Autor Wątek: Nadkola  (Przeczytany 9328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miland

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 66
Nadkola
« dnia: 16-09-2018, 23:22:59 »
Planuje zakup nowego Aygo

Martwi mnie fakt że przy zakupie nowego auta salony nie mają w ofercie nadkoli , oczywiście mówią że mogą założyć jeśli na własna rękę zakupie nie znam się na tym i nie wiem której  firmy będą dobre oryginalnych do toyty II nie ma

Napiszcie jak wy rozwiązaliście ten problem

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #1 dnia: 17-09-2018, 08:43:04 »
Porządnym barankiem ochronnym najlepiej pomalować, za nadkolami zbiera się syf, pod barankiem nie. Poza tym wyciszy ci karoserię bo odgłosy kamieni są strasznie głośne w Aygo. Gwarancji nie stracisz bo pytałem o tę kwestię nawet jak zrobisz to poza ASO. Też planuję to zrobić w żony Aygo. Jeśli chcesz koniecznie nadkola to obojętnie jakiego producenta, ważne żeby pasowały, z tego nikt jeść nie będzie
« Ostatnia zmiana: 17-09-2018, 08:45:01 wysłana przez Meett »

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #2 dnia: 17-09-2018, 17:18:52 »
Z nadkolami jest kłopot. Nie oryginalne do niczego się nie nadają ( przynajmniej te które chciałem kupić , wymagały zastosowania wkrętów i wiercenia). Też zastanawiam się nad zabezpieczeniem. Nowy samochód zabezpieczyłem w Krown, po 1,5 roku nie ma żadnego nalotu nawet na śrubach, ale nad nadkolami też myślę.

Offline miland

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #3 dnia: 18-09-2018, 17:33:10 »
Może macie jakieś namiary na sklep przewaliłem internet i nic znalazłem jakieś badziewie po 30 złoty na allegro

Offline gimak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #4 dnia: 18-09-2018, 19:35:36 »
za nadkolami zbiera się syf,
Nie potwierdzam tego. Jak są właściwie dobrane do danego nadwozia, to po kilku latach jak je zdejmowałem, to powierzchnia za nimi była taka jakby wczoraj były założone.
 
nie znam się na tym i nie wiem której  firmy będą dobre oryginalnych do toyty II nie ma
Ja jak kupowałem do meganki na tylne koła, to w sklepie z częściami do samochodów spytali tylko model i rok produkcji i za dwa dni sprowadzili. Pasowały jak ulał i spełniały lepiej swoją funkcję niż oryginalne z przodu, bo chroniły również rant wnęki, czego w corolli też nie ma.
Nie oryginalne do niczego się nie nadają ( przynajmniej te które chciałem kupić , wymagały zastosowania wkrętów i wiercenia).
Oryginalne też jakoś muszą być zamocowane.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #5 dnia: 18-09-2018, 20:24:46 »
Oryginalne też jakoś muszą być zamocowane.
Owszem ale w fabryczne otwory.

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #6 dnia: 18-09-2018, 22:55:48 »
gimak bajki piszesz, zdejmowałem nadkola w golfie 5, w Audi S3 8P i w RAV4 II i wszędzie po latach był syf, nie ma takiej opcji aby było tam czysto, zawsze w zakamarkach będzie syf i to nie malo. Aygo nie jest super wytworem technologii, aby było inaczej

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #7 dnia: 15-10-2018, 10:00:01 »
Oryginalne też jakoś muszą być zamocowane.
Owszem ale w fabryczne otwory.

problem tylko w tym,  że nie ma nawet zamienników chroniących całe tylne nadkole niestety nie ma, jest tylko namiastka nadkola

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #8 dnia: 22-10-2018, 21:04:37 »
Panowie az się czytac nie chce zabezpieczenie antykorozyjne ma niby wytrzymać 12 lat tak czy nie to po co ma gwraancje n12 lat  podważacie gwarancjie nie ladnie hehehhe a który z was zamieza 12 lat jezdzic aygo

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #9 dnia: 22-10-2018, 21:11:16 »
to po co ta gwarancja 12 lat perforacji chyba jestem glupi bo tak czytam warunki gwarancji
 :wallbash:

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #10 dnia: 22-10-2018, 21:24:30 »
Po pierwsze - to jest gwarancja na perforację a nie rdzę a to zasadnicza różnica
Po drugie - aby gwarancja obowiązywała trzeba przeglądy robić w ASO, skoro nie robisz nie masz gwarancji
Po trzecie - Mercedesy, Leksusy i inne bryki rdzewieją więc czego wymagać od Aygo

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #11 dnia: 22-10-2018, 21:53:50 »

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #12 dnia: 22-10-2018, 21:56:08 »
Na lakier jest odrębna gwarancja i odrębna na perforację, acha zapomniałem że Ty nie umiesz czytać, twoja edukacja zakończyła się na etapie podstawówki i to z miernym wynikiem

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #13 dnia: 22-10-2018, 22:04:05 »
kozaku wyślij skan prawa jazdy czy już dawno ci zabrali panie xxhytr

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nadkola
« Odpowiedź #14 dnia: 22-10-2018, 22:09:33 »
do kolegi miland  kupuj i jeździj 12 lat bez korozji to toyota


 

Beesafe.pl