Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: 1mz 95r nie pali na wszystkie gary - potrzebuje porady  (Przeczytany 2098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek11.84

• Toyot Leżący
  • *
Odp: 1mz 95r nie pali na wszystkie gary - potrzebuje porady
« Odpowiedź #15 dnia: 24-08-2018, 06:50:30 »
Okazało się, że uszczelka pomiędzy 2 cylindrami jest totalnie wypalona i był przedmuch, stąd brak cisnienia. Kiedy 1 spręzal, 2 uciekalo i na przemian. Sprawdzilem tez sporo elektroniki i tutaj: zaworki podcisnienia. 1 pokazuje w przedziale 33-39ohm, czyli jak powinno byc. Sa tez takie, co mi pokazuja o wiele wiecej. Przejmować się tym, czy będzie działać? Sonda lambda ma w przedziale 11-16 i jest dobrze. 2 zas 0 i tutaj tez nie wiem co z nią. Wymieniać, bo chyba jest walnięta? Do 3 musze się dokopac, bo tu chyba trzeba pod fotel pasazera zajrzec, ale warto przy okazji sprawdzic. Poza tym koplet uszczelek i powinno byc dobrze.

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 24-08-2018, 20:01:50 »
Zaworków nie sprawdzaj po oporze tylko czy działają i puszczają powietrze zgodnie z książką (niebieski inaczej niż brązowy).

Sondy pomierz - najczęściej mają uwalone grzałki, ta za katem daje kod 141. Jeśli na grzałce (między dwoma czarnymi) nie masz oporu, to śmietnik, bo raz na kilka odpaleń będzie check.

Fotel do wyjęcia, wtedy dasz radę bez rozbierania tunelu.

Do głowic obligo nowe śruby. Tylko z oryginału a nie z plasteliny.
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline maciek11.84

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 17-09-2018, 06:59:12 »
Poskładałęm sprzęt do kupy. Chodzi dobrze. Oprócz zrobionego silnika 2 sondy wymienione, powinno byc ok. Troche kabli tez trzeba bylo połatac i jeszce zostało troche kosmetyki, hamulce. Wymienie olej, bo mam zupe i zobacze jak to jezdzi.

Toyota Klub

« Odpowiedź #17 dnia: 17-09-2018, 06:59:12 »