Autor Wątek: Koła zimowe  (Przeczytany 12892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szpyrol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Koła zimowe
« dnia: 05-09-2018, 15:16:25 »
Hej,
Planuję w najbliższym czasie zakupić koła zimowe do furki. Gdzie kupowaliście swoje? Na co zwrócić uwagę :)?

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: 05-09-2018, 16:28:50 »
na oponeo.pl największy wybór

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: 05-09-2018, 17:26:57 »
na oponeo.pl największy wybór
na Oponeo zawsze najdrożej ;) w Norauto mają często dobre promocje, np. Teraz mają Dunlopy w promo.

Zwróć uwagę na datę produkcji

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: 05-09-2018, 19:26:02 »
W ub. tygodniu zamówiłem na oponeo 4 zimowe opony 'Pirelli Snowcontrol Serie III' po 221zł sztuka i na razie czekam na dostawę. Datę produkcji to zobaczę, jak kurier przywiezie. Ale widzę dzisiaj te same opony już są u nich po 278zł sztuka. No cóż, zima idzie.

Offline Eryko_twl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: 05-09-2018, 21:03:52 »
W ub. tygodniu zamówiłem na oponeo 4 zimowe opony 'Pirelli Snowcontrol Serie III' po 221zł sztuka i na razie czekam na dostawę. Datę produkcji to zobaczę, jak kurier przywiezie. Ale widzę dzisiaj te same opony już są u nich po 278zł sztuka. No cóż, zima idzie.
A gdzie w takiej cenie opony ? Jak bym nie szukał ani 17 ani 18 do c-hr nie widziałem, nawet Chinczyki są droższe

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka


Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: 06-09-2018, 07:21:01 »
A gdzie w takiej cenie opony ?

Na Oponeo.pl, tylko te opony co zamówiłem to w rozmiarze 205/65/15.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: 06-09-2018, 07:33:46 »
Hej,
Planuję w najbliższym czasie zakupić koła zimowe do furki. Gdzie kupowaliście swoje? Na co zwrócić uwagę :)?
Ja właśnie kupiłem zimówki i felgi stalowe na oponeo , opony takie same jak oferują w salonie - Nokian . Zwróć uwagę na właściwy rozmiar jaki masz w homologacji - tej na dokumencie który dostałeś przy zakupie samochodu. Nie sugeruj się naklejką na słupku. Ja tam mam trzy rozmiary 16 , 17 i 18 calowe,  jednak homologacja na nasz kraj przewiduje 17 calowe - tak jest w dokumencie dla mojej wersji C-HR który otrzymałem wraz z innymi papierami. I jeśli nie chcesz mieć problemów z ubezpieczycielem w razie jakiegoś zdarzenia z twojej winy i wypłatą z AC to trzymaj się właściwego rozmiaru. Rozmawiałem w salonie na ten temat i mówili że mieli już kilka przypadków że ubezpieczyciel sprawiał problemy z tego powodu, a stratny w sporze był zawsze klient.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2018, 07:38:36 wysłana przez Marek08 »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: 06-09-2018, 08:20:09 »
I jeśli nie chcesz mieć problemów z ubezpieczycielem w razie jakiegoś zdarzenia z twojej winy i wypłatą z AC to trzymaj się właściwego rozmiaru. Rozmawiałem w salonie na ten temat i mówili że mieli już kilka przypadków że ubezpieczyciel sprawiał problemy z tego powodu, a stratny w sporze był zawsze klient.
Tak się tworzy legendy miejskie... w instrukcji oczywiście producent kłamie ;) To jasne że auto jest homologowane na tym na czym wyjeżdza z fabryki, ale to nie znaczy że nie można zmienić opon na takie które dopuszcza producent.

Gdyby było prawdą to co piszesz, to nie wolno równieź jeździć na kole dojazdowym.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2018, 08:23:38 wysłana przez mariuszs »

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: 06-09-2018, 09:15:04 »
Ja kupiłem i założyłem u znajomego wulkanizatora (wolę dać zarobić komuś w okolicy)- Continentale 18 cali - rozmiar jak tych fabrycznych... Moim zdaniem są cichsze i lepiej wybierają nierówności - jestem z nich bardzo zadowolony.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #9 dnia: 06-09-2018, 10:54:42 »
Też mam na słupku trzy rozmiary a w homologacji podany jest jeden.W naszym kraju nie jest to tak przestrzegane, ale oglądałem jakiś program motoryzacyjny na discovery i przyczepili się nawet do kierownicy.Ubezpieczyciel zrobi wiele żeby nie wypłacić odszkodowania.Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne niż mieć problemy.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #10 dnia: 06-09-2018, 11:58:49 »
Też mam na słupku trzy rozmiary a w homologacji podany jest jeden.W naszym kraju nie jest to tak przestrzegane, ale oglądałem jakiś program motoryzacyjny na discovery i przyczepili się nawet do kierownicy.Ubezpieczyciel zrobi wiele żeby nie wypłacić odszkodowania.Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne niż mieć problemy.
Jasne że tak, ale nie sądzę aby informacja w instrukcji była nieprawdziwa. Więc są dwie opcje, albo cała afera z koniecznością specjalnej homologacji na kilka rozmiarów kół jest rozdmuchana i nie prawdziwa, albo należy tak robić i robią tak producenci a Toyota daje ciała i tego nie robi. Jeśli to drugie, to raczej bym pozwał Toyotę o sprzedawanie bubla w postaci umieszczania błędnej informacji w instrukcji obsługi. Użytkownik ma przestrzegać instrukcji obsługi pojazdu a nie wyciągów homologacyjnych, które nie są dokumentami dla niego i które może nie rozumieć.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #11 dnia: 07-09-2018, 13:39:27 »
Podobny temat jest na forum Aurisa. Fabryczna homologacja opon.

Witam, po przeczytaniu tego wątku wysłałem do TMP skan dowodu rejestracyjnego gdyż chciałem naklejkę z mniejszym rozmiarem opon 205/55 r 16. Wczoraj otrzymałem odpowiedź negatywną, że nie mogą wydać takiego dokumenty gdyż samochód (auris wersja Dynamic sport) wyjężdżał na oponach 225/45 r17 i producent nie przewiduje innego rozmiaru.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #12 dnia: 07-09-2018, 14:29:40 »
Ja swoje oponki kupiłem na logistykaopon.pl. Mi osobiście się udało bo otrzymałem w przewidywanym regulaminem terminie i z DOT 1218 (a więc tegoroczne). Ceny mają konkurencyjne ale czy polecam  :o ?. Czytajcie dobrze wszystkie komentarze i sami decydujcie  <kawusia>. Jedyny kontakt ze sklepem mailem a firma we Wiedniu.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #13 dnia: 07-09-2018, 16:28:54 »
Podobny temat jest na forum Aurisa. Fabryczna homologacja opon.

Witam, po przeczytaniu tego wątku wysłałem do TMP skan dowodu rejestracyjnego gdyż chciałem naklejkę z mniejszym rozmiarem opon 205/55 r 16. Wczoraj otrzymałem odpowiedź negatywną, że nie mogą wydać takiego dokumenty gdyż samochód (auris wersja Dynamic sport) wyjężdżał na oponach 225/45 r17 i producent nie przewiduje innego rozmiaru.

Pytanie czy naklejka jest dokumentem i czy jest potrzeba.

Offline Szpyrol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #14 dnia: 21-10-2018, 18:57:30 »
Zaraz zaraz... czy ja dobrze rozumiem że jeżeli kupiłem C-HRkę na letnich 18" 225/50 to nie mogę jej mieć na 17" 215/60 na zimówkach?  <zalamka>


 

Beesafe.pl