Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....  (Przeczytany 2554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GazzZuss

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Tyota C-HR Hybrid wersja Selection- Pytania- Rady....
« Odpowiedź #15 dnia: 26-09-2018, 16:06:39 »
Tak, aby wyjaśnić moje narzekactwo w sprawie nisko osadzonej kierownicy.  Marudzę tylko i wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Chodzi mi o to jak zachowa się moje ciało w zderzeniu z poduszką gdyby moja Tośka próbowała mnie przekierować na tamten świat. :)
 Patrząc na ten film  https://youtu.be/0HbXm2-Z9pg?t=83
  i porównując swoje gabaryty odnoszę niepokojące wrażenie ,że moja głowa powędruje nad poduszkę. Ogólnie patrząc na ten film mam wrażenie ,że to auto dla ludzi o wzroście siedzącego psa (bez urazy) głowa tego manekina znajduje się tam gdzie ja mam ramiona. A i tak wali w górną część poduchy. Tylko to mnie martwi szczerze  <kawusia>
« Ostatnia zmiana: 26-09-2018, 16:49:37 wysłana przez GazzZuss »

Offline sanchez

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 hybrid C-HIC + pp
« Odpowiedź #16 dnia: 27-09-2018, 13:30:11 »
Mnie w fotelu przeszkadzał zintegrowany zagłówek
Co to znaczy zintegrowany? Nie możesz regulować go, czy o co chodzi?

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige + LED
« Odpowiedź #17 dnia: 27-09-2018, 15:01:17 »
No chyba mi nie powiesz, że ten zagłówek da się regulować inaczej niż góra dół  <zalamka>

hehe to byłby hit dla mnie, nawet sprzedawca mówił, że się nie da  :o

Offline sanchez

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 hybrid C-HIC + pp
« Odpowiedź #18 dnia: 27-09-2018, 20:25:47 »
No ale można góra dół.

Offline GazzZuss

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 27-09-2018, 21:21:26 »
Można góra dół.  Nie można przód tył. Taka Japońska maniera :) i chyba robi się standardem w innych markach. Ten przód tył był dobry do spania na rozłożonym fotelu   :cool: ale nie jestem pewien czy tak ustawiony zagłówek podczas jazdy nie jest niebezpieczny (pochylony do przodu w sensie)  :o

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 28-09-2018, 07:56:39 »
Ten przód tył był dobry do spania na rozłożonym fotelu   

Tak - pewnie masz rację - właśnie taką pozycję (przynajmniej wg. żony) przyjmowałem w moim wcześniejszym samochodzie  :song: - pewnie dlatego początkowo mi to przeszkadzało.

Offline dibo75

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 28-09-2018, 08:01:14 »
Wczoraj jeździłem cały dzień jeepem Cherokee 2018 na fullu wersja za 200tysi i stwierdzam że nasze fotele to rewelacja,w jeepie się czułem jak na skórzanym taborecie ale zawieszenie jeepa a chr to lata świetlne...

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 28-09-2018, 09:12:40 »
na skórzanym taborecie

Hehe mój wujek miał kiedyś Grand Cherokee i tak samo nazywał fotele które tam były. Czyli nic się tam nie zmieniło ;)

Też mi się wydaje, że to zawieszenie w CHR + 18 calowe koła to ciut za twarde jest... Jeśli miałbym taką możliwość to kupiłbym od razu 17 cali.

Choć nie wiem, czy tak rzeczywiście jest, czy tylko mi się wydaje, ale na zimówkach Conti jeździ mi się wygodniej... (identyczne rozmiary).

Choć dzięki temu samochód bardzo dobrze trzyma się drogi... :-)
« Ostatnia zmiana: 28-09-2018, 09:30:47 wysłana przez Gracol »

Offline GazzZuss

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 28-09-2018, 19:01:04 »
Opowiedzcie Proszę jak kupowaliście Swoje CHR`ki czekaliście na obniżkę rocznikową braliście od razu jak o niej usłyszeliście. Dużo wam zajęło przekonanie siebie i bliskich? Według Was lepiej kupować jesienią może wiosną? Czy już nie opłaca się brać rocznika 2018? itp.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #24 dnia: 28-09-2018, 20:17:02 »
Według Was lepiej kupować jesienią może wiosną?
wszystko zależy od zasobności portfela i nastawienia. Ja byłem sfokusowany na auto z bieżącej produkcji i nie chciałem nówki na zimę, więc mimo że jeszcze były wyprzedaże rocznika 2016 poczekałem do końca lutego 2017 i zamówiłem oraz skonfigurowałem samochód pod siebie.

Offline GazzZuss

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 28-09-2018, 21:43:50 »
wszystko zależy od zasobności portfela i nastawienia. Ja byłem sfokusowany na auto z bieżącej produkcji i nie chciałem nówki na zimę, więc mimo że jeszcze były wyprzedaże rocznika 2016 poczekałem do końca lutego 2017 i zamówiłem oraz skonfigurowałem samochód pod siebie.

No właśnie poruszyłeś ciekawą kwestię. Obecnie wersja Selection w ofercie delerów  przypomina trochę wyprzedaż tego co im zostało. Jak mówię Selection od razu zapalają im się żarówy w oczach :) Jak zaczynam pytać o wersję Prestige z pakietem executive i własnym wyborem foteli koloru nadwozia itp. Zaczyna się marudzenie ..a,że to trzeba będzie dłużej czekać,że wyjdzie drożej itp. Kurde im bardziej drąże tym mniej wiem. POMOCY  :)

P.S.  Tak zauważyłem,że wersja Selection jest dla tych którzy wchodzą do salonu i mówią chce to... I tak dla czystości sumienia toyota w Polsce wymyśliła dwa pytania od sprzedawcy do klienta czy chce mieć osiem głośników z dobrym bassem ( co jest obrazą dla audiofila ) zamiast 4 i czy potrzebuję zintegrowaną nawigację. Żeby klient z zasobnym portfelem miał poczucie ,że ma jakiś wybór  <kawusia> Dla jasności wypowiedzi nie jestem Januszem który sprzedał nerkę żeby zapłacić za Tośkę. Po prostu lubię wiedzieć za co płacę :)
« Ostatnia zmiana: 28-09-2018, 21:56:24 wysłana przez GazzZuss »

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #26 dnia: 28-09-2018, 23:06:47 »
Selection jest dla tych co chcą mieć za niewielka dopłata ładniejsze fotele i czarny dach.
Jbl i Navi jest opcja . Nie ma natomiast nanoe, które jest w Prestiżu.

Offline GazzZuss

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 28-09-2018, 23:24:35 »
Selection jest dla tych co chcą mieć za niewielka dopłata ładniejsze fotele i czarny dach.
Jbl i Navi jest opcja . Nie ma natomiast nanoe, które jest w Prestiżu.

Ale w selection np nie możesz wybrać czarnych foteli tylko te przypisane kolorowi.  Swoją drogą zaskakuje mnie że w wersji Selection nie ma tej opcji do klimy.
Prestige obecnie przy doborze włąsnych opcji zbliżonych do selection jest droższy o 1500 zł Nie liczę Navi i JBL tylko kolor lakieru nadwozia plus executive ( zestaw safety sense)
« Ostatnia zmiana: 28-09-2018, 23:28:02 wysłana przez GazzZuss »

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #28 dnia: 30-09-2018, 20:25:00 »
Jak zaczynam pytać o wersję Prestige z pakietem executive i własnym wyborem foteli koloru nadwozia itp. Zaczyna się marudzenie ..a,że to trzeba będzie dłużej czekać,że wyjdzie drożej itp.
Jak skonfigurowałem swój i złożyłem zamówienie, to sprzedawca pierwsze co powiedział, to że nie wie czy taki samochód znajdzie Polsce gdzieś na placu  <zalamka> Ojciec - mówię, zamawiaj w fabryce, a nie szukaj po świecie tego co chcę  :cool:
Wracając do Twojego zakupu - co z pozycją za kierownicą ? Jak masz jakiekolwiek wątpliwości co do pozycji to mocno się zastanów. Dla mnie to jeden z kluczowych elementów. Może jakaś duperela wnerwiać oko, ale za kierą musi być wygodnie i przyjemnie inaczej znienawidzisz swój samochód. W moim przypadku jak była premiera corolli po lifcie w 3Q 2016 to już siedziałem w aucie. Kilka razy potem jeszcze przyjeżdżałem do salonu - każdą wątpliwość sprawdzałem organoleptycznie, po czym dopiero w lutym 2017 zamówiłem samochód. CVT testowałem na RAV 4 bo nikt nie miał corolli w automacie. Ponieważ brałem Prestige byłem skazany na koła 17 calowe - podczas jazdy próbnej (bardzo długiej) przetestowałem komfort jazdy na wertepach, wydawało się ok, ale teraz podczas eksploatacji wiem już, że te 17 tylko ładnie wyglądają  - lepsze do jazdy na codzień byłyby 16 na większym balonie

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #29 dnia: 30-09-2018, 23:25:07 »
osiem głośników z dobrym bassem ( co jest obrazą dla audiofila )
Świadomi audiofile doceniają suby i wiedzą że dają one nie tylko lepsze rozciągnięcie basu ale przede wszystkim o wiele lepszą dynamikę (ale to już nie wszystkie).  Co do zestawu JBL w C-HR to miałem się nim okazję trochę pobawić.  Bas jest przyzwoity, szczególnie jak się go porówna do tego generowanego przez głośniki nisko-średniotonowe w niedostatecznie wytłumionych drzwiach w wersjach z podstawowym audio.  Natomiast nie słyszę istotnej różnicy w jakości wysokich i średnich tonów względem wersji z 6 głośnikami, a już brak możliwości osobnej regulacji wzmocnienia i odcięcia suba w zestawie za takie pieniądze to żenada.

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 30-09-2018, 23:25:07 »