Autor Wątek: Test Auris Hybrid  (Przeczytany 12703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gawith

  • Gość
Test Auris Hybrid
« dnia: 11-07-2018, 19:10:12 »
Dziś testowałem Auris HSD w ruchu miejskim i na maila wysłali mi wyniki spalania. Miasto w tych godzinach praktycznie  bez korków więc po kilkanaście sekund stania na kilku światłach. Czy takie wysokie spalanie to norma?  hybrid.jpg

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #1 dnia: 11-07-2018, 19:19:21 »
Mi na początku ciężko było zejść poniżej 6l. Teraz bez problemu średnia z baku mam 4,2. Trzeba się naumieć jeździć

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #2 dnia: 11-07-2018, 19:48:59 »
Nie, to nie norma, chyba że klima włączona i stanie w korkach. Więcej by powiedział raport z Hybrid Assistanta a tu to niewiele wiadomo w sumie. Ładne wykorzystanie EV ale właśnie nie chodzi o to żeby cisnąć na elektryku do rozładowania bo później spalina ładuje na postoju itp.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Gawith

  • Gość
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #3 dnia: 11-07-2018, 20:37:58 »
Jechałem tak samo jak jechałbym moją 1,4 d4d z tym, że moja pali w tych warunkach max 5.5l. Nie wyobrażam sobie jechać hybrydą jak emerytowany dziadek po 3 zawałach tylko po to by zrobić poniżej 5l.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2018, 20:42:21 wysłana przez Gawith »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #4 dnia: 11-07-2018, 20:48:54 »
Krótki dystans, pewnie silnik się rozgrzewał przez pierwsze 5km. Jechałeś 10km przez pół godziny? Jeśłi tak jeździsz dieslem to ciekawe ;) Jakbyś normalnie jechał w mieście bez korków to max 5.5l powinno być. Takie spalanie to można mieć na autostradzie.

I nie wiem jak Twoim zdaniem jeździ dziadek, ale w hybrydzie trzeba dynamicznie ruszać, utrzymywać stałą prędkość najlepiej max 65km/h i hamować silnikiem.,
« Ostatnia zmiana: 11-07-2018, 20:53:41 wysłana przez mariuszs »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #5 dnia: 11-07-2018, 20:49:03 »
To dobrze bo nie kupisz hybrydy.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Gawith

  • Gość
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #6 dnia: 11-07-2018, 20:54:02 »
Krótki dystans, pewnie silnik się rozgrzewał przez pierwsze 5km. Jechałeś 10km przez pół godziny? Jeśłi tak jeździsz dieslem to ciekawe
Silnik był nagrzany jak wsiadałem do auta. Moim dieslem tak właśnie jeżdżę już od kilku lat, trasa 15 - 25km przeważnie 25 - 35 min. Kilka razy w miesiącu dłuższe trasy. Myślałem, że wsiadając do hybrydy będzie efekt "WOW"...
Jak przy automatycznej skrzyni hamować silnikiem?  :shock:
« Ostatnia zmiana: 11-07-2018, 20:56:56 wysłana przez Gawith »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #7 dnia: 11-07-2018, 20:57:18 »
Krótki dystans, pewnie silnik się rozgrzewał przez pierwsze 5km. Jechałeś 10km przez pół godziny? Jeśłi tak jeździsz dieslem to ciekawe
Silnik był nagrzany jak wsiadałem do auta. Moim dieslem tak właśnie jeżdżę już od kilku lat, trasa 15 - 25km przeważnie 25 - 35 min. Kilka razy w miesiącu dłuższe trasy. Myślałem, że wsiadając do hybrydy będzie efekt "WOW"...
No ale hybrydą się jeździ inaczej, przedewszystkim musisz nauczyć się inaczej hamować.  Hamowa silnikiem elektrycznym to znaczy delikatnie wciskać hamulec, tak aby rekuperacja działała a klocki nie. W nowych dieslach np. Golf jest tak samo (też jest rekuperacja).

No i jak to zrobiłeś że nie było korków a jechałeś prawie pół gdziny z prędkości 25km/h? Ruszałeś ze świateł na elektryku? Ewentualnie może ruszałeś z gazem do dechy, w automacie można w ten sposób szybko opony zedrzeć, co mi się zdarzyło po przesiadce z Golfa w dieslu ;)
« Ostatnia zmiana: 11-07-2018, 21:00:44 wysłana przez mariuszs »

Gawith

  • Gość
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #8 dnia: 11-07-2018, 21:07:15 »
Z tych 25 min przeszło 10 na postoju sprzedawca opowiadał o zaletach i oszczędnościach hybrydy bo przesiadaliśmy się na stacji 700 metrów od salonu. Reszta poszła gładko, bez korków bo łącznie na siedmiu światłach stałem przeważnie jako pierwszy. Ze świateł ruszałem w równym tempie jak wszyscy kierowcy dookoła mnie.  Hamowanie delikatne. Jak dla mnie zwykła jazda w ruchu miejskim (tempo jak wszyscy) bez szaleństw a spalanie jakieś dziwnie duże.

Offline mysiauek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #9 dnia: 11-07-2018, 21:52:59 »
Z tych 25 min przeszło 10 na postoju sprzedawca opowiadał o zaletach i oszczędnościach hybrydy bo przesiadaliśmy się na stacji 700 metrów od salonu. Reszta poszła gładko, bez korków bo łącznie na siedmiu światłach stałem przeważnie jako pierwszy. Ze świateł ruszałem w równym tempie jak wszyscy kierowcy dookoła mnie.  Hamowanie delikatne. Jak dla mnie zwykła jazda w ruchu miejskim (tempo jak wszyscy) bez szaleństw a spalanie jakieś dziwnie duże.
Może odkryles tą niepopularną prawdę, która przekonała mnie do zakupu 1,4 d4d w 2010 roku.
Żeby było śmieszniej, ja dojeżdżam 13km codziennie z postojem po 1km na wysadzenie dziecka w przedszkolu i... 5,5 to taka norma gdy się nie staram.
Kiedyś podrzucę tu Excela, którego prowadzi moja żona od chyba 2010 roku, Excel z wydatkami gdzie jest dokladnie liczony wydatek na benzynę że stanami licznika.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #10 dnia: 11-07-2018, 23:09:00 »
A jakie spalanie miales na komputerze?

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #11 dnia: 12-07-2018, 07:32:22 »
miesiącu
Przebyty dystans ma ogromne znaczenie. Jakbyś jeździł codziennie na dwa razy krótszym odcinku miałbyś znacznie wyższe spalanie.
Jak czytałem ten wątek akurat byliśmy 11 km od domu ze średnią prędkością 25 km/h a komputer pokazywał 5.4 l czyli rzeczywiste 5.7 l/100km. Dzisiaj prowadzi żona która jezdzi "jak inni".
Spalanie 7 litrów w podanych warunkach ze startu na gorąco to jest coś zupełnie nie tak...

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #12 dnia: 12-07-2018, 07:49:46 »
jaki ,,inni ,, czyli rozumiem normalni  <taniec> nie wpatrzeni cały czas w spalanie auta  :wallbash:,tylko jeżdżący dla przyjemności :song:
RAV4 2.5 hybrid

Offline wojtek_pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
    • Mój blog
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #13 dnia: 12-07-2018, 08:20:25 »
Dziś testowałem Auris HSD w ruchu miejskim i na maila wysłali mi wyniki spalania. Miasto w tych godzinach praktycznie  bez korków więc po kilkanaście sekund stania na kilku światłach. Czy takie wysokie spalanie to norma?  hybrid.jpg
Moim zdaniem norma, jak ktoś pierwszy raz hybrydą jedzie. Jak odbyłem jazdę próbną hybrydową RaV4 to miałem spalanie 8,4 o ile pamiętam.
Co nie znaczy, że to zachęca do zakupu hybrydy...  :|
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #14 dnia: 12-07-2018, 08:44:03 »
jaki ,,inni ,, czyli rozumiem normalni  <taniec> nie wpatrzeni cały czas w spalanie auta  :wallbash:,tylko jeżdżący dla przyjemności :song:
Dla przyjemności to się jeździ na rowerze albo konno ;-)

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Od zawsze tankuję do pełna i spisuję dane z paragonu i komputera a jestem raczej przeciwieństwem ekodrivera.   W hybrydzie mam po 2 latach średnie spalanie 6,3 l/100km co i tak uważam za mistrzostwo świata bo w poprzedniej benzynie miałem 2,5 litra więcej w analogicznych warunkach jazdy (rano przebijanie się przez korki z prędkością średnią często poniżej 20 km/h, po południu zwykle mniej korków ale za to dynamiczna jazda obwodnicą :-)


 

Beesafe.pl