Autor Wątek: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!  (Przeczytany 22691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Witam wszystkich i proszę o pomoc kogokolwiek kto miałby sensowny pomysł na temat przyczyny poniższego problemu. Carina E, zakupiona 14 sierpnia bieżącego roku, po wymianie uszczelki pod klawiaturą, świec na Denso IK20, kabli WN, remoncie klimy. 10 września przestała nagle odpalać na ciepłym silniku. Z początku, przejeżdżała do 15 km bez problemu, następnie zaczęła również gasnąć podczas jazdy. Ostatni symptom to szarpanie również na zimnym silniku. Żaden mechanik we "wspaniałym" mieście Krakowie nie chciał się podjąć tematu. Po dłuższym poszukiwaniu znalazłem mały niezależny warsztat, który już na to patrzy, ale jeszcze nie mam diagnozy od niego. Zanim zezłomuję to dziadostwo, prośba do kogokolwiek, kto na jakiś pomysł. Stawiam na: cewkę zapłonową, aparat lub jakąś jego część , może kondensator w aparacie lub czujnik halla, ewentualnie przekaźnik EFI lub główny silnika. Czujnik temperatury wody też wymieniłem, wszystko na nic. Auto z 1994 roku, bezwypadkowe, z polskiego salonu, przebieg 161 tys, oryginalny, na benzynie, nie widziało gazu. Silnik na gorąco kręci ale bez iskry, podaje paliwo, załącza się pompa. Brak kontrolki check engine. W tym modelu nie na czujnika położenia wału. Odkąd jeżdżę przeróżnymi złomami od ponad 18 lat, a większość z nich miała ponad 15 do 20 lat, nigdy mi się taka akcja nie zdarzyła. Robiłem diagnostykę na zworkach, wybijało na zimnym bez kodów, na ciepłym raz długo, dwa razy krótko, potem raz długo i bez kodów. Bez sensu, jednym słowem. Obstawiam też moduł zapłonowy, choć podobno to nie pada w tych autach. Po przestudiowaniu forów anglojęzycznych z całego świata, najbliżej mi do problemu jednego pana z Malezji, który miał dokładnie to samo i pomogła wymiana przekaźnika głównego silnika. Pomocy bo przez to już nie sypiam po nocach.



Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 21-09-2018, 08:28:25 »
Sprawdźcie cewkę i wszystkie masy nadwozie-silnik.
3VZ.pl



Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 21-09-2018, 09:04:16 »
Dzięki za podpowiedź, zrobimy tak i na pewno dam znać, czy rozwiązało to problem

Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 25-09-2018, 17:01:12 »
Witam, pomogła wymiana palca i kopułki. Zużyte styki. Pan z serwisu Quick Fix w Krakowie poradził sobie z problemem, którego nie potrafiło rozwiązać kilka renomowanych warsztatów.

Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 26-09-2018, 09:01:16 »
I niestety znowu to samo. Po dwóch dniach jazdy bez problemu, zgasł w trakcie jazdy. Potem odpalił. Czujnik halla w aparacie zapłonowym? Podobno coś było kombinowane w aparacie przedtem...

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 26-09-2018, 09:35:18 »
Quick fix - short effect ;)

Co było robione i sprawdzane ? Co "było kombinowane"  w aparacie ? Wyświetla jakieś błędy ?

3VZ.pl



Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 26-09-2018, 09:40:39 »
Czujnik halla ma dziwną izolację, było kombinowane na kablach dochodzących do niego. Cewka podobno nowa.filmik z błędami w linku  https://drive.google.com/file/d/1cQebi9Q1vD8QXauf3PIuDBp8nkMgNMLI/view?usp=drivesdk

Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 26-09-2018, 11:49:40 »
Zauważyłem też, że jak mi gaśnie i potem jak chcę odpalić to nie świeci się kontrolka check engine po przekręceniu kluczyka. Dopiero jak się zaświeci, można odpalić. Teraz pali też już na gorącym, za to gaśnie podczas jazdy. Tak jakby coś nagle odcinało iskrę. Czujnik Halla? Kondensator w aparacie? Padnięty moduł?

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 27-09-2018, 01:11:52 »
Film nie wchodzi, jakieś uprawnienia, czy inne pozwolenie... nieważne.

Nie masz tam jakiegoś archaicznego immobilizera czy alarmu ?
3VZ.pl



Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 27-09-2018, 01:16:55 »
Jest, nie używam go na co dzień. Z łechtaczką przy stacyjce.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 27-09-2018, 21:56:28 »
Wypnij testowo.
3VZ.pl



Offline padre524

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Carina 2.0 Gali gaśnie na ciepłym silniku - pomocy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 10-10-2018, 14:20:55 »
Alarm wypięty, nic nie dało, przekaźniki podmienione, nic nie dało, cewka sprawdzona ponownie- działa, podejrzenie padło na moduł zapłonu. Moduł wymontowany , czeka na naprawę, dam znać jak poszło.


 

Beesafe.pl