Autor Wątek: Ruszenie pod górkę lub krawężnik  (Przeczytany 3402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« dnia: 12-07-2018, 19:28:23 »
Witam. 
Mam problem z ruszaniem pod stromą górkę lub krawężnik,parę razy czułem smród palonego sprzęgła.Próbowałem w trybie eco i normal ale nic to nie zmieniło,od razu dodam parę samochodów już miałem ale tylko z tym mam problem,dzięki  za sugestie.

Offline Eryk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« Odpowiedź #1 dnia: 13-07-2018, 12:57:07 »
mam ten sam problem , moze nie problem ale trzeba się do tego przyzwyczaić , ten samochód nie ma nic, a nic mocy u dołu , musisz ruszać pd górę z dużych , obrotów i to na półsprzęgle właściciele hybryd tego nie zauważą bo maja automat i elektryk wspomaga niestety 1,2 to porażka dla tego nadwozia prawie 1,5 tony fizyki nie oszukasz aby to wprawić w ruch .
mam podobne odczucia bo jeździłem kiedyś Yarkiem II z 1,0 fabią 1,2 i one nie miały najmniejszych problemów z wyjazdu z podziemnego garażu w firmie (podjazd dość stromy) c-hr trzeba brać rozpędem bo start z pochyłości to porażka .

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« Odpowiedź #2 dnia: 13-07-2018, 17:13:35 »
Dzięki za odpowiedź, przychodzi mi na myśl to samo.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« Odpowiedź #3 dnia: 07-08-2018, 22:10:26 »
mam ten sam problem , moze nie problem ale trzeba się do tego przyzwyczaić , ten samochód nie ma nic, a nic mocy u dołu , musisz ruszać pd górę z dużych , obrotów i to na półsprzęgle właściciele hybryd tego nie zauważą bo maja automat i elektryk wspomaga niestety 1,2 to porażka dla tego nadwozia prawie 1,5 tony fizyki nie oszukasz aby to wprawić w ruch .
mam podobne odczucia bo jeździłem kiedyś Yarkiem II z 1,0 fabią 1,2 i one nie miały najmniejszych problemów z wyjazdu z podziemnego garażu w firmie (podjazd dość stromy) c-hr trzeba brać rozpędem bo start z pochyłości to porażka .
Jedzilem 1.2.. i nie odczulem problemu.. a pod gorke jest asystent z tego co pamietam.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline Galanders

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« Odpowiedź #4 dnia: 08-08-2018, 09:56:11 »
Ze zdziwieniem czytam o problemach z podjazdem na wzniesienie czy krawężnik. Ja tego problemu nie mam pomimo że codziennie wyjeżdżam z garażu o dość dużym kącie nachylenia. Włączam 1 -kę i powoli dodaję gazu kontrolując jazdę i dodam, że wcale nie jest to szybkie dodawanie gazu. Obroty nie są też wcale wysokie. Wyjeżdżam bez jakichkolwiek problemów. 
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline jozek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« Odpowiedź #5 dnia: 08-08-2018, 13:58:56 »
Ja ciągam w weekendy przyczepkę ok. 700 kg i też nie mam problemów z ruszaniem czy przeszkodami...

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ruszenie pod górkę lub krawężnik
« Odpowiedź #6 dnia: 08-08-2018, 17:06:03 »
panowie zgloscie problem w ASO,serwisant ma obowiazek sprawdzic zglaszana usterke pojedziecie gdzies na wzniesienie i zaprezentujecie,u mnie nie ma najmniejszego problemu z ruszeniem,podjechaniem itp. z niskich obrotow nawet pod stroma gorke,moze za duzo cisniecie te sprzeglo,wiecej szybkich kocich ruchow  :-P


 

Beesafe.pl