Autor Wątek: Plan zakupu Rav4 II z automatem  (Przeczytany 1895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline geforc

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Plan zakupu Rav4 II z automatem
« dnia: 11-09-2018, 00:57:58 »
Witam, rozglądam się za autem, suvem z automatem. Mam parę aut "na oku" i jednym z nich jest właśnie Rav4 II z automatem czyli silnik 2.0.  Jak sobie radzi ten silnik z LPG i automatem? będzie to dobry wybór i "rozsądny" jeśli chodzi o awaryjność i eksploatację?

No i najwazniejsze, czy do 17 tysięcy znajdę coś uczciwego? w wersji 4 drzwiowej.

Offline klev

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #1 dnia: 11-09-2018, 08:47:18 »
ja dałem 25k za 2005 (po lifcie) właśnie 2.0 AT. Założyłem gaz (za 2950zł) i śmigam aż miło. Autko bezawaryjne - na łańcuchu rozrządu. Pali mi około 14l gazu na mieście a na trasie kolo 11l. Auto jest bardzo dynamiczne i super na miasto (moja żona jest zachwycona) Jeśli chodzi o długie trasy jest niestety nie wygodna..... skóry + fotele jak krzesła męczą kierowce i pasażerów przy kilku godzinnej jeździe. Ale miasto i krótkie trasy BAJKA !

+ BEZAWARYJNOŚĆ
+ At - odpada ci kupowanie sprzęgieł
+ łańcuch rozrządu - odpada ci kosztowne wymiany rozrządu
+ super widoczność
+ super sprawdza się w terenie i na dziurach (stały 4x4)
+ nie ma żadnego problemu z gazem

- powyżej 130km/h bardzo śwista i gwizda (taki kształt auta)
- niewygodna na dalekie trasy
- mały bagażnik (bez wyciągania tylnych foteli nie wsadzisz wózka dziecięcego itp. do marketowych zakupów starcza)

broń Boże nie kupuj diesla.... jak zapytałem w ASO przy przeglądzie przed zakupowym z czym ludzie przyjeżdżają, co się psuje to odpowiedź była jedna - z dieslami..... co witać też na tym forum, wszelkie usterki to 90% diesle

Offline geforc

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #2 dnia: 11-09-2018, 09:03:34 »
Nie no za 25 tysięcy to są inne ciekawsze auta, dlatego pytam czy do 17 000zł coś znajdę z początków produkcji wersji II

Offline klev

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #3 dnia: 11-09-2018, 09:06:38 »
25k dwa lata temu i top wersja po lifcie - w skórach i kolorze czarnym :) przebieg 170.000 i zero zużycia - jak byś szukał BEZAWARYJNEGO i ładnego auta to jest super wybór.
Na 100% znajdziesz tańsze.... ale nie tak idealne :)

Offline wonski

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #4 dnia: 11-09-2018, 09:56:08 »
Gaz pamiętaj, że w tym modelu butla zajmie Ci bagażnik (brak wnęki na koło), przed liftem powinieneś znaleźć w tym budżecie.
Model godny polecenia, bez gazu pali 10-13l. Na długie, szybkie trasy jak już wspomniano nie za bardzo - głośne itp.
Żona kręci się po mieście i jest zachwycona. Automat w pagórkowatym mieście + 4x4 przy wyjazdach z podrzędnych, nachylonych dróg (również na śliskiej nawierzchni).

Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)

Offline geforc

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #5 dnia: 11-09-2018, 10:06:31 »
A ogólne koszty eksploatacji, napraw ?

Offline klev

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #6 dnia: 11-09-2018, 10:18:29 »
eksploatacja tarcze klocki oleje itp tyle co każde auto, napraw "producent nie przewiduje" hehehe w mojej nic nie naprawiałem jeszcze od 2 lat. Tyle co eksploatacja :)

Offline geforc

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #7 dnia: 11-09-2018, 10:22:23 »
A może jest ktoś z Wrocławia albo okolic kto ma takie auto, niekoneicznie benzyna automat, głownie chodzi o wersje 4 drzwiową, żebym z bliska zobaczył wnętrze itp?

Offline klev

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #8 dnia: 11-09-2018, 10:25:23 »
ja z mazur - nie ten koniec polski :)

Offline geforc

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #9 dnia: 11-09-2018, 19:09:54 »
No to może ktoś inny ;]

Offline wonski

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plan zakupu Rav4 II z automatem
« Odpowiedź #10 dnia: 12-09-2018, 14:17:37 »
Ja Jaworzno, ale popatrz na okoliczne komisy lub ogłoszenie najbliżej Ciebie, może w ten sposób będziesz miął okazję się przymierzyć.
My w piątkę się mieścimy w sposób akceptowalny, bagażnik użytkujemy bez półki i wózek wchodzi wtedy bez składania.
Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)


 

Beesafe.pl