twój błąd.  Jeśli masz pewność, że wszystko robisz prawidłowo (jak pisałem wcześniej), zostaje Ci diagnoza u specjalisty z odpowiednim sprzętem. Twój problem jest rozwiązywalny.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #19 dnia: 10-08-2018, 12:55:22 »
Dzięki za chęci . Ewidentnie się nie zrozumieliśmy . Pracuję od 19 lat ze sprężonym powietrzem , więc tu nie wymyślę głupot ;)

Problem polega na tym , że pojawia sie okazjonalnie i tak samo znika . Będzie ciężko to zdiagnozować :/

Na szczęście aktualnie od kilku dni jest ok
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #20 dnia: 10-08-2018, 21:11:33 »
...
Problem polega na tym , że pojawia sie okazjonalnie i tak samo znika . Będzie ciężko to zdiagnozować :/   ...
Wygląda na to, że masz problem techniczny. W pierwszej kolejności podejrzewał bym czujnik ciśnienia z uszkodzonej opony, o której pisałeś. Podmiana czujnika na nowy, to jednak ryzyko niepotrzebnych kosztów (ok. 200zł). Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby zakup interfejsu OBD i skorzystanie z aplikacji Tire Assistant. Mógłbyś na bieżąco monitorować co wskazują czujniki i namierzyć który kiksuje, albo uniewinnić czujniki. Tu jednak jest problem. Mam taki tani popularny chiński interfejs na BT (ok. 30zł), ale Tire Assistant z moim samochodem nie współpracuje. Nie wiem, gdzie problem, albo mój samochód nie podaje odczytów, albo interfejs jest za cienki. Ogólnie działa na programach diagnostycznych, mogę co nieco poobserwować/pokasować, ale ciśnienia w oponach nie mogę monitorować. Może ktoś wie, gdzie problem (AII 2014 1.6). Za to interfejs Mini VCI razem z Techstream pokazuje stan czujników, ale to już operacja trochę bardziej kłopotliwa (musi być laptop). Może ktoś podpowie, jak to jest z Tire Assistant.
Nie poddawaj się! Zawsze są co najmniej dwa wyjścia.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #21 dnia: 13-08-2018, 09:39:55 »
Dzięki za info  Póki co ciesze się spokojem , odpukać
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #22 dnia: 17-09-2018, 08:41:00 »
Okazuje się , że problem jest poważniejszy do zdiagnozowania niż sądziłem .

Bo problem jest :/ I to raczej z kołem niż z czujnikami .

Podczas normalnej jazdy wszystko jest ok. gdzieś do 120 km / h

Zrobiłem od czwartku 2000 km . I okazuje się , że podczas jazdy powyżej 125 - 130 km / h wystarczy klilkanaście minut i wywala czujnik . Ciśnienie w lewym tylnym kole spada z 2,3 do 1,6 bara . Po dopompowaniu do 2,3 ciśnienie utrzymuje się przez ponad 900 km jazdy jeśli jadę 110 - 115 km/h ( jest spadek na poziomie 0,15 )

Byłem w wulkanizacji . Pan sprawdził zawór , koło w wodzie nabite wyższym ciśnieniem . NIC !

Wg niego wszystko ok .

Obawiam się , że jest jakieś mikropęknięcie opony lub felgi i przy większej prędkości , po rozgrzaniu koła , pęknięcie powiększa się . Nie mam pojęcia jak to zdiagnozować ... :/

Na razie zmienię felgi i zostawię te opony . Jeśli problem się ponowi to będzie wiadomo , że opona . Jeśli nie - to felga . Jak to później udowodnić ? (reklamować ? )

Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #23 dnia: 26-09-2018, 10:24:06 »
Witam -pierwszy przymrozek-2 i świeci kontrolka ciśnienia. Po sprawdzeniu okazało się że brakuje 0,1-0,15 bara  na wszystkich kołach , po uzupełnieniu powietrza i przejechaniu ok 50m kontrolka zgasła.

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #24 dnia: 26-09-2018, 10:59:17 »
Witam -pierwszy przymrozek-2 i świeci kontrolka ciśnienia. Po sprawdzeniu okazało się że brakuje 0,1-0,15 bara  na wszystkich kołach , po uzupełnieniu powietrza i przejechaniu ok 50m kontrolka zgasła.
Miałem dzisiaj to samo z czujnikiem ciśnienia.
Idzie zima  <narty> i nie dało się już rozpocząć jazdy na prądzie (bateria 5 kresek).

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #25 dnia: 26-09-2018, 21:04:15 »
pierwszy przymrozek-2 i świeci kontrolka ciśnienia. Po sprawdzeniu okazało się że brakuje 0,1-0,15 bara  na wszystkich kołach
u mnie wywaliło już w poniedziałek i świeciło do wczoraj, do momentu jak rozpędziłem auto do ok 100 km/h i wystarczyły ok 2 km aby zgasło. powietrze uzupełniałem jeszcze w lipcu - napakowałem 2,6 i dzisiaj rano, przy temperaturze 9 stopni, ciśnienie było we wszystkich kołach 2,2.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #26 dnia: 03-10-2018, 09:08:24 »
Tylko , że mój problem jest zupełnie odwrotny . Minęły ponad 2 tyg. od wystąpienia problemu na autostradzie i auto które sporo stoi i mało jeździ nie wykazuje w tym kole spadku ciśnienia . Wystarczy pojechać szybciej i leci ...  <zalamka>
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline piotrco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #27 dnia: 05-10-2018, 22:03:39 »
Drodzy forumowicze, nie dziwi Was, że Toyota mając tak rozbudowany funkcjonalnie wyświetlacz pomiędzy zegarami, nie pokazuje wartości ciśnienia w poszczególnych kołach. Tańsze auta to mają a w naszych CHR-kach bieda. Chyba, że ja jestem niedouczony, i nie potrafię znaleźć tego wskazania ?

Pozdrawiam
Piotr

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #28 dnia: 06-10-2018, 20:26:37 »
i nie potrafię znaleźć tego wskazania ?

Pozdrawiam
Piotr

Niestety C-HR nie ma opcji pokazania ciśnienia. Pokaże jak będziesz miał obd i Tire Assistant - zewnętrzna apka... Czujniki ciśnienia za około 200 pln sztuka i nie wykorzystane - podejście Toyoty w tej kwestii równie słabe co w systemie multimedialnym ;)
wilkq

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #29 dnia: 09-10-2018, 12:08:55 »
Masz rację co do obu kwestii . Znajomi patrzą do wnętrza : "ale masz wypasiony wyświetlacz" ! Uśmiecham się tylko pod nosem i wzdycham .


Co do moich problemów . Zamienilem opony na felgach z drugim kompletem . Przy okazji podczas jazdy autostradowej będę już wiedział czy problem jest z oponą czy felgą .

W tej chwili zostawiłem oponę z wadliwego kompletu . Felga poszła pod zimówki .
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku


 

Beesafe.pl