Autor Wątek: Test Auris Hybrid  (Przeczytany 12664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #15 dnia: 12-07-2018, 08:50:00 »
Dziś testowałem Auris HSD w ruchu miejskim i na maila wysłali mi wyniki spalania. Miasto w tych godzinach praktycznie  bez korków więc po kilkanaście sekund stania na kilku światłach. Czy takie wysokie spalanie to norma?  hybrid.jpg
Moim zdaniem norma, jak ktoś pierwszy raz hybrydą jedzie. Jak odbyłem jazdę próbną hybrydową RaV4 to miałem spalanie 8,4 o ile pamiętam.
Co nie znaczy, że to zachęca do zakupu hybrydy...  :|

Maiłem podobne odczucia i spalanie jak pierwszy raz jechałem RAV4 hybrydową - problem w tym, że kilkunastu minutowy test w przypadku hybrydy jest dość słaby a to nie rozgrzany silnik, a to nie naładowana bateria i wyniki są jakie są.  Najlepiej  pożyczyć samochód na samodzielna jazdę testowa (we własnym stylu) tak aby zrobić tak ok. 50km i wtedy popatrzeć na wyniki.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #16 dnia: 12-07-2018, 08:58:52 »
Z tych 25 min przeszło 10 na postoju sprzedawca opowiadał o zaletach i oszczędnościach hybrydy bo przesiadaliśmy się na stacji 700 metrów od salonu.
No to dla mnie wszystko jasne - 10,4 km ze średnią 25 km/h zajmuje właśnie 25 minut.  Jak chcesz porównać spalanie to zrób dieslem tą samą trasę z 10 minutowym postojem z włączonym silnikiem po drodze.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #17 dnia: 12-07-2018, 09:36:38 »
Z tych 25 min przeszło 10 na postoju sprzedawca opowiadał o zaletach i oszczędnościach hybrydy bo przesiadaliśmy się na stacji 700 metrów od salonu.
No to dla mnie wszystko jasne - 10,4 km ze średnią 25 km/h zajmuje właśnie 25 minut.  Jak chcesz porównać spalanie to zrób dieslem tą samą trasę z 10 minutowym postojem z włączonym silnikiem po drodze.
Dokładnie, sam przesiadłem się z Golfa 1.9TDI do Aurisa Hybrid i spalanie nie może być większe niż w dieslu, niezależnie od stylu jazdy. W najgorszym przypadku może być takie samo ;) Pytanie tylko ile rzeczy trzeba zrobić po 5 latach jeżdzenia w dieslu a ile w hybrydzie. Ja w golfie musiałem wymienić sprzęgło, dwumasę i pasek rozrządu.

Offline hejkumtejkum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #18 dnia: 12-07-2018, 11:36:35 »
Ja spalanie rzędu 7 litrów to miałem tylko czasami w zimę, kiedy temperatura spadła poniżej 0. Generalnie w ciepłych miesiącach komputer pokazuje ogólne średnie spalanie 4,5l, w zimę jest o 1 litr więcej. W praktyce poza zimą w jeździe miejskiej wychodzi mi 4,5-5,5l, zależnie od poziomu zakorkowania. Na trasie podmiejskiej gdzie mam prędkość 60-90 km/h może spaść poniżej 4 - mój rekord to 3,8, bliski katalogowemu 3,6. Klima cały czas włączona, radio zazwyczaj nie.
Oczywiście niezależnie od tych wyliczeń na bardzo krótkiej trasie może wyjść bardzo wysokie, bo silnik nie zdąży się rozgrzać.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #19 dnia: 12-07-2018, 11:43:13 »
Ja spalanie rzędu 7 litrów to miałem tylko czasami w zimę, kiedy temperatura spadła poniżej 0. Generalnie w ciepłych miesiącach komputer pokazuje ogólne średnie spalanie 4,5l, w zimę jest o 1 litr więcej. W praktyce poza zimą w jeździe miejskiej wychodzi mi 4,5-5,5l, zależnie od poziomu zakorkowania. Na trasie podmiejskiej gdzie mam prędkość 60-90 km/h może spaść poniżej 4 - mój rekord to 3,8, bliski katalogowemu 3,6. Klima cały czas włączona, radio zazwyczaj nie.
Oczywiście niezależnie od tych wyliczeń na bardzo krótkiej trasie może wyjść bardzo wysokie, bo silnik nie zdąży się rozgrzać.

Na jakiej długości trasy takie ładne wyniki?

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #20 dnia: 12-07-2018, 12:46:54 »
Ja w golfie musiałem wymienić sprzęgło, dwumasę i pasek rozrządu.

A ten Golf był nowy z salonu (zakładam, że Auris jest nowy) ?
Bo jak nie, to nie ma co porównywać starego rzęcha z salonowym samochodem :)

Offline ko20

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #21 dnia: 12-07-2018, 14:28:06 »
Najlepiej to pojezdzic tydzień, pojedyńcze a raczej krótkie przejazdy potrafią oszukiwać. Moja rav4 4x4 po 3000km ma 6.6 średnie na liczniku. Dojazd do pracy S-ka na odcinku 10km, troche lokalnego ruchu.

« Ostatnia zmiana: 12-07-2018, 14:32:18 wysłana przez ko20 »

Offline ko20

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #22 dnia: 12-07-2018, 14:30:59 »
Ja spalanie rzędu 7 litrów to miałem tylko czasami w zimę, kiedy temperatura spadła poniżej 0. Generalnie w ciepłych miesiącach komputer pokazuje ogólne średnie spalanie 4,5l, w zimę jest o 1 litr więcej. W praktyce poza zimą w jeździe miejskiej wychodzi mi 4,5-5,5l, zależnie od poziomu zakorkowania. Na trasie podmiejskiej gdzie mam prędkość 60-90 km/h może spaść poniżej 4 - mój rekord to 3,8, bliski katalogowemu 3,6. Klima cały czas włączona, radio zazwyczaj nie.
Oczywiście niezależnie od tych wyliczeń na bardzo krótkiej trasie może wyjść bardzo wysokie, bo silnik nie zdąży się rozgrzać.

Na jakiej długości trasy takie ładne wyniki?
Ja ostatnio RAV4 jechałem 100km, drogami lokalnymi, wioski co pare km. 100/60 na tempomaci. 5.5L wyszło.
Wogole  wtych hybrydach polecam tempomat, bo wtedy jakoś inaczej (mniej) to spalanie wychodzi.

Offline Maverick

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #23 dnia: 12-07-2018, 14:44:59 »
Jeżdżę nową Auris HSD od marca b.r. na trasie dom - praca 30km w jedną stronę. 50% miasto, 50% poza miastem. Komputer pokazuje średnie spalanie na poziomie 4-4,5l co w rzeczywistości przekłada się na 4,5-5l/100km. Moim zdaniem hybryda ma sens jeśli nie masz ciężkiej nogi. Przy spokojnej ale zarazem normalnej jeździe nie przekroczysz 5l/100km. Przy ostrej jeździe spalanie od razu mknie w górę. Wcześniej miałem Ausia w Dieslu 1,4 i spalanie takie samo jak w hybrydzie. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony ze zmiany, zobaczymy co będzie za kilka lat jak gwarancja się skończy.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #24 dnia: 12-07-2018, 14:48:31 »
Ja w golfie musiałem wymienić sprzęgło, dwumasę i pasek rozrządu.

A ten Golf był nowy z salonu (zakładam, że Auris jest nowy) ?
Bo jak nie, to nie ma co porównywać starego rzęcha z salonowym samochodem :)
Nie był nowy, ale rzęch też nie był ;) No ciekawe ile rzeczy trzeba będzie naprawiac w hybrydzie jak będzie miała te 5 lat (wtedy wymieniałem pasek) i 7 lat (wtedy wymieniałem sprzęgło i dwumasę).

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #25 dnia: 12-07-2018, 14:53:11 »
Ja w golfie musiałem wymienić sprzęgło, dwumasę i pasek rozrządu.

A ten Golf był nowy z salonu (zakładam, że Auris jest nowy) ?
Bo jak nie, to nie ma co porównywać starego rzęcha z salonowym samochodem :)
Nie był nowy, ale rzęch też nie był ;) No ciekawe ile rzeczy trzeba będzie naprawiac w hybrydzie jak będzie miała te 5 lat (wtedy wymieniałem pasek) i 7 lat (wtedy wymieniałem sprzęgło i dwumasę).

Pewnie nic, ale ile te 5-7lat  to będzie w km przebiegu?

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #26 dnia: 12-07-2018, 15:32:43 »
spalanie nie może być większe niż w dieslu, niezależnie od stylu jazdy
Dokładniej, to hybryda będzie zawsze lepsza w mieście, na zwykłej trasie jednojezdniowej z terenami zabudowanymi będzie fifty-fifty, a na ekspresówkach i autostradach górą będzie diesel.  Tyle tylko, że porównywalny diesel w automacie będzie raczej droższy w zakupie od hybrydy i będzie miał wyższą stratę wartości. Po 5-6 letniego hybrydowego Aurisa z przebiegiem 100 kkm + ustawi się kolejka taksówkarzy którzy go zagazują i zrobią nim kolejne 200 kkm +. DSG w dieslu po gwarancji każdy się słusznie obawia i nie będzie chętny zapłacić więcej za automat.

Gawith

  • Gość
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #27 dnia: 12-07-2018, 17:11:47 »
Nie był nowy, ale rzęch też nie był  No ciekawe ile rzeczy trzeba będzie naprawiac w hybrydzie jak będzie miała te 5 lat (wtedy wymieniałem pasek) i 7 lat (wtedy wymieniałem sprzęgło i dwumasę).
Dwumas w 1.9 TDI, wtryski i uszczelka pod głowicą do 200 tys km to norma.

Offline hejkumtejkum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #28 dnia: 12-07-2018, 18:28:26 »
[...]W praktyce poza zimą w jeździe miejskiej wychodzi mi 4,5-5,5l, zależnie od poziomu zakorkowania. Na trasie podmiejskiej gdzie mam prędkość 60-90 km/h może spaść poniżej 4 - mój rekord to 3,8, bliski katalogowemu 3,6. Klima cały czas włączona, radio zazwyczaj nie.[...]
Na jakiej długości trasy takie ładne wyniki?
W mieście do pracy mam około 14km w jedną stronę, na trasie Warszawa-Legionowo około 24km.
Aha, i jechałem kiedyś taksówką Aurisem Hybrydą Kombi. Taksiarz mówił że ma spalanie średnio 7l w mieście ale jeździł niesamowicie dynamicznie, bardzo ostro przyspieszał i hamował - jak to niektórzy taskówkarze potrafią, dla nich liczy się czas.
« Ostatnia zmiana: 12-07-2018, 19:03:02 wysłana przez hejkumtejkum »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Test Auris Hybrid
« Odpowiedź #29 dnia: 13-07-2018, 10:34:30 »
Nie był nowy, ale rzęch też nie był ;) No ciekawe ile rzeczy trzeba będzie naprawiac w hybrydzie jak będzie miała te 5 lat (wtedy wymieniałem pasek) i 7 lat (wtedy wymieniałem sprzęgło i dwumasę).

Pewnie nic, ale ile te 5-7lat  to będzie w km przebiegu?
Kupiony w wielu 5 lat, przebieg 96tys km, wymiana oryginalnego paska standardowo co 120tys km, dwumasa i sprzęgło po około 150tys km. Sprzedany przy przebiego ok 190tys km. Wystrzeliwał płyn chłodniczy, nie dało się jeździć po autostradzie, mechanicy nie wiedzieli o co chodzi....


 

Beesafe.pl