Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera  (Przeczytany 917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leo_000

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Świst powyżej 80-90km/h przy oknie od strony pasażera
« Odpowiedź #15 dnia: 12-09-2018, 08:41:46 »
To zdrowy rozsądek daje o sobie znać  :song: :song:

Przeważnie "piszczy" , "buczy" do czasu pierwszej rysy na nówce lakierze bo wówczas tracimy zmysły i zaczynamy skupiać się nad czymś innym  :grin: :grin: ... choć niekiedy w ASO uda się namierzyć i przykleić gumową uszczelkę ...  swego czasu jeździłem z piszczącą uszczelką, kanapą, trzeszczącymi plastikami (przeważnie każdy nowy właściciel na tego fioła) .... aż kiedyś gość nie wyhamował na światłach i mi w dupsko wjechał ...   ta "schiza" przeszła mi po około roku od kupna samochodu czego i koledze życzę równie szybkiego przyzwyczajenia się do dźwięków nowego auta  :grin: :grin:

A i głośniejsza muza również pomaga niwelować te mankamenty masowo produkowanych samochodów ...  :good:

jasne każdy czy to nowy z salonu czy nowy dla kogoś ale kilkuletni będzie inaczej przyspieszał, hamował, spalał...i tak mógłbym wymieniać. Może moje wyobrażenie samochodu z salonu było za idealne. Z racji, że jeździłem kilkoma markami mam jakiś obraz "poziomu głośności przy 80-90km" Zrozumiałe byłoby, aby taki dźwięk był słyszalny np przy 130km to pewnie w ogóle bym nic nie pisał w tym temacie - praw fizyki nie oszukasz. Ok, potruję jeszcze ASO bo defacto nikt samochodem się nie raczył przejechać - i to chyba też jest słabe, ale to tylko moje głośne myślenie.

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 12-09-2018, 10:54:22 »
Ogólnie Auris jest słabo wyciszony - kupiłem ST z 2013 i jestem zawiedziony poziomem wykonania tego samochodu. Jak do tej pory to najgłośniejszy samochód jaki posiadałem a porównuję z Astra II, III, IV Mondeo IV, W204, W210, Octavia II. W Aurisie słychać bardzo szum z opon oraz szum opływającego powietrza - mam wrażenie, że cała konstrukcja jest dziwnie zrobione i działa jak pudło rezonujące przez co każdy szmer jest wzmacniany i oddaje jak kolumna.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #17 dnia: 12-09-2018, 17:10:38 »
Nie porównuję się samochodów z segmentu D do C... Istna głupota. Bij się z nimi bo mi naprawili albo zmień ASO będzie szybciej

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 12-09-2018, 19:39:46 »
Stivo - do kogo odpisujesz ?

Toyota Klub

« Odpowiedź #18 dnia: 12-09-2018, 19:39:46 »