Autor Wątek: Pokrowiec -plandeka na Corollę  (Przeczytany 1959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Pokrowiec -plandeka na Corollę
« dnia: 18-07-2018, 09:35:47 »
Zamówiłem sobie pokrowiec na Corollkę aby ją trochę ochronić przed wielkim słońcem na wyjazdach wakacyjnych. Pokrowiec firmy Kegel Błażusiak (taki zwyklejszy). 

Pewnie jutro będzie to zdam relację czy pasuje :) a na wyjazdach zobaczymy jak się sprawi :)

Offline ernestbugaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #1 dnia: 18-07-2018, 12:06:16 »
Jestem ciekaw, daj znać!

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #2 dnia: 19-07-2018, 15:20:48 »
Plandeka przyszła w rozmiarze " L  sedan" na długość 425 do 470 cm i taka właśnie pasuje do Corollki 2017 r.

Prezentuje się jak poniżej na fotkach. Zakłada się łatwo w 1 osobę a z tyłu są takie sznurki biegnące po obwodzie które trzeba dobrze naciągnąć co by nam wiatr tego nie porwał i sznurek chowa się do takiej kieszonki. Ewentualnie można sobie dorobić jakieś sznurki co by przywiązać do felg :). Ściąga się też łatwo ale złożyć z powrotem w kostkę w 1 osobę to już trochę trudniej.

Od środka  struktura płótna w dotyku jest w miarę gładka to nie powinno lakierowni przeszkadzać.   Zobaczymy jak się sprawi na słońcu i deszczu.




















« Ostatnia zmiana: 19-07-2018, 15:23:46 wysłana przez czp »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #3 dnia: 19-07-2018, 20:21:53 »
no i po co ci ten kondom  :-P Gdzie nie zostawisz samochód, to będziesz to zakładał ??  <kawusia> :beer:
E18_Prestige_MultidriveS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #4 dnia: 19-07-2018, 21:09:40 »
Eee tam tylko na wakacje jak ma stać gdzieś w ukropie ileś tam dni i się smażyć  a jeszcze mewy mogą na nim  narobić to zawsze to jakaś ochrona :)

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #5 dnia: 19-07-2018, 21:33:57 »
Będzie Pan zadowoloooony, mam kilka aut tym przykryte, zima, lato, jest w porządku, tylko dokładnie zaciągaj sznurki, bo inaczej lubi pofrunąć ;)
3VZ.pl



Offline ernestbugaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #6 dnia: 20-07-2018, 14:46:29 »
no i po co ci ten kondom  :-P Gdzie nie zostawisz samochód, to będziesz to zakładał ??  <kawusia> :beer:
Myślę, że są osoby, na przykład takie jak ja, które ze względu na pracę w dwóch różnych miastach korzystają z auta tylko przez połowę tygodnia, a przez kolejne kilka dni samochód stoi kompletnie nieużywany. Więc taka przykrywka to bardzo dobra rzecz. Przynajmniej ptasie odchody nie będą się wtapiać przez kilka dni, zanim nie wrócę.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #7 dnia: 03-08-2018, 15:11:59 »
Pokrowiec przeszedł chrzest nad morzem.

Przez 10 dni chronił Corollkę od upałów w tym jednej nocnej burzy z ulewą. Wszystko jak najlepiej tylko po wczasach trzeba było pokrowiec czyścić z tych ptasich pozostałości.  Sznurek był zaciągnięty dobrze i pokrowca nie zerwało tak więc egzamin zdany.

:)

Offline ojciecmajster

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #8 dnia: 06-08-2018, 12:30:46 »
Jak sądzisz, czy taki pokrowiec ochroniłby auto przed gradobiciem? Czy to tylko cienka tkanina?
Spalanie - Motostat.pl

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Pokrowiec -plandeka na Corollę
« Odpowiedź #9 dnia: 06-08-2018, 22:26:05 »
Specjalnie na gradobicie są dedykowane takie grubsze kilkuwarstwowe ten jest za cienki. Zresztą porządnego gradobicia to żaden nie wytrzyma - ewentualnie trochę złagodzi - tak myślę :)


 

Beesafe.pl