Autor Wątek: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....  (Przeczytany 10189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Witam Was po raz pierwszy i z góry gratuluję zakupu Fajnego "prądożercy"  <kucharz>

Po kilku tygodniach podejmowania decyzji jestem o krok od zakupu CHR`ki. Zaliczyłem jazdy testowe, przewertowałem setki stron i filmów. I decyzja prawie jest podjęta. Jednak postanowiłem jeszcze zasięgnąć rad doświadczonych już kierowców, czyli Was!!

Zgodnie z oczekiwaniami i opiniami ludzi zgadzam się.... Tak trzeba nauczyć się i przyzwyczaić do bezstopniowej skrzyni biegów i hałasu który się wydobywa z silnika. Tak przy 140 Km/h mocno szumi w okolicach słupka A. Widoczność jest ograniczona przez boczne tylne drzwi itp...Ale te "niedogodności" nie zmieniły mojego nastawienia do zakupu. Nie mam duszy rajdowca nie potrzebuje auta które przyśpiesza w 3 s/100 w trasy jeżdżę rzadko więc 140 km/h sporadycznie pojawi się na moim liczniku  :song: . Dobrze ustawione lusterka plus czujniki martwego pola plus kamera cofania w pełni rekompensują braki widoczności.
Mam jednak parę dylematów natury ergonomicznej które może pomożecie mi rozwiązać.
Jak wam się siedzi w fotelu? Mam 187 cm wzrostu i po ustawieniu odpowiednio fotela tak aby mieć dobrą widoczność mam wrażenie że kierownica jest jak by za nisko. Pomimo tego,że wyciągnąłem ją max do siebie i do góry. Apropopo  kierownica nie jest dla Was za malusia?  :wallbash:
Planuję zakup wersji Selection mało jest opinii w necie odnośnie tej wersji. Dlatego pytam jak wam się jeździ z tymi wszystkimi pomagaczami i bajerami?
Może to na razie tyle jak by się komuś chciało odpisać z góry dziękuję.  <taniec>
Otwieram panel dyskusyjny czas START  <zalamka>





Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #1 dnia: 24-09-2018, 22:01:02 »
Z bajerów to zbędne jest automatyczne parkowanie  :thumbdown: Siedzenia są rewelacyjne! ja mimo że nie jestem tak wysoki (176cm) to też mam wrażenie że kierownica jest za nisko! :thumbdown: Cała reszta jest wporzo!
Takie jest moje zdanie a resztę już pewnie doczytałeś na forum  :good:
Niema aut idealnych  :song: tak jak i niema kierowców idealnych  <taniec> ale ja zdecydowanie dopasowałem się do Tośki  :hug: czego i Tobie życzę.

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #2 dnia: 25-09-2018, 13:24:33 »
Mamy już 46 stron wątku: C-HR - zalety , wady , uwagi , spostrzeżenia

A tak to co tam? Mnie najbardziej boli po roku brak CarPlay'a (ma być niby od 2019), a tak to spoko :-)

Skóra w Selection też jest fajna.

Automatyczne parkowanie totalnie nieprzydatne w Polskich warunkach (adhd innych kierowców).

Ledowe światła są super.

Choć teraz marzy mi się już corolla kombi 2.0 180 km hybryda  <zalamka>  <taniec>

Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #3 dnia: 25-09-2018, 14:46:16 »
Zamieszkałem dzisiaj na pół dnia w salonie Toyki walcząc z ustawieniem fotela coby może dopasować się do kierownicy. No.... nijak cholera nie mogę się przekonać do tego że znaczek toyoty na kierownicy mam prawie na wysokości pępka (lekko przesadzam ofcourse). Martwi mnie to z dwóch powodów komfortu trzymania kierownicy w dłuższej trasie jak również czy to bezpieczna wysokość w przypadku wybuchu poduszki.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #4 dnia: 25-09-2018, 15:04:49 »
Ja mam 183 cm i siedzi mi się całkiem wygodnie. Może siedzisz za wysoko?

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #5 dnia: 25-09-2018, 15:21:14 »
W czwartek odebrałem selectiona z Jbl i Navi.
W piątek wyjechałem do Chorwacji na urlop.
Systemy wspomagające prowadzenie powinny być obowiązkowe w każdym aucie
Jak dla mnie auto skrojone na miarę

Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #6 dnia: 25-09-2018, 15:23:42 »
Ja mam 183 cm i siedzi mi się całkiem wygodnie. Może siedzisz za wysoko?

Fotel obniżyłem na max ile dała fabryka. Odległość fotela od kierownicy ustawiłem zgodnie ze sztuką tak aby dłonie swobodnie opadały w zgięciu na kierownicy. Próbowałem różnych wariantów ustawienia kierownicy i do tego dopasowywałem odległość fotela. Co do oparcia to ja preferuję ustawienie bardziej zbliżone do konta prostego niż rozwartego (Na gangstera  :o ) i w tym przedziale działałem. Całkiem możliwe że to mój indywidualny problem związany z wielkością samej kierownicy. Do tej pory jeżdżę SUV`em które ma zdecydowanie większą kierownice. Problem może wydawać się banalny ale z jakiegoś powodu mnie to irytuję. Z drugiej strony nie chciałbym rezygnować z zakupu bo autko naprawdę jest super. Choć przyznacie Panowie lekko skrojone pod Mamę lub bogatego syna studenciaka . <kawusia>   



Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #7 dnia: 25-09-2018, 15:26:14 »
W czwartek odebrałem selectiona z Jbl i Navi.
W piątek wyjechałem do Chorwacji na urlop.
Systemy wspomagające prowadzenie powinny być obowiązkowe w każdym aucie
Jak dla mnie auto skrojone na miarę

Serdecznie Ci gratuluję i życzę jak największej radochy z posiadania tego cacuszka. A jaki kolor sobie sprawiłeś?

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #8 dnia: 25-09-2018, 15:58:10 »
Biały z bordowymi siedzeniami
Wybór żony
Dziękuje

Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #9 dnia: 25-09-2018, 16:22:01 »
Z bajerów to zbędne jest automatyczne parkowanie  :thumbdown: Siedzenia są rewelacyjne! ja mimo że nie jestem tak wysoki (176cm) to też mam wrażenie że kierownica jest za nisko! :thumbdown: Cała reszta jest wporzo!
Takie jest moje zdanie a resztę już pewnie doczytałeś na forum  :good:
Niema aut idealnych  :song: tak jak i niema kierowców idealnych  <taniec> ale ja zdecydowanie dopasowałem się do Tośki  :hug: czego i Tobie życzę.

Rozumiem ,że co do kierownicy po prostu się przyzwyczaiłeś :) ? Co do autonomicznego parkowania to raczej we wszystkich samochodach raczej taki bajer ala Coperfield do podrywania dziewczyn :hug: albo szpanu przed kumplami  :cool: 

Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #10 dnia: 25-09-2018, 16:54:32 »

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #11 dnia: 26-09-2018, 10:09:14 »
Jednak jest coś na rzeczy  :wallbash:  https://www.youtube.com/watch?v=a_21N52YtWw&feature=youtu.be&t=613

Ale Zachar ma 2 metry, może wyższym osobom rzeczywiście to przeszkadza - nie wiem - ja mam 178 cm i jest ok.

Zresztą nic na siłę- po co później smęcić i być niezadowolonym  :song:

Tak z ciekawości ile samochodów (innych modeli) do tej pory obejrzałeś?

Pamiętaj, że naturalnym środowiskiem C-HR są duże aglomeracje i dróżki krajowo-powiatowe... Choć u mnie coraz częściej występuje już prędkość 140-150+  :song: więc też może :-) - a na spalanie patrzymy wtedy tylko w mieście ;-)

Offline Szpyrol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #12 dnia: 26-09-2018, 11:44:16 »
Cześć,

Ja mam 197cm i bardzo dobrze mi się siedzi. Też jestem włascicielem wersji selection i polecam, bardzo. Uwielbiam te fotele, są maksymalnie odjechane i robią mega robotę. Jeżeli chcesz prawdziwe zniżki to albo w Markach albo w Okęcie ( jeżeli chodzi o Warszawę)

Offline GazzZuss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #13 dnia: 26-09-2018, 12:17:48 »
Jednak jest coś na rzeczy  :wallbash:  https://www.youtube.com/watch?v=a_21N52YtWw&feature=youtu.be&t=613

Ale Zachar ma 2 metry, może wyższym osobom rzeczywiście to przeszkadza - nie wiem - ja mam 178 cm i jest ok.

Zresztą nic na siłę- po co później smęcić i być niezadowolonym  :song:

Tak z ciekawości ile samochodów (innych modeli) do tej pory obejrzałeś?

Pamiętaj, że naturalnym środowiskiem C-HR są duże aglomeracje i dróżki krajowo-powiatowe... Choć u mnie coraz częściej występuje już prędkość 140-150+  :song: więc też może :-) - a na spalanie patrzymy wtedy tylko w mieście ;-)

Witaj siedziałem i próbowałem kilku samochodów z przedziału crossover- SUV bo tylko takie mnie interesują. Ograniczyłem swoje zainteresowanie do Hybrydy ze względu na procentowe użycie auta ( 80 miasto 20 trasa).  Tak wiem,że naturalnym środowiskiem CHR jest aglomeracja miejska. Moja prowincjonalna 450 tyś aglomeracja z obwodnicami średnicowymi plus węzłami komunikacyjnymi doskonale wpisuje się w możliwości CHR.  :song:   
Zachar ma 2 m ja 13 cm mniej mimo to zauważyłem podobny ból tyłka. Tak jak pisałem wcześniej zapewne jest to mój problem i może jeszcze kilku osób. A teraz dla mnie mnie jest to ostatni moment kiedy mogę cmokać wybrzydzać i szukać rozwiązania wśród innych użytkowników. Jeżeli zdecyduję się na zakup na pewno nie będę mędził o tym,że kierownica jest za nisko  <zalamka> Kolega post wcześniej napisał,że jest wielkim bykiem (197 cm) i jeździ mu się spoko. Więc sprawa kierownicy jest dla mnie wciąż otwarta i do ostatecznego przetestowania.

P.S. Dziękuje Wam za dyskusję i zaangażowanie proszę o jeszcze  :good:

« Ostatnia zmiana: 26-09-2018, 12:34:20 wysłana przez GazzZuss »

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #14 dnia: 26-09-2018, 15:28:00 »
No ja użytkuję moją w ten sam sposób w troszkę większej wiosce i to jest git. Niestety, ale każde 1.2 w Qashqaiu czy 1.4, 1.5 tsi z vw spaliłoby x2, co przy planowanym długoletnim użytkowaniu daje już całkiem wymierne zyski (o ew. LPG nawet nie wspomnę). U mnie priorytetem był automat.

A w innych samochodach też odczuwałeś dyskomfort na fotelu? Bo może to przyzwyczajenie z obecnego samochodu? Mnie w fotelu przeszkadzał zintegrowany zagłówek - ale po roku jeżdżenia nawet zapomniałem, że mnie to kiedyś wkurzało...

Docenisz też na pewno spontaniczną reakcję na gaz przy włączaniu się do ruchu - to jest najlepsze w tym hybrydowym e-cvt  :-).


 

Beesafe.pl