Autor Wątek: Toyota Sienna 2011+ nowe felgi  (Przeczytany 6458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neptun

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Toyota Sienna 2011+ nowe felgi
« dnia: 10-07-2018, 08:47:15 »
Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu nowych felg. Przy okazji chciałem koła wyciągnąć na zewnątrz, bo fabrycznie są dość mocno schowane w nadkola. Przeszukałem w tym celu amerykańskie forum SiennaChat, bo u nas informacji na ten temat jak na lekarstwo. Zresztą z racji nie występowania tego modelu w ofercie Toyoty w europie innych informacji też praktycznie brak. Po przeczytaniu kilku wątków na SiennaChat i pomiarach zdecydowałem się na taki zestaw:
przód 8.5x19" et25 + 235/50 R19, tył 9.5x19" et25 + 255/45 R19
Efekt wg mnie jest idealny. Co prawda nasi koledzy w stanach zakładają nawet 10.5" i 275 ale to już extremum.
Może ktoś z posiadaczy Sienny III miał by ochotę zmienić felgi na inne niż OEM, no to ma gotowe parametry. Wszystko pasuje, nic nie obciera.

Felgi to Bola model B17.







A byłbym zapomniał, Trzeba jednak wymienić szpilki w piastach przynajmniej mi tak wyszło. Te OEM'owe są za krótkie dla felg z gniazdem stożkowym. Wtedy nakrętka łapie tylko 4-4.5 obrotu. Trzeba dobrze wymierzyć nowe szpilki, żeby można było założyć felgi fabryczne+fabryczne nakrętki i jednocześnie felgi z gniazdem stożkowym+nakrętki stożkowe.


 

Beesafe.pl