Autor Wątek: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy  (Przeczytany 12787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zergoline

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #15 dnia: 07-09-2018, 13:05:33 »
Hahaha, ja mogę poprowadzić. Napisz (mail lub wydruk, ja miałem taką możliwość w aplikacji ubezpieczyciela OC sprawcy) do ubezpieczyciela tak:

 ... no stary ale żeś zawalczył o swoje :-)  :-)  ale doceniam chęć pomocy! ;-)

Obecnie sprawa jest na tyle świeża, że podstaw ku temu że się zakończy szybkim sukcesem lub też sprawą w sądzie nie mam żadnych ... na razie idzie zgodnie i terminowo (ale to samiuśki początek) ale smród zaczyna wyłazić z każdej strony a wizja szybkiego rozliczenia/naprawy oddala się z każdym nowym wątkiem jaki czytam o tym ubezpieczycielu w sieci ... rozmowa w ASO również nie nastroiła mnie optymizmem ...  dlatego Was podpytuję ...

A dupsko ubezpieczycielowi obsmaruję lub szczerze pochwalę za postawę w stosunku do mojej sprawy ... Dam znać  :good:....

Dzięki za zainteresowanie



Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #16 dnia: 07-09-2018, 13:27:13 »
Parę lat wstecz jak miałem stłuczkę parkingową,nie z mojej winy,do wymiany zderzak, błotnik,reflektor,naprawiałem to z mojego AC koszt wg.wyceny 3tyś.zł.Likwidator szkód który to wyceniał powiedział żeby się nie przejmować tak niską wyceną bo ASO i tak narzuci swoją cenę. Koszty w ASO wyniosły 8 tyś. Mój ubezpieczyciel wstąpił z regresem do ubezpieczyciela sprawcy i po sprawie.Nie miałem żadnych problemów z ubezpieczycielem i ASO.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4469
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #17 dnia: 07-09-2018, 14:26:38 »
Mój ubezpieczyciel wstąpił z regresem do ubezpieczyciela sprawcy i po sprawie
Ja również korzystałem  z tej formy, bo potrzebowałem samochód naprawić jak najszybciej. Zaraz się okaże, że Twój ubezpieczyciel jest tak samo wiarygodny jak ten sprawcy.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #18 dnia: 07-09-2018, 23:21:26 »
Nie rozumiem skoro mam ubezpieczenie i w nim naprawy na oryginalnych częściach i w ASO do tego bezgotówkowo nie mają prawa mi odmówić naprawy. Skoro nie Ci to szkoda się przepychać i idę do innego ASO. Nie musi być Toyota przecież, gwarancji nie stracisz.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #19 dnia: 08-09-2018, 01:33:53 »
Nie rozumiem skoro mam ubezpieczenie i w nim naprawy na oryginalnych częściach i w ASO do tego bezgotówkowo nie mają prawa mi odmówić naprawy. Skoro nie Ci to szkoda się przepychać i idę do innego ASO. Nie musi być Toyota przecież, gwarancji nie stracisz.
No właśnie nie rozumiesz. Nie masz ubezpieczenia bo naprawa jest z OC sprawcy.  Twoja umowa kupna-sprzedaży z dealerem nic nie mówi o obowiązkach napraw rozliczanych bezgotówkowo z trzecią stroną.  Od  TU sprawcy też nic nie wyegzekwujesz, bo nie masz z nimi żadnej umowy a oni zgodnie z prawem mogą Ci wypłacić pieniądze dopiero po tym jak przedstawisz im zapłacone przez Ciebie faktury za naprawę.  TU z ASO nic nie wiąże a to czy się zdecydują na podpisanie umowy o współpracy to jest wyłącznie ich decyzja biznesowa.

Offline martinez07

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #20 dnia: 08-09-2018, 07:15:32 »
W dzisiejszych czasach lepiej wynająć firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu kasy z OC. Wydębnią od TU wszystko, łącznie z utratą wartości auta i pokrycie kosztów auta zastępczego.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4469
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #21 dnia: 08-09-2018, 09:03:56 »
W dzisiejszych czasach lepiej wynająć firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu kasy z OC.
Wynająłeś , czy tylko teoretyzujesz? Oni na pewno zarobią, z Tobą może być gorzej.
Nie rozumiem skoro mam ubezpieczenie i w nim naprawy na oryginalnych częściach i w ASO do tego bezgotówkowo nie mają prawa mi odmówić naprawy. Skoro nie Ci to szkoda się przepychać i idę do innego ASO. Nie musi być Toyota przecież, gwarancji nie stracisz.
 
A rozumiesz czym różni się Twoje AC od OC sprawcy?.

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #22 dnia: 08-09-2018, 17:08:53 »
Jak coś dostaniesz to ślesz flaszkę do Gdyni.

I nie zapomnij jeszcze jednej do Wrocławia.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline gimak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #23 dnia: 08-09-2018, 17:39:45 »
Ja jak miałem takie nieprzyjemne zdarzenia, to zgłaszałem to u mojego ubezpieczyciela (PZU) oraz jechałem z tym pasztetem do ASO. ASO oceniało co było do roboty, robiło kosztorys i naprawiało - kosztorys był wyższy, niż na początku wyceniło PZU, Sprawa była załatwiona szybko i bezproblemowo. Koszt pokrywany był z mojego AC (żeby było szybko), a później, po wyroku sądowym, PZU wstąpiło z regresem do ubezpieczyciela sprawcy.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #24 dnia: 08-09-2018, 17:55:38 »
Gimak, rozumiem, że nie traciłeś przy tym zabiegu żadnych zniżek?

Offline martinez07

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #25 dnia: 08-09-2018, 18:30:51 »
W dzisiejszych czasach lepiej wynająć firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu kasy z OC.
Wynająłeś , czy tylko teoretyzujesz? Oni na pewno zarobią, z Tobą może być gorzej.
Miałem do czynienia z tego typu firmą - na szczęście nie było najmniejszego problemu z OC sprawcy i skończyło się tylko na holowaniu i aucie zastępczym. Wszystkie koszta z tym związane  poniosła firma, której udzieliłem pełnomocnictwa w odzyskaniu zapłaty z OC sprawcy.

Co do Twojej drugiej części wypowiedzi, to zapytam o to samo - wynająłeś, czy tylko teoretyzujesz?
« Ostatnia zmiana: 08-09-2018, 18:32:23 wysłana przez martinez07 »

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #26 dnia: 08-09-2018, 21:02:33 »
Miałem do czynienia z tego typu firmą - na szczęście nie było najmniejszego problemu z OC sprawcy i skończyło się tylko na holowaniu i aucie zastępczym. Wszystkie koszta z tym związane  poniosła firma, której udzieliłem pełnomocnictwa w odzyskaniu zapłaty z OC sprawcy.
Skoro nie było problemu to po co wynajałeś taką firmę??? Jak to firma poniosła koszty??? Dołożyli do intetesu??? To na czym oni zarabiają??? Jakoś niebrdzo rozumiem Twój wpis...:(
« Ostatnia zmiana: 08-09-2018, 21:04:51 wysłana przez Jasio »

Offline martinez07

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #27 dnia: 08-09-2018, 23:39:50 »
Bezpośrednio po stluczce się nawineli, bo gość mnie trafił pod ich biurem. Zaproponowali holownik który wziąłem, oraz auto zastępcze z którego skorzystałem. Auto wstawione do aso, ubezpieczyciel sprawcy nie sprawiał problemów aso, przyjął ich wycenę, więc podziękowałem wtedy pośrednikowi i na tym zakończyłem sprawę. Firma pośrednicząca odzyskała kasę za swoje usługi z OC sprawcy wg. swoich stawek.
Jeśli byłby jednak problem, to pośrednik w moim imieniu występowałby przeciwom TU sprawcy i to on załatwiałby wszystkie sprawy sądowe. Bardzo często TU nie chce mieć z nimi do czynienia, bo wie, że wcześniej czy później wypłacą wszystko, łącznie z każdą odsetką i pokryciem sprawy sądowej.
Przeciętnego Kowalskiego na to nie stać/nie ma czasu/wiedzy
Czy teraz trochę jaśniej brzmi mój wpis?
« Ostatnia zmiana: 08-09-2018, 23:42:31 wysłana przez martinez07 »

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #28 dnia: 09-09-2018, 08:36:51 »
Faktycznie rozumiem. Co do pomysłu kolegi to warto. Czasami tracisz na firmę która chce ileś tam % z całości. Czyli zajmie się samochodem naprawi ale z wartości pojazdu które powinieneś odzyskać Oni coś wezmą. Mój przyjaciel miał wypadek i skorzystał, odszkodowania, naprawy, rehabilitacje. Wszystko załatwił i za friko dostał 20 tysięcy prawie na czysto z zapłacona laweta za motocykl, i oczywiście jego naprawą

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4469
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: AURIS na gwarancji i rozliczenie naprawy
« Odpowiedź #29 dnia: 09-09-2018, 17:44:03 »
Wszystko załatwił i za friko dostał 20 tysięcy
No to fantastycznie, a nie mógł dostać za friko 50 tys.albo 100tys.?


 

Beesafe.pl