Autor Wątek: Nowa akcja serwisowa ?  (Przeczytany 7617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Nowa akcja serwisowa ?
« dnia: 05-09-2018, 15:10:32 »
:-(
Mały skrót:
"Toyota zaprosi do serwisów ponad milion właścicieli modeli Prius i C-HR. Mamy potwierdzenie, że akcją serwisową zostaną objęte również egzemplarze sprzedane w Polsce.

Według informacji opublikowanej przez amerykańskie biuro prasowe Toyoty kontroli wymaga wiązka przewodów elektrycznych podłączona do sterownika układu napędowego (PCU). To ten element odpowiedzialny za konwersję prądu stałego płynącego z akumulatora, na prąd przemienny, wykorzystywany do napędzania silnika elektrycznego. Fragment wiązki może dotykać osłony modułu i wibracje podczas jazdy mogą doprowadzić do przetarcia osłony przewodów elektrycznych. To może wywołać zwarcie w instalacji, a w konsekwencji ? doprowadzić do pożaru.

Autoryzowane stacje obsługi będą zapraszać właścicieli modeli Prius i C-HR objętych kampanią na kontrolę stanu wiązki. W przypadku stwierdzenia przetarcia, wiązka zostanie wymieniona na nową, z odpowiednią osłoną. Jeśli serwisanci stwierdzą, że wiązka nie jest przetarta, zamontują tylko taśmę ochronną, która wykluczy ryzyko przetarcia osłony przewodu."

Pełen tekst:
https://spidersweb.pl/autoblog/toyota-c-hr-prius-akcja-serwisowa/
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05-09-2018, 19:25:07 »
Mnie jeszcze nie wezwali :) ale za 2 tyś mam pierwszy serwis... to może zrobią przy okazji  <kucharz>
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #2 dnia: 06-09-2018, 09:08:54 »
Na wp.pl pisali, że akcja ta ma dotyczyć samochodów made in japan. Jak na razie to podobno zaczął się dymić jeden samochód w Japonii - właśnie C-HR. Zobaczymy.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #3 dnia: 06-09-2018, 13:36:57 »
Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale wydaje mi się że Toyota C-HR produkowana jest tylko w Turcji. Więc to chyba jest kaczka dziennikarska z tym made in japan co do Toyoty C-HR.

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #4 dnia: 06-09-2018, 13:59:19 »
w  Iwate  Japonia też jest

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #5 dnia: 06-09-2018, 15:03:13 »

Offline szpiegu86

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #6 dnia: 06-09-2018, 17:45:53 »
Mój VIN w wykazie na stronie UOKiK jest, ale na stronie Toyoty wyszukiwarka już twierdzi inaczej :)
Toyota CHR Hybrid, 2018, wersja Selection

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #7 dnia: 06-09-2018, 18:45:52 »
Bo kampania pewnie nie ruszyła

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #8 dnia: 06-09-2018, 20:05:26 »
Mój C-HR się załapał:


Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #9 dnia: 07-09-2018, 08:18:36 »
Też się znalazłem na liście <regulamin>

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #10 dnia: 03-10-2018, 22:48:39 »
Dzisiaj poinformowano mnie że należy się umówić z serwisem na sprawdzenie ewentualnie usunięcie usterki. :wallbash:

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #11 dnia: 04-10-2018, 07:13:27 »
No dokładnie - serwisy mają dzwonić i umawiać na ten przegląd/usunięcie.

Mi to już nawet nie przeszkadza, bo i tak w serwisie jestem średnio raz w miesiącu - głównie z powodu niekompetencji osób pracujących w serwisie lakierniczym - miałem dwa drobne zdarzenia (żeby chociaż z mojej winy) i dzisiaj jadę zgłosić już trzecią reklamacje - kiedyś to pewnie opiszę na forum...

Offline szpiegu86

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #12 dnia: 04-10-2018, 08:16:17 »
wypełniłem przez stronę Toyoty zgłoszenie na serwis, dam znać gdyby udało się wjechać na przegląd w najbliższym czasie.
Toyota CHR Hybrid, 2018, wersja Selection

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #13 dnia: 04-10-2018, 12:02:06 »
A ja mam to w nosie - tzn. nic nie będę wypełniał, dzwonił czy się pytał. To Toyota ma ten stworzony przez siebie problem rozwiązać - dla mnie już samą uciążliwością będzie udać sie specjalnie po to do seriwsu. Nie mowiac juz o tym, że im wcześniej ktos sie zgłosi to jego C-HR będzie jak rekwizyt w warsztacie szkoleniowym tj. obsługa dopiero będzie się uczyc wymieniać przewod demontujac iles tam czesci auta.
Nie po to kupuje sie nowe auto, zeby pozniej Wiechu czy Zdzichu grzebał - wiem co pisze, bo mialem wiele razy kontakt z serwisami ASO np. Opla/Skody i czesto mialem plastiki polamane przez niechlujstwo obslugi np. w Oplu pokrywa schowka do bezpiecznikow urwana, bo serwisant nie potrafił jej zdjac (a wystarczylo lekko scisnac boki pokrywy zeby sama "spadła").
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Nowa akcja serwisowa ?
« Odpowiedź #14 dnia: 04-10-2018, 19:17:10 »
Ta wielka akcja serwisowa polega na założeniu dodatkowej izolacji na kabelku.
Robota na 1-2 minuty.


 

Beesafe.pl