Autor Wątek: Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa w Corollce E11?  (Przeczytany 20362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MIAN

  • Gość
Cześć! Pomóżcie mi zlokalizować przekaźnik pompy paliwa w modelu E11. W E10 podawane jest, że zamontowany sięgdzieś w konsoli centralnej w kabinie, ale w E11 już go tam nie ma.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2008, 21:17:51 wysłana przez Janmor »

serwisSJ

  • Gość
Na 99% nie ma takiego przekaźnika, jest przekaznik główny.

kajjo

  • Gość
Przekaźnik pompy paliwa w EE111 jest pod deską po lewej stronie skrzynki bezpieczników (po lewej stronie deski przy kierowcy). Są tam 3 przekaźniki w rzędzie - ten od pompy jest środkowy.

MIAN

  • Gość
Cytat: serwisSJ
Na 99% nie ma takiego przekaźnika, jest przekaznik główny.


No to masz pecha. Zostawiłeś 1% i tak właśnie sięskłada, że w układzie zasilania paliwem są dwa przekaźniki. Jeden do EFI,a drugi właśnie do pompy paliwa. Spójrz najpierw na schematy, a potem mów, że coś jest albo czegoś nie ma.

MIAN

  • Gość
Dzięki kajjo!!

Pigletto

  • Gość
Cytat: MIAN
Cytat: serwisSJ
Na 99% nie ma takiego przekaźnika, jest przekaznik główny.


No to masz pecha. Zostawiłeś 1% i tak właśnie sięskłada, że w układzie zasilania paliwem są dwa przekaźniki. Jeden do EFI,a drugi właśnie do pompy paliwa.

Ale 1% był... przezorny zawsze ubezpieczony ;)

MIAN: Jeśli post kajjo Ci pomógł to kliknij na zieloną ikonkęV znajdujacą sięprzy tej informacji.

serwisSJ

  • Gość
Cytat: kajjo
Przekaźnik pompy paliwa w EE111 jest pod deską po lewej stronie skrzynki bezpieczników (po lewej stronie deski przy kierowcy). Są tam 3 przekaźniki w rzędzie - ten od pompy jest środkowy.


Kajio a co pisze na tym srodkowym od pompy???
 Bo w tej chwili ja pisze że jestes idiotą gdyż tam gdzie podajesz są 3 przekażkiki w rzędzie ale są to: Head, EFI i Main, czyli swiatła głowne, elektroniczny wtrysk paliwa i główny - czyli który jest od pompy??? Żaden - ja napisałem, nie ma takiego przekaznika (od pompy) jest przekaznik główny (czyli EFI i wyzej nad nim, wazniejszy przekaźnik główny).
ALE ZADEN Z NICH NIE JEST PRZEKAŹNIKIEM TYLKO POMPY PALIWA.

pozdrowienia

MIAN gdy znajdziesz przekaznik z napisem FUEL PUMP to daj znać, masz u mnie skrzynke piwa

MIAN

  • Gość
Hej! Widzę, że są miejsca w Twojej Toyocie, w które jeszcze nie zaglądałeś ;)

kajjo miał na myśli panel z przekaźnikami, który jest wewnątrz kabiny, pod deską rozdzielczą po lewej stronie, tzn. lepiej można by to opisać, że jest w kabinie nad lewym przednim nadkolu. Jest to dosyć głęboko i trzeba sobie poświecić.
Te przekaźniki, o których piszesz są w przedziale silnikowym.

p_flori

  • Gość
Czyli jak sięodłączy ten EFI to pompa działa?, czy nie działają tylko wtryski?

MIAN

  • Gość
Cytat: p_flori
Czyli jak sięodłączy ten EFI to pompa działa?, czy nie działają tylko wtryski?


Te przekaźniki połączone są szeregowo. Żeby działała pompa musi być załączony przekaźnik EFI, ale jak wyłączysz pompęi zostawisz włączony przekaźnik EFI, to silnik i wtryskowacze działają dopóki jest ciśnienie w układzie paliwowym.

serwisSJ

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #10 dnia: 19-05-2005, 15:20:44 »
:modlitwa  :modlitwa  :modlitwa  :modlitwa  :modlitwa

p_flori

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #11 dnia: 19-05-2005, 20:06:01 »
Przekaźniki, o których pisał SerwisSJ są faktycznie u mnie w skrzynce w komorze silnika (sa tam jeszcze inne przekaźniki i bezpieczniki), ale w kabinie samochodu nad lewym nadkolem prócz skrzynki z bezpiecznikami nie znalazem nic, żadnego z przekaźników, ba - szukałem bezpiecznika od pompy i nie znalazłem.

serwisSJ

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #12 dnia: 20-05-2005, 08:19:17 »
Przepraszam kajjo za moją wypowiedz.

Jednakze osobna sprawa jest to, że (przynajmniej) w EE111 JP takich bezpieczników (sorry przekazników) i tam gdzie on pisze nie ma. Więc jak mam udowodnic swoja racje... Dalej twierdze ze miałem racje.

MIAN, a co do mojej wiedzy to myśle że kiedy Ty jeszcze marzyłes o toyocie to ja już miałem kilka, a co do schematów to robiłem ich wystarczajaco wiele chociażby  w mojej pracy dyplomowej na PK w specj. EPS pt. Diagnozowanie ukl.wtr.silników z zapł. ZI i częścia praktyczną czyli badaniami silników toyoty. Dlatego kajjo znam dyrektora o którego raz pytałes ironicznie z TMP z Konstruktorkiej, zreszta nie tylko jego...

Pigletto

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #13 dnia: 20-05-2005, 11:16:23 »
Darujcie sobie pyskówki i napiszcie konkretnie co jest gdzie, co gdzie pisze i już.

Jak na razie to rozumiem, że pod deską rozdzielczą po lewej stronie, za zaślepką są nad bezpiecznikami 3 przekaźniki i że w książce Haynesa pisze, że środkowy jest do pompy paliwa. Zgadza się?

Wg. serwisSJ środkowy nie jest od pompy tylko od EFI. Więc może w takim razie MIAN albo ktoś inny spojrzy jeszcze raz na te przekaźniki (w aucie, nie na schemacie) i zobaczy jak one są opisane. O dziwo p_flori nic tam nie znalazł.

I proszępiszcie konkretnie bo będęusuwał kolejne posty z wzajemnymi docinkami bez względu na to czy będzie w nich jakaś sensowna informacja czy nie!

kajjo

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #14 dnia: 20-05-2005, 17:25:18 »
Cytat: serwisSJ

Jednakze osobna sprawa jest to, że (przynajmniej) w EE111 JP takich bezpieczników (sorry przekazników) i tam gdzie on pisze nie ma.


Informacje o lokalizacji poszukiwanego przekaźnika podałem na podstawie książki serwisowej Electrical Wiring Diagram - Toyota Corolla (AE11, EE11, CE110)  No.EWD 306Y -wydanej przez Toyota Motor Corporation - maj 1997.
No i dokładnie wg książki na lewym boczku pod deską wewnątrz samochodu znajduje siępanel opisany jako "Driver Side R/B" w którym umieszczone są 3 przekaźniki. Przekaźnik środkowy odpowiada za pompępaliwa i opisany jest jako "C/OPN RELAY".
Sprawdziłem w samochodzie i dokładnie tak jest. Dotyczy to także modelu ZZE11 (sprawdzone w suplemencie dla modelu ZZE11 - Pub. No. EWD406F) - niestety nie mogłem sprawdzić w rzeczywistości w samochodzie - ale na pewno kiedyś sprawdzę.


 

Beesafe.pl