Autor Wątek: Uszkodzony inverter/converter  (Przeczytany 18008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #15 dnia: 22-08-2018, 20:27:41 »
Obejmuje EU

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #16 dnia: 06-09-2018, 10:21:06 »
Cześć. Znalazłem wątek więc opiszę mój przypadek. W zimie tego roku podczas jazdy usłyszałem dziwny dźwięk w momencie przechodzenia trybu jazdy z prądu na silnik spalinowy. Dźwięk krótki podobny do zacierania. Na zimnym silniku był glosniejszy a potem słabszy ale ciągle występował. Byłem na przeglądzie w toyocie i wziąłem kierownika na jazde żeby posłuchał. Pan kiero powiedział że nie wie co to, może jakaś luźna część daje taki odgłos. Powiedział że można jeździć więc jeździłem tak do czerwca. Wtedy to coś huklo pod maską a na desce pojawiły się wszystkie możliwe kontrolki oraz Hybryd Check System, auto weszło w tryb awaryjny. Nie pozostało nic innego jak auto na lawete i do serwisu. Tam diagnozowali go 2 miesiące, szukali po kablach (instalacja, dzika Kuna, zimny lut i inne) , bo błąd występował bardzo krótko i w dowolnym momencie. W końcu elektryk z pewnością 100% powiedział że padł inventer. Pierwszy taki przypadek w serwisie Toyota. Inverter przeladowywal małą baterie a ta szalała i wybijalo bledy. Polecili kupno nowego inverter 8400 zł z wymianą ok 10000,  lub używany ale taki sam tzn. nr serii musiał być identyczny bo inaczej nie podejmą się wymiany. Udało mi się kupić używke 950 zł a wymiana trwała 1 dzień. Odebrałem autko i wszystko działa, dziwny dźwięk zniknął. Cała ta historia kosztowała mnie trochę nerwów i kasy ale ogólnie dowiedziałem się o moim aucie wiele dobrych rzeczy :) Nie wiem czy jest jakis związek ale inverter padł po przekroczeniu 200.000 km (dosłownie przejechałem parę
kilometrów). To tyle, pozdrawiam.

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 302
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #17 dnia: 06-09-2018, 14:31:05 »
i teraz bedziemy trząść portkami zbliżając sie przebiegiem do 200 kkm...dzieki voytek.... :shock:

 :-)
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline Pala81

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #18 dnia: 09-09-2018, 09:33:59 »
Dla zainteresowanych.
Auto po serwisie, kompie itd.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, sugestie, konstruktywna rozmowę.
Inwerter okazał się ok, nic mu nie dolegalo i nie dolega.
Problem leżał w baterii oraz sterowniku baterii. Dwa ogniwa baterii padły + sterownik. Naprawione. Bateria używana 1500zl+naprawa. Sprawdzana pod obciążeniem, komputer pokazuje że trzyma jak nowa.
Obecnie nie mogę odebrać auta. Za ok 2-3 tyg pojadę odbiorę i podzielę się wrażeniami.
W nie długiej przyszłości będę sprzedawał jedna z moich hybryd. Prius 2009 albo auris 2012. Info dla zainteresowanych
Pozdrawiam

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #19 dnia: 11-09-2018, 10:12:07 »
Siema. No niestety wymiana invertera była niepotrzebna. Po dwóch tygodniach problem wrócił. Odpalam auto a tu check hybrid system, check pcs system. A mechanik w ASO był 100% pewny. Dziś jadę na komputer do ASO i ciekaw jestem jaka będzie rozmowa, ciekawe jakie będą błędy. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić bo ja juz nie wiem, skoro ASO nie jest w stanie zdiagnozować problemu to kto? Pozdrawiam

Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #20 dnia: 11-09-2018, 10:22:24 »
A mój jest, muszę zadzwonić do serwisu i dowiedzieć się, czy było zmieniane oprogramowanie. Domyślam się że ta lista to obejmuje tylko kupione w Polsce.

Na tej stronie sprawdzisz kampanie dla auta nawet jeśli jest z poza Polski:
https://www.toyota-tech.eu po rejestracji wchodzisz tutaj: https://www.toyota-tech.eu/euro5search/campaigns
i masz wszystko.


Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #21 dnia: 11-09-2018, 10:25:42 »
Obejmuje EU

raczej nie bo na moim na stronie https://www.toyota.pl/service-and-accessories/kampanie-serwisowe.json
nie pokazuje kampani ale za to na stronie https://www.toyota-tech.eu/euro5search/campaigns
już jest kampania dla P4

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #23 dnia: 11-09-2018, 16:39:03 »
Tu masz Recalls po VIN z Toyota Europe:

https://www.toyota-europe.com/world-of-toyota/articles-news-events/takata-airbag-recall-information#/box-ajax/target=%23box_1536654671680/url=%2Fforms-v2%2Fforms%3Ftype%3Drecall

Dzięki, to działa. U mnie:
"We are pleased to confirm that your Toyota is not affected by any voluntary customer service campaigns or outstanding safety recalls and no further action is required.

If you have any other queries, please contact your local Toyota Dealer."

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #24 dnia: 11-09-2018, 19:48:16 »
No i się porobiło. Byłem w ASO i okazało się że ten inverter co kupiłem jest walniety. Jak go zamontowali zrobili diagnostykę i było O. K. Dziś na ich kompie wybilo taki sam blad jak ten poprzedni P0A08 - 264 Converter status circuit.
Cos chyba z moim autem jest nie tak ze załatwił drugi inverter. Co może powodować uszkodzenie? Czy ktoś może mi pomóc bo jestem lekko złamany. Pozdrawiam

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #25 dnia: 11-09-2018, 20:54:18 »
Czy ktoś może mi pomóc bo jestem lekko złamany.

Wyrazy współczucia. Jeżeli ASO rozkłada ręce to my garażowi eksperci rozkładamy je jeszcze szerzej.
ASO samo zdiagnozowało przez 2mce (jak pisałeś) że to inwerter teraz okazało się ze kupiony inwerter również padł na tą sama przypadłość, czyli w/g mnie diagnoza, pomimo że trwała tyle czasu, była błędna bo przecież przez jakiś czas auto było sprawne z tym wymienionym inverterem. Ciekawe co by powiedzieli jakbyś zamontował nowy (10tys)?

Ja pół roku walczyłem z błędem C1466 (wyskakiwał sporadycznie i sam znikał - ale było to denerwujące), rozwiązanie banalne:

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42916.msg599874.html#msg599874
« Ostatnia zmiana: 11-09-2018, 21:01:24 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 214
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #26 dnia: 11-09-2018, 21:04:25 »
witam .
jak przekladalem silnik to przy pierwszej probie uruchomienia wywalilo blad systemu hybrydowego . silnik spalinowy sie nie uruchomil . podlaczylem techstreama i wywalilo bledy P0A09 DC/DC Converter Status Circuit kolejne P0A0D nie pamietam opisu . Okazalo sie ze powodem byla wtyczka ktora podlaczona jest z lewej strony invertera . Wyciagnalem ja i wlozylem spowrotem , zapialem klipsa i zaczelo wszystko smigac .
 Co moge zasugerowac .
1 wylaczyc baterie trakcyjna w bagazniku ( czerwony klips )
2 odkrecic czarna zaslepke na inverterze i sprawdzic czy wszystkie sruby mocujace kable ( pomaranczowe ) sa dokrecone .
3 sprawdzic wtyczki montowane z boku , wypiac i wpiac spowrotem .
4 wlaczyc baterie w bagazniku i odpalic fure

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #27 dnia: 11-09-2018, 21:10:38 »
Specjalista od hybrid powiedział że gdyby założył nowy a by się zepsuł to oddał by go toyocie bo na gwarancji, dobre co?
Poprosiłem jeszcze o kontakt z Toyota Motor Polska. Może znają podobny przypadek.
Jak mi już emocje opadły i tak pomyślałem sobie że to jakiś dziwny przypadek. Być może te invertery są dobre a okablowanie jest zepsute i wyskakuje błąd taki sam.
Nie wiem i dla tego potrzebuje pomocy. Pozdrawiam

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #28 dnia: 11-09-2018, 22:05:42 »
A jakaś kuna Ci nie pocięła kabli? Gdzieś (może tutaj może na PriusChacie) czytałem o kłopotach gościa, z którymi nie radził sobie salon. W końcu oazało się, że to kable, a dostęp do nich był tak ciężki, że elektryk musiał robić obejścia.

Mój Prius przyszedł z Niemiec z instalacją przeciwkunową na silniku. Niestety Mordershock nie działa - chyba walnięty tranzystor. Przewody Priusów (i nie tylko Priusów) są robione z mieszanek gumy, które uwielbiają gryzonie.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2018, 22:08:45 wysłana przez KilgoreT »

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzony inverter/converter
« Odpowiedź #29 dnia: 11-09-2018, 22:21:53 »
Rzuć okiem na to
https://www.autocodes.com/p0a08_toyota.html
Sprawdź bezpieczniki, podłączenia kabli i same kable i rzuć okiem na akumulator 12v.

Sprawdź też poziom płynu chłodzącego inwertera może się przegrzewa. Możesz mieć też zapowietrzony system chłodzenia inwertera.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2018, 22:39:34 wysłana przez Lehu2 »
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013


 

Beesafe.pl