Autor Wątek: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera  (Przeczytany 4003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leo_000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Witam;
zakupiłem Aurisa hybryde i jadąc autostradą powyżej 80km/h słychać świst przy oknie ( tak jakby przy lusterku ) od strony pasażera. Czy ktoś miał taki "problem" i jakoś go rozwiązał.   Auto testowałem w mieście i nie miałem oczywiście takich objawów.
Pozdrawiam
Michał

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: 22-08-2018, 10:09:55 »
Temat poruszany kilkakrotnie i w osobnych tematach jak i w naprawach gwarancyjnych. Użyj szukaj

Offline Leo_000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: 22-08-2018, 11:40:17 »
oczywiście użyje słowa "szukaj" jednak myślałem, że na krótką informację: to "XXXX" lub "YYYY".
Serwis mówi że to naturalny dźwięk "opływu powietrza przez lusterko" - ale po stronie kierowcy tego nie ma :) ASO nie widzi problemu choć słyszą świst.

Offline Ordi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: 22-08-2018, 12:22:43 »
Temat wałkowany nie tylko na forach polskich. Pytanie jaka wersja nadwozia? Bo sam się z tym bujam :)

Offline Leo_000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: 22-08-2018, 12:44:40 »
hatchback

Offline Ordi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: 22-08-2018, 12:54:04 »
ja walczę z kombi i póki co wszystko wskazuje mi na relingi dachowe. Będę chciał to jeszcze sprawdzić w wolnej chwili. Sprawdziłem już wiele z możliwych źródeł (składałem lusterka podczas jazdy, obkleiłem wszystkie szpary drzwiowe, wymieniłem na gwarancji uszczelki w drzwiach, dopasowywali mi drzwi w serwisie) ale nic to nie dało. Może ten typ tak ma...

Swoją drogą ostatnio czytałem o Camry 2019. Nie umknął mi akapit o wyciszeniu (jak widać coś tam do góry dotarło)
Cytuj (zaznaczone)
Przy projektowaniu Camry skupiono się na zapewnieniu wysokiego komfortu, a jednym z ważniejszych obszarów, nad którym pieczołowicie pracowano, było wyciszenie kabiny. Samochód ma być najlepiej wyciszonym modelem w swojej klasie. Zastosowano grube maty tłumiące, a konstrukcja nadwozia i podwozia minimalizują wibracje, które tworzą hałas. Skupiono się także na takim projekcie nadwozia, by wyeliminować szumy pochodzące z okolic szyb.

Offline Leo_000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: 22-08-2018, 14:30:14 »
no właśnie jeśli temat był/jest wałkowany na różnych forach to musi być jakaś przyczyna. W ASO potraktowało temat "o co Panu chodzi" jest Pan pierwszym klientem który taki problem zgłasza. Mi również kazali "zmieniać" ustawienia lusterka, uszczelki na nowo przesmarowali i odkręcili ponownie obudowę lusterka, wg ASO części są dobrze spasowane i nie ma wady fabrycznej. Jakby to świstanie było przy 140km i wyżej to odpuściłbym może temat, ale jadąc już dwupasmówką słychać ten świst - czyli co Auris tylko do miasta?

Online przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #7 dnia: 22-08-2018, 14:52:19 »
W moim Aurisie II kombi przed FL zadnych swistow ani gwizdow. Relingi na dachu oczywiscie sa. Nie ma wiec opcji, ze ten typ tak ma.

Offline JusWoj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #8 dnia: 23-08-2018, 03:58:41 »
Witam.
Mojego Aurisa też ten problem dotyczy (dotyczył?). Wczoraj będąc na wymianie oleju po 2000 kkm zgłosiłem to i otrzymałem odpowiedź że spotkali się już z tym w Avensisie a powodem był ten czarny trójkąt będący przedłużeniem podstawy lusterka zamocowany na styku błotnik słupek. Pod nim jest uszczelka a mocowany jest na 3 zatrzaski (klipsy, kołki). U mnie ten przedni nie był do końca wciśnięty i przy dociśnięciu wyraźnie zaskoczył. Wydaje mi się że jest znaczna poprawa (chociaż trasa krótka i może nie być miarodajna). Powiedziano że gdy to nie pomoże to będziemy dalej szukać rozwiązania i kolejnym etapem będzie wymiana uszczelek drzwi. O efektach poinformuję.
Pozdrawiam wszystkich Wojtek

Offline Ordi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #9 dnia: 23-08-2018, 08:45:41 »
no właśnie jeśli temat był/jest wałkowany na różnych forach to musi być jakaś przyczyna.
Oczywiście, że jakaś jest. Tylko problem może generować wiele rzeczy i u każdego mogą one wystąpić w różnej konfiguracji. Tym samym nie ma jednej prostej odpowiedzi typu zrób to i to. U mnie np. świst jest słyszalny z prawych tylnych drzwi i nijak nie wskazuje to na plastiki przy lusterkach.

Offline Leo_000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #10 dnia: 23-08-2018, 11:49:06 »
Witam.
Mojego Aurisa też ten problem dotyczy (dotyczył?). Wczoraj będąc na wymianie oleju po 2000 kkm zgłosiłem to i otrzymałem odpowiedź że spotkali się już z tym w Avensisie a powodem był ten czarny trójkąt będący przedłużeniem podstawy lusterka zamocowany na styku błotnik słupek. Pod nim jest uszczelka a mocowany jest na 3 zatrzaski (klipsy, kołki). U mnie ten przedni nie był do końca wciśnięty i przy dociśnięciu wyraźnie zaskoczył. Wydaje mi się że jest znaczna poprawa (chociaż trasa krótka i może nie być miarodajna). Powiedziano że gdy to nie pomoże to będziemy dalej szukać rozwiązania i kolejnym etapem będzie wymiana uszczelek drzwi. O efektach poinformuję.
Pozdrawiam wszystkich Wojtek

u mnie również ten plastik wydaje się słabo zamontowany - z kolei po stronie kierowcy jak go naciskam nic nie wpada/nic się nie rusza. Jak byłem w ASO to stał Auris i miał podobnie "wklejony ten trójkątny plastik" czyli pod naciskiem palca się ruszał ( od strony pasażera, po stronie kierowcy "siedział" sztywno). Z kolei gdy podszedłem do dwóch Avensisów tam w dwóch przypadkach plastik ( po stronie pasażera i kierowcy ) były mocno zamocowane. W ASO powiedzieli mi że sprawdzą serwery Toyoty czy takie sytuacje miały miejsca i dadzą mi odpowiedź - poinformuję jak coś będę wiedział.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #11 dnia: 23-08-2018, 12:12:59 »
A mi naprawili swisty w ASO

Offline Leo_000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #12 dnia: 11-09-2018, 08:48:43 »
Nagrałem telefonem świst ( mam nadzieję że "coś" słychać ) - ASO twierdzi że to normalny dźwięk - czy u Was jest tak samo
https://www.youtube.com/watch?v=LxgIAYVVG8k&feature=youtu.be

Offline zergoline

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #13 dnia: 11-09-2018, 10:55:37 »
To zdrowy rozsądek daje o sobie znać  :song: :song:

Przeważnie "piszczy" , "buczy" do czasu pierwszej rysy na nówce lakierze bo wówczas tracimy zmysły i zaczynamy skupiać się nad czymś innym  :grin: :grin: ... choć niekiedy w ASO uda się namierzyć i przykleić gumową uszczelkę ...  swego czasu jeździłem z piszczącą uszczelką, kanapą, trzeszczącymi plastikami (przeważnie każdy nowy właściciel na tego fioła) .... aż kiedyś gość nie wyhamował na światłach i mi w dupsko wjechał ...   ta "schiza" przeszła mi po około roku od kupna samochodu czego i koledze życzę równie szybkiego przyzwyczajenia się do dźwięków nowego auta  :grin: :grin:

A i głośniejsza muza również pomaga niwelować te mankamenty masowo produkowanych samochodów ...  :good:

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #14 dnia: 11-09-2018, 17:38:07 »
Miałem to samo. Jakby niedomknieta szyba. W Reno Master przy 130 km/h są takie same objawy bo uszczelki popękane w firmowym swiszcza


 

Beesafe.pl