Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: CarPlay w C-HR  (Przeczytany 1420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mch

• Początkujący
CarPlay w C-HR
« dnia: 28-08-2018, 23:42:22 »
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wie coś może na temat planów wprowadzenia CarPlay do C-HR? Apple.com podaje, że model na 2019 CarPlay już ma (jak na załączonym obrazku).

Z drugiej strony to może dotyczyć tylko rynku amerykańskiego (Avalon to auto na Stany, do tego w USA używają oprogramowania Entune, które właśnie dostało wersję 3.0 - w Europie to jest Toyota Touch 2). Dzwoniłem do dealera i dowiedziałem się, że oni niczego nie wiedzą, nawet nieoficjalnie.

Z trzeciej strony Aygo CarPlay'a już ma, no i dlaczego wersja europejska miała by być jakaś inna w tej kwestii?

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
Odp: CarPlay w C-HR
« Odpowiedź #1 dnia: 29-08-2018, 00:16:31 »
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wie coś może na temat planów wprowadzenia CarPlay do C-HR? Apple.com podaje, że model na 2019 CarPlay już ma (jak na załączonym obrazku).

Z drugiej strony to może dotyczyć tylko rynku amerykańskiego (Avalon to auto na Stany, do tego w USA używają oprogramowania Entune, które właśnie dostało wersję 3.0 - w Europie to jest Toyota Touch 2). Dzwoniłem do dealera i dowiedziałem się, że oni niczego nie wiedzą, nawet nieoficjalnie.

Z trzeciej strony Aygo CarPlay'a już ma, no i dlaczego wersja europejska miała by być jakaś inna w tej kwestii?
TT ma zostać zastąpiony przez Entune. W każdym możliwym teście nowej Toyoty wszyscy jadą po muzelanym TT (opartym o flasha - sic!), nie dało się już tego trupa dalej reanimować, dlatego będzie Entune.

Aygo ma CarPlay'a bo Aygo to defacto francuskie auto, robione wspólnie z francuzami. Reszta aut jest robiona przez Toyotę, mają inny system.

Cytuj (zaznaczone)
Aygo - Pojazd został opracowany we współpracy z koncernem PSA w wyniku której powstały trzy bliźniacze modele: Toyota Aygo, Citroen C1 oraz Peugeot 107.

Źródło: https://spidersweb.pl/autoblog/toyota-camry-europa-premiera/
« Ostatnia zmiana: 29-08-2018, 00:20:31 wysłana przez mariuszs »

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 29-08-2018, 07:17:35 »
Z trzeciej strony Aygo CarPlay'a już ma
Dzięki francuzom C1 i Peugeot 108

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige + LED
« Odpowiedź #3 dnia: 29-08-2018, 09:11:05 »
Ciekawe czy, a jeśli tak to w jaki sposób możliwe będzie wgranie tego do starszych modeli. Czy jest to tylko sprawa softu, czy hardware i jakie będą koszty ew. wymiany na taki normalny z końca lat dziesiątych XXI wieku.

Oj, mi to zacofanie technologiczne tabletu bardzo przeszkadza.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #4 dnia: 29-08-2018, 11:52:44 »
Ciekawe czy, a jeśli tak to w jaki sposób możliwe będzie wgranie tego do starszych modeli. Czy jest to tylko sprawa softu, czy hardware i jakie będą koszty ew. wymiany na taki normalny z końca lat dziesiątych XXI wieku.

Oj, mi to zacofanie technologiczne tabletu bardzo przeszkadza.
Na 100% nie będzie takiej możliwości. Przecież Toyota nawet nie zrobiła aktualizacji TT bez GO, mimo że ma cały soft gotowy.

Offline Szpyrol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 29-08-2018, 13:16:38 »
Ja czekam tylko aż mi gwarancja minie i robie AirPlaya z iPhone'a na tablet. Nie ma po co sie bawić w carplaya z tym sprzętam co mamy aktualnie.

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01-09-2018, 10:47:37 »
AirPlaya z iPhone'a na tablet

Chyba mało kumaty jestem... Jest sposób na przesłanie obrazu z iphona na ten nasz c-hrowy tablet?!

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 01-09-2018, 12:21:57 »
Na 100% nie będzie takiej możliwości. Przecież Toyota nawet nie zrobiła aktualizacji TT bez GO, mimo że ma cały soft gotowy.

Ale CHR ma TT2...

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #8 dnia: 02-09-2018, 08:05:16 »

Ale CHR ma TT2...

I widziałeś gdzieś aktualizacje TT2 bez Go? Pisałem o TT2.

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 02-09-2018, 08:43:39 »
Jest sposób na przesłanie obrazu z iphona na ten nasz c-hrowy tablet?
Tak, ale tylko z 4S  , specjalnym kablem.

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 02-09-2018, 10:05:08 »
I widziałeś gdzieś aktualizacje TT2 bez Go? Pisałem o TT2.

Być może myślałeś o TT2, ale napisałeś "TT bez GO". Wyluzuj.

Tak, ale tylko z 4S  , specjalnym kablem.

A może wiesz jak nazywa się ten specjalny kabel? Działa na każdym iOSie w tym 4s i z każdym TT2 w CH-R?

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 03-09-2018, 07:23:40 »
Dziękuję  :good:

Offline Szpyrol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 03-09-2018, 14:18:24 »
https://picclick.de/ca-iw51v-iPod-iPhone-4-4S-Kabel-f%C3%BCr-Pioneer-141916327717.html#&gid=1&pid=1

Hej, mógłbyś lekko objaśnić do czego jest ten kabel? Cieżko mi jest się w tym połapać ;)

Offline Hans92

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #14 dnia: 05-10-2018, 08:41:18 »
Czyli podsumowując, CarPlay:
  • Jest w USA w modelach 2019 za sprawą systemu Entune 3.0
  • Jest w Europie w AYGO za sprawą francuskiej nekromancji
  • W Europie może pojawić się Entune razem z Camry, ale w salonie mi powiedzieli, że nie wiedzą czy Camry ma Entune czy TT2

Czy ktoś się orientuje, czy wymagana będzie wymiana całego tego panelu czy wystarczy do tylko "skrzynkę", która jest do niego podłączona? I czy części można sprowadzać z USA, zamontować w Polskim ASO i nie tracić gwarancji?

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 05-10-2018, 08:41:18 »