Autor Wątek: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)  (Przeczytany 7975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skresz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« dnia: 31-07-2018, 08:50:17 »
Witam, pierwszy post i już problem, otóż podczas jazdy w przedziale 60-120km/h w samochodzie strasznie buczy jak wybite łożysko jedyne co mogę powiedzieć to że dźwięk dochodzi z przodu (nie idzie wyczuć z której strony). Buczenie jest niesłyszalne do 50km/h oraz powyżej 120km/h a najgorzej jest przy 80km/h. Na stacji diagnostycznej wszystko ok, zero luzów, opony zimowe zmienione na letnie a buczenie pozostało, podczas skręcania od 20-60km/h w dłuższym zakręcie słychać jak by równomierne ocieranie (niezależnie od strony w która skręcam) brak jest natomiast buczenia, hamulce przeczyszczone nic wszystko chodzi bez zbędnych oporów.

Zastanawiam się czy może to być łożysko podpory półosi ale nigdzie nie mogę zdobyć jakiś szczegółowych informacji odnoście sprawdzenia czy wymiany czy nawet zdjęć. Może miał ktoś podobny problem i chciałby się podzielić doświadczenie.

Offline neverluk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #1 dnia: 31-07-2018, 20:56:39 »
Wszystko wskazuje na łożysko, postaw auto na kobyłkach aby koła wisiały. Odpal silnik i wrzuć bieg aby koła się kręciły dość szybko. Następnie wbij luz i zgaś szybko silnik. Nasłuchuj czy buczy i gdzie.
Tutaj masz video https://youtu.be/THIXkyHvPts

Offline arkadioss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #2 dnia: 01-08-2018, 09:18:16 »
Hej,

Też obstawiałbym łożysko, osobiście wymieniałem oba łożyska z przodu przy ok 160 tys bo już strasznie "huczały" a nawet było czuć wibracje, które przenosiły się do środka samochodu. Nie wiem jak ale poprzedni właściciel tego nie zauważał, teraz jest błoga cisza i słychać tylko opony.

Offline skresz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #3 dnia: 01-08-2018, 12:09:03 »
Dzięki za rady, tak jak pisaliście uniosłem przód do góry rozpędziłem do 100 iii,  w środku byczy a na zewnątrz tak średnio coś słychać tzn. nie ma jakiś strasznych odgłosów, dziwne (chyba) jest to że zanim wysiądę i dobiegnę do prawego koła to już ledwo się toczy. Jak nasłuchuję przy kołach to bardziej mi się wydaje że ćwiek dochodzi bardziej z środka jak by że skrzyni.

Offline neverluk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #4 dnia: 01-08-2018, 15:16:09 »
Załatw sobie kogoś do pomocy niech siedzi w kabinie a ty nasłuchuj wokół auta. Ewentualnie (ale to już wymysły) sprawdź czy tarcze/klocki nie biją ale to byś czuł przy hamowaniu że kiera bije.
« Ostatnia zmiana: 01-08-2018, 15:19:33 wysłana przez neverluk »

Offline skresz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #5 dnia: 11-08-2018, 09:01:06 »
Dzięki za pomoc, po kolejnych oględzinach zauważył  minimalny luz na lewym kole i to nie w każdej pozycji.
Trochę nieśmiało zabrałem się za wymianę łożyska i jest o niebo lepiej.

ps. takiego dziada jeszcze nie miałem, śruba od sworznia rozpadała się przy odkręcaniu, od abs ukręciła, łożysko było tak zapieczone na piaście że musiałem piastę wyciskać prasą, po 8 godzinach mam dość na kilka kolejnych miesięcy.

Dzięki za pomoc

Offline Qr00q

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #6 dnia: 30-08-2018, 21:04:16 »
Witam!

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod Twój.

Mam podobny problem ze swoją Corollą E12 - 2004r. przebieg (niby ~140'000 km - ale nie jestem w stanie tego sprawdzić).
Zauważyłem, że na początku sierpnia zaczął mi głośniej chodzić (buczenie). Wymieniłem kolektor dolotowy na używany, lecz mniej zużyty.
Na lewej przedniej stronie - skrętna - zregenerowałem tłoczek hamulcowy (nowy tłok, uszczelka, osłona). Układ został odpowietrzony.

Dwóch mechaników na stacjach diagnostycznych powiedziało mi, że przeguby i sworznie wahacza są ok. Na rozpędzarce koła nie wydawały niepokojącego dźwięku - oczywiście oprócz lewego przedniego, który miał uszkodzoną osłonę tłoczka hamulcowego a co za tym idzie trzymał lekko koło i nie dało się go sprawdzić. Koła nie mają luzów w kierunkach góra, dół, lewo, prawo.

*

Dźwięk, który mnie niepokoi pojawia się tylko podczas jazdy, gdy zmienię bieg na 3,4,5 i kiedy to obroty są w granicach 2'000 obr/min.
Przy prędkości 70km/h - 90km/h wyrzuciłem bieg i jechałem na luzie, również ww był słyszalny.

Ktoś coś poradzi?

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #7 dnia: 31-08-2018, 10:13:47 »
Witam!




.......................
Dźwięk, który mnie niepokoi pojawia się tylko podczas jazdy, gdy zmienię bieg na 3,4,5 i kiedy to obroty są w granicach 2'000 obr/min.
Przy prędkości 70km/h - 90km/h wyrzuciłem bieg i jechałem na luzie, również ww był słyszalny.

Ktoś coś poradzi?

Czesc

Zacznij od opon, czasami przez  nie wymienia się "pół auta" zupełnie niepotrzebnie.

Najprościej sprawdź ręką czy bieżnik ma zęby na zewnętrznym lub wewnętrznym obwodzie.
Masz opony/koła zimowe? Jesli tak to zmień opony i się przekonasz czy problem nie wynika z opon.
Jesli nie szukaj dalej.U mnie w dwóch rolkach wymieniałem jużłałe lewe łożysko koła <podobno to standard ze leci lewa strona> ale przebieg miałem 265 tysi w  jednej i 250 w drugiej.

Daj znać jak ustalisz z oponami,zakładam ze to ich wina.

Pozdrawiam

Offline Qr00q

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #8 dnia: 03-09-2018, 22:07:49 »
Opony sprawdzałem już kiedyś, założyłem zimówki i efekt był ten sam.

Jutro jadę do kolejnego mechanika, obstawiam łożysko w lewym kole, bądź przegub (wew./zew.).

Oby okazało się, że to ww. a nie coś z przeniesieniem napędu.

W internecie znalazłem taki filmik, mam coś podobnego.
https://www.youtube.com/watch?v=xWXOSz6gSSc

Offline Qr00q

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #9 dnia: 08-09-2018, 15:03:46 »
Okazało się, że łożysko lewej piasty koła było już wyrobione - lekko, ale dawało się we znaki.

Nowe łożysko FAG - koszt 145 PLN + robocizna i autko jeździ jak dawniej.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Buczenie podczas jazdy na wprost (E12)
« Odpowiedź #10 dnia: 08-09-2018, 15:24:31 »
Czyli spoko -  łożysko rzecz normalna :)


 

Beesafe.pl