Autor Wątek: Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa w Corollce E11?  (Przeczytany 20365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kajjo

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #15 dnia: 20-05-2005, 17:38:25 »
Cytat: serwisSJ

Dlatego kajjo znam dyrektora o którego raz pytałes ironicznie z TMP z Konstruktorkiej, zreszta nie tylko jego...

Nie wiem coś siętak do mnie przyczepił. MIAN tylko pytał gdzie jest przekaźnik to napisałem. A wątku z dyrektorem to wogóle nie rozumiem.
Fakt pytałem kiedyś ale nie ironicznie, bo nazwisko które podałeś nie odpowiadało osobie która jest obecnie dyrektorem ani która była wcześniej dyrektorem TMPL - bo ich akurat znam. Poza tym nie bardzo rozumiem co dyrektor ma wspólnego z twoją pracą dyplomową - przecież taki gość o diagnozowaniu i badaniu silników niewiele wie.

Off topic!!
Pigletto

MIAN

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #16 dnia: 21-05-2005, 11:10:48 »
Właśnie kajjo, wszystko sięzgadza. A propos, kiedyś w serwisie widziałem taką magiczną księgę, w której były rozposane wszystkie układy elektryczne w samochodzie: symbole opisy, lokalizacja podzespołów. To o tym mówisz? Zostało to może wydane w wersji elektronicznej? Bo niestety w EPC Toyoty właśnie brak jest dokładnego opisu elektryki.

kajjo

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #17 dnia: 21-05-2005, 11:59:23 »
To jest właśnie ta książka. Niestety nie występuje oficjalnie w wersji elektronicznej ale tylko w formie publikacji. Można sobie coś takiego zamówić w ASO ale cena "kosmos" (w zależności od modelu samochodu około 350zł za szt).

tco_tm

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #18 dnia: 21-05-2005, 14:50:01 »
Na allegro jest za ~110 PLN.

Proponowalem w klubie corolli zrzutke na te aukcje, kilka osob bylo chetnych, ale w koncu nic nie ustalilismy...

http://www.forum.corollaclub.org/viewtopic.php?t=5036

P.S. Na logike (bez sprawdzania w samochodzie i ksiazkach) wydaje sie, ze przekaznik F/P musi byc, bo nie wyobrazam sobie zeby pompa byla wlaczana przekaznikiem EFI. Zreszta w zlaczu diagnostycznym jest chyba wyprowadzenie zalaczajace wlasnie ten przekaznik.

MIAN

  • Gość
Gdzie znale¼æ przeka¼nik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #19 dnia: 23-05-2005, 11:08:37 »
Cytat: kajjo
To jest właśnie ta książka. Niestety nie występuje oficjalnie w wersji elektronicznej ale tylko w formie publikacji. Można sobie coś takiego zamówić w ASO ale cena "kosmos" (w zależności od modelu samochodu około 350zł za szt).


Kajjo, ale cieszęsię, że masz do niej wgląd :)

Offline Sharky220

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #20 dnia: 11-09-2018, 13:56:44 »
Witam serdecznie.

Przepraszam, że odgrzewam stary kotlet, ale mam problem.
Otóż w siostry Corolli E11 liftback z 2000 roku (1.4 97KM) od kilku dni pojawił się losowy problem z uruchomieniem silnika.
Po wielu testach okazało się, że nie zawsze dochodzi podczas rozruchu napięcie do pompy paliwa.
Chciałem to sprawdzić, więc bardzo proszę o informacje, gdzie rzeczywiście jest bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwa, gdyż podejrzewam, że to właśnie zły styk na tych elementach powoduje problemy z dostarczeniem napięcia do wspomnianej pompy paliwa.
Sama wtyczka po tylnym siedzeniem była czysta i nie wyglądała podejrzanie.
Silnik pompy paliwa po podaniu bezpośrednio napięcia z innego akumulatora działał poprawnie.

Bardzo proszę o pomoc.

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #21 dnia: 11-09-2018, 14:32:11 »
Ależ pisali na poprzedniej stronie - pod kickpanelem kierowcy, środkowy. Paczalem w schematy, faktycznie ten środkowy to C/OPN aczkolwiek mi się to z pompą paliwa w żaden sposób nie kojarzy. Ja bym się też przyjrzał dodatkowo EFI pod maską.
Jeśli chodzi o bezpiecznik, to się zdziwiłem - za fuel pump and sender odpowiada 10A GUAGE pod schowkiem kierowcy i 15A EFI pod maską.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2018, 14:40:38 wysłana przez Problem »

Offline Sharky220

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #22 dnia: 12-09-2018, 15:03:01 »
Dzięki za odpowiedź.
Spojrzałem dzisiaj i u mnie nie ma 3 przekaźników, są tylko 2 sztuki.
Czy może przekaźnik od pompy paliwa to ten duży czarny?

Pod schowkiem kierowcy oczywiście namierzyłem bezpieczniki - czy ktoś wie, który to konkretnie?
Sprawdziłem wszystkie i są OK, nawet żaden nie ma nadpalonych styków.

Offline Sharky220

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa w Corollce E11?
« Odpowiedź #23 dnia: 12-09-2018, 19:53:14 »

> Spojrzałem dzisiaj i u mnie nie ma 3 przekaźników, są tylko 2 sztuki.

Jestem po lekturze internetowej numerów przekaźników.
Niestety, opisane dwa przekaźniki po lewej stronie na nadkolu (po stronie kierowcy) to przekaźniki kierunkowskazów i świateł.
Czy ktoś, kto rzeczywiście na własne oczy widział przekaźnik pompy paliwa w Toyocie E11 1.4 97KM FL może podpowiedzieć, gdzie się on znajduje?


 

Beesafe.pl