Autor Wątek: Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów  (Przeczytany 1592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaji1973

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów
« dnia: 09-07-2018, 12:18:24 »
Witam serdecznie wszystkich na forum. Od 2 tygodni jestem posiadaczem Rav4 2014r 2.0 benzyna,manualna 6 biegowa skrzynia biegów.
Toyota pracuje cichutko,przyjemna jazda,ale jest jedno małe ale... podczas jazdy autostradą przy zwiększaniu prędkości ,oraz zwalnianiu  pomiędzy 135-145 km/h słychać wyrażnie głośniejszą pracę skrzyni biegów,jakby buczenie,po naciśnięciu sprzęgła zupełna cisza. W innych przedziałach prędkości i na innych biegach wszystko ok. Czy ktoś spotkał się z czymś takim w swojej Ravce? Dodam tylko ,że Ravka kupiona w programie Pewne Używane,krajowa,bezwypadkowa, posiada rok gwarancji,za parę dni udaję się na przegląd  i chciałbym poznać uwagi i spostrzeżenia innych użytkowników,czy to normalne, czy też zgłaszać to na gwarancję. Z góry dziękuję za podzielenie się uwagami w tej kwestii.

Offline mleni

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Samochód:: Selection 4x4
Odp: Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 09-07-2018, 12:23:00 »
Zgłoś się puki masz gwarancję

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


Offline jaji1973

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 09-07-2018, 12:31:05 »
Witam,dzięki za szybką odpowiedż. No tak zgłoszę,ale ciekawi mnie ,czy ktoś się spotkał z czymś takim,może serwis komuś to naprawiał i co stwierdzono,żeby nie było w serwisie "spychologii" typu "Panie w tym modelu tak jest" . Zawsze warto jakiś argument mieć  :-)

Offline mleni

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Samochód:: Selection 4x4
Odp: Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 09-07-2018, 12:38:21 »
Nic nie wypowiem, bo mam hybryde i raczej takie zjawisko nie występuje . Poczekaj inni wypowiedzią

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


Offline Tapatik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: 11-07-2018, 20:01:47 »
Też mam Rav4 2014r 2.0 benzyna,manualna 6 biegowa skrzynia biegów. Nie odnotowałem buczenia. Zgłoś oczywiście, tym bardziej, że jest na gwarancji. Odnotowałem natomiast, że dosyć głośno słychać samo przełączanie z 1 na 2 (podczas samego momentu przełączenia) - ktoś tak ma / zwrócił na to uwagę?

Offline jaji1973

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Ra4 IV głośna praca manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #5 dnia: 13-07-2018, 17:38:40 »
Witam,u mnie nie wchodzi głośno bieg z 1 na 2 ,ale wchodząc z 1 na 2 troszkę "haczy" co jest wkurzające,z 3 na 2 wszystko ładnie,płynnie,zgłosiłem to również w serwisie,prawdopodobnie synchronizator do wymiany,panowie w serwisie stwierdzili,że i tak skrzynia będzie wyciągana ,to zrobią za jednym razem. Wstawiam samochód do naprawy 24 lipca,więc myślę,że pod koniec miesiąca będę już wiedział co i jak.


 

Beesafe.pl