Autor Wątek: Baterie pod fotelami  (Przeczytany 8687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Baterie pod fotelami
« dnia: 02-09-2018, 19:04:20 »
Dzis dziwna sprawa
Podczas jazdy zaczelo cos glosno szumiec z tylu.. jakby niedomkniete drzwi albo okno... zatrzymalem sie sprawdzilem i okazalo sie ze szum robi wiatrak pod tylna kanapa.. spotkaliscie sie juz z tym... bo ja 1 raz .... dmuchawa chodzila jakby na fulll obrotach a powietrze wylatujace bylo dosc cieple... czyzby problem z bateriami?????

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #1 dnia: 03-09-2018, 17:41:44 »
Tylu hybrydziarzy a nikt nie podpowie czy to naturalne zachowanie czy cos nienaturalnego,gdybys popelnil błąd ortograficzny albo trzeba by bylo przekonac kogos nad wyzszoscia nieawaryjnych hybryd nad benzyna to juz by bylo tutaj 20 wpisow...

ulver

  • Gość
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #2 dnia: 03-09-2018, 18:16:53 »
jeszcze mi nie zaszumiał więc nie wiem co odpowiedzieć , ale jesli jest wiatrak ,to znaczy że jak ciepło ma to ma  sie kręcić a kręcące sie wiatraki szumią... ,więc wiesz  <kawusia>

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 476
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #3 dnia: 03-09-2018, 21:01:33 »
Ja również nie doświadczyłem odgłosu wiatraczka chłodzenia baterii?! a jak wiemy, lato dość upalne było  :song: ale klima dawała przyjemny chłodek  :good: więc może i baterie na tym skorzystały  :o 

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #4 dnia: 03-09-2018, 21:13:01 »
To normalne że bateria jest chłodzona jak się przegrzeje od ładowania. W aplikacji HybridAssistant można nawet podejrzeć ilość włączeń wiatraczka, włączyć go oraz ustawić zakres temperatur przy jakich ma się włączać. Zapeleni hybryciarze ustawiali aby wiatrak odpalał się przy niższej temperaturze co miało zapewnie dłuższą żywotność baterii.

Online przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2578
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #5 dnia: 04-09-2018, 00:14:52 »
Moze pora wyczyscic uklad chlodzenia baterii? Przydalyby sie odczyty z Hybrid Asisstant bo tak to wrozenie z fusow.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #6 dnia: 04-09-2018, 07:52:58 »
Dzis dziwna sprawa
Podczas jazdy zaczelo cos glosno szumiec z tylu.. jakby niedomkniete drzwi albo okno... zatrzymalem sie sprawdzilem i okazalo sie ze szum robi wiatrak pod tylna kanapa.. spotkaliscie sie juz z tym... bo ja 1 raz .... dmuchawa chodzila jakby na fulll obrotach a powietrze wylatujace bylo dosc cieple... czyzby problem z bateriami?????

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
W instrukcji obsługi pisze że jest to normalny objaw w samochodach o hybrydowym napędzie. Pisze też że gdyby były problemy z akumulatorem trakcyjnym np. zatkany wlot powietrza w prawym rogu siedzenia, lub zabrudzony filtr to wyświetliłby się komunikat   " Wymagany serwis części chłodzących akumulatora hybrydowego w stacji obsługi ".
U mnie ten wentylator tez się włącza i nie widzę w tym żadnego problemu. Zresztą przy zakupie samochodu sprzedawca wspominał o takich sytuacjach.
Więc kolego nie ma się czym przejmować. Dodam tylko jeszcze żeby zwracać uwagę aby niczym nie zasłaniać tego otworu wentylacyjnego.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2018, 07:58:36 wysłana przez Marek08 »

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Baterie pod fotelami
« Odpowiedź #7 dnia: 05-09-2018, 12:32:39 »
Dzis dziwna sprawa
Podczas jazdy zaczelo cos glosno szumiec z tylu.. jakby niedomkniete drzwi albo okno... zatrzymalem sie sprawdzilem i okazalo sie ze szum robi wiatrak pod tylna kanapa.. spotkaliscie sie juz z tym... bo ja 1 raz .... dmuchawa chodzila jakby na fulll obrotach a powietrze wylatujace bylo dosc cieple... czyzby problem z bateriami?????

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
W instrukcji obsługi pisze że jest to normalny objaw w samochodach o hybrydowym napędzie. Pisze też że gdyby były problemy z akumulatorem trakcyjnym np. zatkany wlot powietrza w prawym rogu siedzenia, lub zabrudzony filtr to wyświetliłby się komunikat   " Wymagany serwis części chłodzących akumulatora hybrydowego w stacji obsługi ".
U mnie ten wentylator tez się włącza i nie widzę w tym żadnego problemu. Zresztą przy zakupie samochodu sprzedawca wspominał o takich sytuacjach.
Więc kolego nie ma się czym przejmować. Dodam tylko jeszcze żeby zwracać uwagę aby niczym nie zasłaniać tego otworu wentylacyjnego.
A to git:) bo 1 raz taka sytuacja sie trafila a ze dziecko z tylu w foteliku to mnie troche zaniepokoilo :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl