Autor Wątek: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r  (Przeczytany 8058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #15 dnia: 31-12-2018, 17:15:35 »
pisałem wcześniej ze mam zamontowany nówka  EXIDE EB457(z takim kupiłem) w te święta samochód stał 3 dni i musiałem odpalić z reki z akumulatora do UPS rok temu miałem problem z lewym poborem prądu i ze 4 razy bardzo mocno go rozładowało był to styczeń ratowałem go ładowaniem w trybie regeneracji
i teraz nie wiem czy te głębokie rozładowania go załatwiły czy po prostu zwykłe aku się nie nadaje i po roku intensywnej eksploatacji się kończy zastanawiam się nad tym BL12350  cena ok :o
Prius NHW20

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #16 dnia: 31-12-2018, 17:35:29 »
A ten exide jest AGM?
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #17 dnia: 01-01-2019, 14:52:17 »
A ten exide jest AGM?


niestety nie jest, taki sam miałem kupić, bo różnica w cenie pomiędzy kwasówką a AGM jest 3-4 do 1. zrobiłem inaczej - może ktoś skorzysta - poszukałem na allegro/olx i innych serwisach akumulatorów wyjętych z rozbiórek, tyle że bez sensu kupować coś co jest z priusa 2, 3, c i tym podobnych  bo wiadomo będzie że bateria kilkuletnia, szukajcie z rav4 hybrid - dlatego że zaczeli je sprzedawać jakoś w 2016 roku, trafiłem na sprzedawce który miał 3 akumulatory  yuasa S46B24R (te większe) z takich samochodów , spisałem oznaczenia, skontaktowałem się z centralą yuasy w Japonii oraz USA (double check ;-), podałem im te oznaczenia i dostałem szczegółowe informacje - nawet z konkretnego dnia wyprodukowania. Później mejl do sprzedawcy i tak oto mam za "sto parę złotych" yuase z 2017 roku. W domu po odebraniu paczki było na nim 12,6-12,7v , profilaktycznie podłączyłem jeszcze cteka na noc. Działa idealnie - w sensie trzyma napicie podczas rozruchu,a samochód stał ostatnio prawie dwa tygodnie nie ruszany i po takim czasie cyk i pali. Dla zainteresowanych mejl do centrali yuasy, z której dostałem jedną z odpowiedzi to-  CustomerService@yuasainc.com

Memory- szkoda że nie sprawdziłeś ile było na klemach przy rozładowaniu, stara szkoła mówi że napięcie koło 10v można jeszcze reanimować, poniżej to już pudrowanie trupa.
Prius 2

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #18 dnia: 02-01-2019, 12:50:08 »
Memory- szkoda że nie sprawdziłeś ile było na klemach przy rozładowaniu, stara szkoła mówi że napięcie koło 10v można jeszcze reanimować, poniżej to już pudrowanie trupa.
sprawdziłem było grubo poniżej 10 ale dokładnie nie pamiętam obawiałem się ze zamarzł dlatego zanim zacząłem ładować  postał kilka godzin w ciepłym Dalu masz namiar na te używki aku  S46B24R może jeszcze aktualne jak tak to na PW.
Prius NHW20

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #19 dnia: 02-01-2019, 13:17:45 »
Ja też widziałem kilka na olx i allegro jak szukałem dla siebie. I również jeżeli brałbym to te z Rav4. Wpisz w wyszukiwanie "akumulator hybryda" bo sprzedający różnie je opisują albo wcale....
« Ostatnia zmiana: 02-01-2019, 13:28:50 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #20 dnia: 02-01-2019, 13:20:47 »
Panowie, ja w P2 mam od pół roku zwykłą kwasówkę. Autko stoi na dworze w cyklach od dwóch do czterech tygodni nie uruchamiane (keyless off). Po takich okresach bezczynności odpala bez najmniejszych problemów. Prąd ładowania podczas jazdy wynosi około 14,1 V. Wiem, że nie jest to komfortowy sposób użytkowania dla hybrydy, ale taką mam pracę... Póki co Prius znosi to dzielnie i bez zająknięcia, a jak długo wytrzyma akumulator kwasowy, to już życie pokaże, nie omieszkam Was poinformować... W każdym razie można przyjąć, że w moich specyficznych warunkach użytkowania Priusa akumulator kwasowy jest poddawany morderczemu testowi...

Offline blarau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #21 dnia: 02-01-2019, 13:52:34 »
ja rozwieje tu wszystkie watpliwosci...

Mam dwa Priusy 2008. W obu juz wymienialem aku po 2x. i powiem tak te kwasiaki sie nie nadaja.. kazdej zimy mam problem przynajmniej 2x z odpaleniem samochodu!

ta oszczednosc sie jednak nie oplacala bo na dwa aku wydalem tyle co na pol dobrego AGM. korzystam obecnie nadal z kwasiaka ale zima mam w samochodzie miernik i co tydzien sprawdzam napiecie... wiem wiem mozna to zrobic z poziomu komputera ale raz jak mrygalem swiatlami i zalaczyla sie pompa abs to zjadlo aku i pojawily sie chocki klocki na wyswietlaczu. wiec w zime juz tak nie sprawdzam.

Moja rada. Masz zamiar jezdzic jesze pare lat kupuj AGM chcesz zaoszczedzic i czasem narazic sie na niespodzianke? kwasiak.

Moje problemy to na pewno nie przypadek bo to samo wystepuje w moich obu priusach. nigdy w lato zawsze zima. dodam ze samochody uzytkowane glownie na dojazdy w miescie wiec aku nie maja za wiele czasu na doladowywania w trasie. Nie znam sie na roznicach agm zelowy czy kwasiak ale wyglada na to ze agm skuteczniej sie doladowuje nawet na krotkich dojazdach. jak mialem oryginalny agm to nigdy ten problem nie wystepowal. A polecialem na tanizne i d..pa :)

PS. juz raz tej zimy sie ladowalem a aku kupilem rok temu... jakis fiamm.... kiedys pisalem w jakims poscie ze po co wydawac na agm jak kwasiak pasuje.... wycofuje sie z tego!

kolega wyzej widze mial dobry pomysl ze poszukaniem uzywki ale calkiem swiezej.
chyba jak zaoszczedzic to lepsze rozwiazanie niz kwasik.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2019, 13:58:38 wysłana przez blarau »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #22 dnia: 02-01-2019, 15:13:17 »
Nie wiem jak w PII i PIII ale u mnie to jest i działa - regulacja napięcia ładowania aku12v w zależności od tep.na czujniku przy aku 12v. U mnie poniżej pewnej temp. ladowanie mam 14.8-14.9V i AGM na pewno lepiej to wykorzystują (najedzą się) niż tradycyjne kwasiaki. Powyżej pewnej temp. (Zakladam ok 20stC?) napięcie w układzie spada do ok 13.4V. To był glowny powód zakupu AGM a nie kwasiaka. Zastanawialem się nad tymi z cylindrycznymi celami ale to x2 drożej od AGM Yuasy ktory kupiłem.
Po drugie AGM generalnie lepiej znoszą nizsze temperatury (zachwują wyższą sprawność) i mniej się degradują przy długotrwałym rozładowaniem malymi prądami - keyless i inne np. kamerki itp. Keyless nie wyłączam bo jeżdżę praktycznie co drugi dzień, ale kamerki, interfejs obd, interfejs lpg mam wszystko podpięte z wyłącznikami i staram się to wszystko wyłączać gdy nie korzystam.
Z kolei zobaczcie sobie jaki aku ma C-HR ka HSD ..... zwykły kwasiak ale jak spytałem kolegów z działu C-HR jaki jest napięcie na klemach to nie uzyskałem odpowedzi. Zakładam, ze na pewno nie podchodzi pod 15V (edit. dowiedziałem się jest 14,3 V).
« Ostatnia zmiana: 02-01-2019, 19:31:37 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #23 dnia: 02-01-2019, 15:23:24 »
Wasza argumentacja brzmi rozsądnie. Jeżeli kwasiak nie wytrzyma u mnie dwóch lat, to faktycznie rozejrzę się za AGM... Życie samo zweryfikuje  problem...
« Ostatnia zmiana: 02-01-2019, 15:29:37 wysłana przez joy »

Offline abalus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #24 dnia: 06-01-2019, 21:35:02 »
ten akumulator co mam wsadzony BL12350 to AGM i działa bez zarzutów.

Offline tolo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jaki akumulator żeby pasował wymiarami i parametrami Prius II 2006 r
« Odpowiedź #25 dnia: 22-01-2019, 21:00:13 »
wstawiłem u siebie AGM  28800-YZZPD 12V 45Ah-325A bci-370A
w serwisie toyota Elbląg 830 zł z wymianą i mam nadzieję że długo będzie działał .
P2 -2006 r.


 

Beesafe.pl