Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Przebieg za duży , za mały  (Przeczytany 612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline finger

• Toyot Leżący
  • *
Przebieg za duży , za mały
« dnia: 11-07-2018, 14:09:38 »
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy , to mój pierwszy post w tym dziale . Ponieważ nosze się z zamiarem kupna aurisa I i priusa III  pytanie będzie wspólne ,bo i napęd jest ten sam .  Dużo uwagi poświęca się dużym przebiegom  , a waszym zdaniem jaki jest niebezpiecznie niski? Tzn zakładamy ze jest autentyczny. I tak będę szukał czegoś za granicą.  Czyli za mało jeżdżony to chyba tez nie dobrze - jakie są wasze opinie ?

Offline sowapl

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Przebieg za duży , za mały
« Odpowiedź #1 dnia: 11-07-2018, 14:35:16 »
Czy jest za niski ? Hm....Jeśli pasuje do wieku to jest ok. Poza tym tam trochę trudniej fałszować licznik ale to zapewne wiesz. Za duży - cóż. Dojdzie Ci więcej rzeczy po prostu zużywalnych

Offline P0RCIN

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 11-07-2018, 14:54:17 »
Moim zdaniem hybryda musi jeździć i musi mieć przebieg przynajmniej te 8-10 tysięcy rocznie jak nie wiecej.
Bateria jak nieużywana to bardzo źle.
To nie zwykly spaliniak gdzie im mniej przebiegu tym lepiej.
Moje auto ma osiem lat i blisko 300 tysięcy. Czy się psuje? Absolutnie! Toż to Prius :)   (odpukać : p )

Aaaaa, przepraszam- regenerowałem przednie lampy :D

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 11-07-2018, 16:52:59 »
Jeśli ma być ściągany z zagranicy to myslę że trzeba za normalny przebieg przyjąc 15-20 tys.km/rok. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś emeryt, niedzielny kierowca z przebiegiem 10tys.km/rok lub auto firmowe którym było jeżdżone 35tys.km/rok. Ważne jest po jakich drogach auto jeżdziło, chociaż na zachodzie nawet zwykła droga nie ma porównania z naszą polską.....
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 11-07-2018, 16:58:45 »
Na zachodzie cofanie liczników jest od dawna karalne. Ludzie mają też inna mentalność, co nie oznacza że Mohamedowi, Januszowi, Borysowi nie przyjdzie do głowy cofnięcie licznika czy sprefabrykowanie ksiązki serwisowej......
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline finger

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11-07-2018, 21:54:13 »
No i super ,przynajmniej mam jakieś wyobrażenie  jaki przedział brać pod uwagę . Poprostu zastanawiałem się jak to jest ze są czasami ogłoszenia z naprawdę małymi przebiegami. Oczywiście wszystko  na mobile albo autoscout

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 11-07-2018, 22:06:25 »
Mój prius jak kupowałem miał 22mc i miał najechane 52tyś. Uważam, że to standard jak na kraje DE czy FR, gdzie drogi są dobre, autostrady przez całe kraje. Kupując auto za 140tyś, naprawdę mało kto zamierza nim robić mniej jak 20kkm, tym bardziej, że to auta do intensywnej jazdy.
Bardziej zwracałbym uwagę na właściciela poprzedniego jak na przebieg. Jak ktoś jest dziadem i debilem to i pewnie priusa zajedzie.
Jeszcze bardziej uważałbym na auta z wypożyczalni, niestety jest w niektórych ludziach głupia mentalność jak nie moje to mam w d.. i rura na zimnym silniku do odcinki itp....
Kupno auta to totolotek, nawet nowego (mniejsze ryzyko, ale może mieć wad fabrycznych bez liku i żłopać olej jak VW).
Jedź przed zakupem na przegląd dla aut przed zakupem do ASO. Sprawdzą ci co trzeba, jak aku HV przejdzie pozytywnie test to dostaniesz gwarancje na rok. Możesz kupić ubezpieczenie bis lub plus, za nie dużą kasę, a pupe chroni jak nie wiem, zwłaszcza dobra opcja przy 1 roku użytkowania.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2018, 22:08:26 wysłana przez wtyku »

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: 11-07-2018, 22:10:33 »
Mój kolega z pracy ma PII zakupionego nowego z salonu prawdopodobnie z 2007 roku. Jezdzi nim do dziś i jak mówi "tylko się żarówki przepalają" ;) obecny prawdziwy przebieg to okolo 200tys więc prosty rachunek ok 20tys/rok jest taką średnią  :o
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 12-07-2018, 09:32:32 »
To chyba nie tyle kwestia przebiegu co częstości odpalania. Naszego priusa przywiozłem osobiście z salonu toyoty w DE w wieku lat 8 z przebiegiem 47300 km. I do dnia dzisiejszego - ma obecnie nieco ponad 70000 km - zupełnie nic się z nim nie dzieje (no były 2 czy 3 incydenty jak oszalał i nie chciał się uruchomić, aku 12V fabryczny jeszcze zaczął miewać humory i spadki napięcia do 8V). Bateria HV jest w idealnym stanie co czuć po tym jak długo można na niej jechać nawet po 50-60 km/h, test układu hybrydowego też przeszła w ASO bez problemów.

Z drugiej strony znam historię jak pewien Francuz (auto P2) wyjechał na rok na drugi koniec świata i zostawił auto w garażu. Po powrocie na lawecie pojechało do toyoty - diagnoza: bateria HV do wymiany. Szlag ją trafił bo samoistnie się rozładowała do zera.

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 12-07-2018, 09:32:32 »