Autor Wątek: Uszkodzony inverter/converter  (Przeczytany 18272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pala81

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Uszkodzony inverter/converter
« dnia: 16-08-2018, 23:18:12 »
Witam
Może miał ktoś styczność z popsutym Inverterem?
Jak to zdiagnozowaliscie? Objawy? Czy można z popsutym Inverterem jeździć? Koszty naprawy?
Luźne rozmowy

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #1 dnia: 16-08-2018, 23:41:58 »
Nie ma szans na jazdę z uszkodzonym inwerterem.
W PL znany jest chyba 1 przypadek, opisany na forum. Nie słyszałem wcześniej o takich akcjach. Przynajmniej nikt się nie chwalił.

Offline Pala81

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #2 dnia: 17-08-2018, 05:39:04 »
Dzięki wtyku.
Mam do kupienia Toyota auris. Właściciel twierdzi że ma popsuty inverter. Z racji tego że niby długo stała. W co nie wierzę w ogóle. Jednak mając w rodzinie kogoś, kto siedzi w naprawie chybryd chciałbym zaryzykować,cena jest okazyjnie mała.
Właściciel twierdzi że pali, jeździ po podwórku normalnie. Tylko kontrolki  się świecą. Mimo że mam i miałem nie jedna chybryde,temat invertera jest mi obcy. A zastanawiający, stąd mój post
Pozdrawiam

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #3 dnia: 17-08-2018, 09:13:53 »
A jakie blędy pokazuje? Czytałaś dość świeży wątek o wymianie inwertera?
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline tomaszeset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #4 dnia: 17-08-2018, 10:26:18 »
Sprawdź, czy przypadkiem nie jest po powodziowy, a zepsuty inwerter to zasłona dymna.

Offline Pala81

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #5 dnia: 17-08-2018, 11:00:03 »
Nie mam możliwości podłączenia pod komp. Właściciel twierdzi że warsztat tel mu tłumaczył że najprawdopodobniej jest to inverter. On nie chce i nie ma ochoty się w to bawić bo kupił już nowe auto a czasu brak.
Hmm z powodziowym to fakt, może coś z tym być. Tylko jak to spr?
Dzieki wszystkim

Offline piotrg

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #6 dnia: 17-08-2018, 21:05:16 »
W PL znany jest chyba 1 przypadek
A to chyba o mnie :)
Pewnie to kwestia jak bardzo uszkodzony jest inwerter, ale rzeczywiście, samochód bez problemu u mnie jeździł tylko i wyłącznie na silniku spalinowym. Ponad tydzień tak jeździłem zanim dostałem wycenę z ASO i zacząłem szukać używanego inwertera.

Dotarłem tutaj już po odpisaniu do autora w wiadomości prywatnej, chyba tam wszystko opisałem, ale w skrócie dla przeglądających: dokładnie tak to wygląda, choinka kontrolek i komunikatów że poszczególne systemy nie działają, z czego główny to Check hybrid system. W momencie naciśnięcia przycisku Power od razu odpala się silnik spalinowy, samochód jeździ, wiadomo spalanie odpowiednio większe. Używany inwerter 400 - 1000 pln (ASO nie pamiętam dokładnych kwot ale okolice > 8000, a zestaw naprawczy - płyta główna inwertera 4000-5000). Wymiana w warsztacie ok. 400 (+-100) we Wrocławiu.

Ale właśnie sprawdzane to było i przeze mnie komputerem z TechStream'em i w ASO że to na pewno inwerter. Bez możliwości sprawdzenia ciężko powiedzieć, aczkolwiek objawy się pokrywają.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #7 dnia: 17-08-2018, 21:19:05 »
W przypadku bledu baterii HV tez choinka na wyswietlaczu, ciagla praca spaliny i komunikat check hybrid system. Skoro dlugo samochod stal to moze problem z bateria HV. Bez odczytania bledow to wrozenie z fusow. Do tego znajomosc nazewnictwa elementow napedu hybrydowego jest bardzo slaba wsrod handlarzy, wystarczy spojrzec na Allegro gdzie inwerter nazywany jest bateria.

Offline mbauris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 452
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #8 dnia: 17-08-2018, 22:49:40 »
piotrg czy korzystasz z warsztatu na Karmelkowej? Jak tak to podziel się  opinią.

Offline piotrg

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #9 dnia: 18-08-2018, 19:08:05 »
Nie, korzystałem z http://hybrid-serwis.pl/ - chłopaki specjalizują się w hybrydach, złego słowa powiedzieć nie mogę, szybko, sprawnie, bez niepotrzebnego naciągania i w miarę tanio :] Choć na początku też nie chcieli uwierzyć że to inwerter więc po raz trzeci potwierdzili sprawdzając kompem - i stwierdzili, że to pierwszy raz spotykają się z uszkodzeniem inwertera.

piotrg czy korzystasz z warsztatu na Karmelkowej? Jak tak to podziel się  opinią.

Offline piotrg

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #10 dnia: 18-08-2018, 19:15:24 »
W przypadku bledu baterii HV tez choinka na wyswietlaczu, ciagla praca spaliny i komunikat check hybrid system. Skoro dlugo samochod stal to moze problem z bateria HV. Bez odczytania bledow to wrozenie z fusow.

Zgadza się - bez sprawdzenia może być to i to lub jeszcze coś innego. Choć regeneracja czy wymiana baterii nie jest też już zaporowym kosztem. Więc jeżeli kolega ma kogoś kto ogarnia tematy, to czy inwerter czy bateria temat jest do zrobienia stosunkowo niedużym kosztem. Tym bardziej jeżeli cena jest okazyjna. W takim układzie bardziej bym się przyglądał innym aspektom auta - kwestia powodziowa czy jakaś stłuczka.

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #11 dnia: 19-08-2018, 08:24:30 »

Offline piotrg

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #12 dnia: 19-08-2018, 12:54:22 »
Toyota zorganizowała akcję serwisową w związku z awariami inwertera:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3332859,toyota-prius-niebezpieczna-usterka-napedu-auta-musza-miec-zmienione-oprogramowanie,id,t.html

Też to kiedyś sprawdzałem, tyczy się tylko jakiś 500 egzemplarzy i niestety nie podlegałem pod to :/

Offline P0RCIN

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #13 dnia: 20-08-2018, 17:10:21 »
Mój też nie jest na liście.

Offline tomaszeset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #14 dnia: 21-08-2018, 14:09:11 »
A mój jest, muszę zadzwonić do serwisu i dowiedzieć się, czy było zmieniane oprogramowanie. Domyślam się że ta lista to obejmuje tylko kupione w Polsce.


 

Beesafe.pl