Autor Wątek: Przycisk "sport" i "Auto stop"  (Przeczytany 6569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 257
Przycisk "sport" i "Auto stop"
« dnia: 12-09-2018, 14:49:41 »
Witam, Po kilku dniach od przesiadki z Verso na Ravkę denerwuje mnie absurdalna funkcja "auto stop" (czy jakoś tak) - chodzi o gaszenie silnika po wrzuceniu na luz i puszczeniu sprzęgła. Jest przycisk, który to wyłącza ale trzeba pamiętać by go użyć a ja chciałem tę funkcję trwale usunąć więc zapytuję szanowne grono czy jest taka możliwość ?

Kolejna sprawa to przycisk "sport" (skrzynia manualna), który pewnie by się przydał bo Ravka demonem przyspieszenia nie jest ale po wciśnięciu jedyna różnica jaką widzę to trochę zielonego się pojawia na wyświetlaczu centralnym bo dynamika jaka była taka jest. Coś nie tak z moim przyciskiem "sport" czy to jakaś wirtualna funkcja ? Jak jest u Was ?

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #1 dnia: 12-09-2018, 15:07:31 »
Jeśli chodzi o pierwszą funkcję to jest to system start-stop i mają go od kilku lat wszystkie nowe auta, niezależnie od marki bo tego wymaga UE.

https://autokult.pl/28194,co-to-jest-system-start-stop

W niektórych samochodach da się w łatwy sposób odwrócić działanie przycisku tak żeby system trzeba było specjalnie włączyć po odpaleniu samochodu, a nie wyłączyć jak jest w standardzie. Pytałem w moim ASO ale nie chcą tego zrobić więc spytam ponownie po upływie gwarancji..

Jeśli chodzi o przycisk Sport to nie mam pojęcia co miałby on robić przy skrzyni manualnej. U mnie w automacie zmienia sposób pracy skrzyni i reakcję na wciśnięcie pedału gazu: podwyższa obroty przy jakich skrzynia zmienia wirtualne biegi, a pedał gazu staje się dużo bardziej czuły. Dodatkowo tryb Sport wymusza przeniesienie minimum bodajże 10% mocy na tylną oś, niezależnie od obrotów i prędkości. Chyba też utwardza lekko układ kierowniczy. Przydaje się w górach i na krętych drogach, czasem na śniegu. Po załączeniu trybu Sport tło zegarów robi się jednak czerwone, a zielone to jest w trybie Eco..
« Ostatnia zmiana: 12-09-2018, 15:38:55 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline maro22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #2 dnia: 12-09-2018, 15:28:35 »
Ja nie mam przycisku Eco więc może dla tego tło mam zielone. Przy pierwszym przeglądzie też będę chciał odwrócić działanie przycisku tak jak mi napisałeś, to by nawet było lepsze niż likwidacja tej opcji tak, że dzięki za wskazówkę.

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #3 dnia: 13-09-2018, 09:06:24 »
Poza odwróceniem działania przycisku trzeba byłoby coś zrobić z pomarańczową kontrolką na desce, która dość mocno wali po oczach po wyłączeniu systemu start-stop.
My Toyota is Fantastic :)

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #4 dnia: 13-09-2018, 09:47:34 »
Też jestem zainteresowany wyłączeniem start-stop, w ruchu miejskim bardzo mnie to irytuje. Jeżeli ktoś to ogarnie, to proszę o relacje. Ciekawe jak to jest w okresie gwarancyjnym, czy ASO można prosić o wyłączenie.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #5 dnia: 14-09-2018, 14:03:37 »
Ja montuje moduły odwracające tę funkcje - w rav-ce nie powinno być problemu.

Offline brandol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #6 dnia: 03-10-2018, 22:48:08 »
Gdzie można kupić taki moduł?

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


Offline brandol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Przycisk "sport" i "Auto stop"
« Odpowiedź #7 dnia: 03-10-2018, 22:48:45 »
Gdzie można kupić taki moduł?
Ja montuje moduły odwracające tę funkcje - w rav-ce nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl