Autor Wątek: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice  (Przeczytany 6387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline on356wawa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #15 dnia: 10-09-2018, 08:22:06 »
tak zastanawiałem się  :)
mam " nadzieję " że telefon poleci w górę , czyli uderzy w szybę
jeśli nie , to  ........ będzie  ( chyba )  bolało  :(

Offline Gutek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #16 dnia: 27-09-2018, 10:05:15 »
ja swoje kierownice obszywałem w kilku autach ( w sumie to chyba juz 4 lub 5 razy ,  bo tak lubię ) efekt bardzo dobry a koszt około 50 zł , czas około 40 minut , wybór skór , kolorów i faktur bardzo duży, szyje grubą dratwą , widać że umie to robić i jest przygotowany , obszywa też gałki i mieszki .
facet generalnie jeździ po Polsce i to robi , wiem że bywa w dużych  miastach bo szuka klientów głownie wśród taksówkarzy ( zresztą oni maja rabat u niego )
601 185 912
( dzwonisz i mówisz co Cię interesuje , a on mówi kiedy mniej więcej będzie , zapisuje numer i jak już jedzie to dzwoni i mówi że będzie i o której godz. w moim przypadku jest to Warszawa i ja umawiałem się w okolicy dworca Centralnego )
ja osobiście polecam , zawsze  byłem zadowolony

Część, napisz proszę jak praktycznie przebiega obszywanie kierownicy. Czy facet wozi ze sobą maszynę do obszywania, czy przywozi obszytą kierownicę i wymienia po wczesniejszym zamówieniu?

Offline on356wawa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #17 dnia: 28-09-2018, 12:37:00 »
facet obszywa kierownicę  ręcznie !! żadnej maszyny do tego nie używa, i nie potrzebuje,  robi to przy Tobie na poczekaniu , widzisz co i jak robi , trwa to około 40 minut.
ma do tego specjalną , wygiętą igłę i grubą czarną nić ( w sumie to nawet nie wiem czy ma inne kolory nici ) do tego ma takie specjalne skórzane nakładki na palce i rękę do naciągania nici.
zawsze ma przy sobie kilkanaście kawałków skóry i kolorów w zależności od koloru tapicerki
ja np. w Camry obszywałem ciemny beż , w Avalonie grafit , a w Priusie czarny.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #18 dnia: 28-09-2018, 18:35:07 »
na tym rzepie wisi się mój telefon , żeby  " nikt "  się do mnie nie przyczepił że trzymam go w ręku.


TO już nie lepiej tak?

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #19 dnia: 02-10-2018, 15:57:47 »
mariuszs, to u Ciebie, czy jakies foto wynalazłeś?
bo patrząć po iphonie to zdjecia dosyc stare musi byc :cool:
« Ostatnia zmiana: 02-10-2018, 16:05:07 wysłana przez pppt »
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #20 dnia: 02-10-2018, 20:28:52 »
mariuszs, to u Ciebie, czy jakies foto wynalazłeś?
bo patrząć po iphonie to zdjecia dosyc stare musi byc :cool:
na forum priuschat'a znalazłem, ale widziałem kilka takich pomysłów w sieci. u chińczyków można też kupić uchwyty na kierownicę ;) (taki uchwyt ma sens w priusie, bo nie ma zegarów)



https://priuschat.com/threads/iphone-placement.126121/

Ja już trzeci raz mam dedykowane uchwyt pod telefon od brodita i bardzo sobie chwalę.

Tym razem po raz pierwszy z magnetycznym uchwytem Oliv. Na zdjęciu sam uchwyt bez telefonu. Zgodnie z aktualną modą tablet idzie do góry i nie długo nie będzie już jak zamontować telefonu żeby był łatwo dostępny, dobrze widoczny i nie przeszkadzał. Miejmy nadzieję że do tego czasu będzie już Android Auto w Toyocie ;)

« Ostatnia zmiana: 02-10-2018, 20:37:23 wysłana przez mariuszs »

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #21 dnia: 03-10-2018, 13:01:03 »
ja mam cos takiego:

przymocowalem do kratki nad pokrętłem do regulacji głosnosci od radia (na zdjeciu poniżej dokładnie widac to miejsce) i jestem w sumie zadowolony. telefon nie spada, nie drzy ani nic sie z nim nie dzieje. jedno co mi przeszkadza to to, ze mam zasłonietą kratke nawiewu.
popatrzyłem na te uchwyty brodit i calkiem fajna sprawa, ale jak dla mnie ok 200 zł za uchwyt do telefonu to przesada.

natomiast te uchwyty na kierownice sa do d... bo jak podlaczesz kabel do ładowania to jak krecic kierownicą?

podoba mi sie natomiast pomysł z tego zdjecia:

bardzo dobre miejsce na telefon
tylko nigdzie nie widzialem takiego uchwytu, jak przymocowac telefon w ten sposób?  :o
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #22 dnia: 03-10-2018, 17:16:42 »
popatrzyłem na te uchwyty brodit i calkiem fajna sprawa, ale jak dla mnie ok 200 zł za uchwyt do telefonu to przesada.

Podstawka 120zł, czy się opłaca to zależy jak długo się chce jeździć autem :) Uchwyt jest sztywny, pasuje do każdego telefonu a nawet tabletu. Sam telefon jest bliżej kierowcy, bo uchwyt jest mocno wysunięty, co ułatwia korzystanie z telefonu.

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #23 dnia: 04-10-2018, 09:32:51 »
podstawki widzialem na allegro nawet ponizej 100 zł. w sumie to fakt, nie trzeba kupowac do tego uchwytu brodita za kolejna stówkę tylko wybrac cos tańszego. jednakze musialbym sie powaznie zastanowic nawet nad podstawka za 100 zł  :-)
aczkolwiek nie neguje jego zalet, musialbym go troche pouzytkowac i porównac z moim obecnym "czajna-uchwyt" za 12 zł, z którego jestem mimo wszystko zadowolony :grin:
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Prius III/Plus pokrowiec na kierownice
« Odpowiedź #24 dnia: 09-10-2018, 21:21:19 »
podstawki widzialem na allegro nawet ponizej 100 zł. w sumie to fakt, nie trzeba kupowac do tego uchwytu brodita za kolejna stówkę tylko wybrac cos tańszego. jednakze musialbym sie powaznie zastanowic nawet nad podstawka za 100 zł  :-)
aczkolwiek nie neguje jego zalet, musialbym go troche pouzytkowac i porównac z moim obecnym "czajna-uchwyt" za 12 zł, z którego jestem mimo wszystko zadowolony :grin:
Dla mnie kluczowe było aby dało się szybko zmienić pozycję telefonu z pionowego na poziomy, bo w pionie telefon zasłania część ekranów. Z uchwytem magnetycznym mogę sobie telefon przestawić z pionu do poziomu bez większego problemu.


 

Beesafe.pl