Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Problem z ogrzewaniem  (Przeczytany 622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Polima

• Toyot Leżący
  • *
Problem z ogrzewaniem
« dnia: 01-10-2018, 09:14:17 »
Witam ponownie. Mam taki problem. Zapalam zimny silnik i jadę nawet ok. 10 km. Niestety silnik po chwili jest gorący a ogrzewania nie ma. Część przewodów w których jest płyn jest ciepła a ten od dołu zbiorniczka jedt zimny. Czasami nawet zapala się na chwilę na czerwono kontrolka od płynu. Dopiero po przejechaniu kilkanaście km nagle zaczyns wiać ciepłe powietrze. Termostat wymiemiłem i dalej to samo. Zaznaczę tylko że jak się odblokuje po tych kilkunastu km to wtedy jeżdżę cały dzień i wszystko jest ok ( jeżdżę na taxi ). Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym temscie ?. Aha kpmputer ni pokazuje żadnych błędów.

Offline arekw80

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 14-10-2018, 22:50:58 »
na moje to masz układ zapowietrzony, lub może uszkodzona uszczelka pod głowicą i daje minimalne ilości gazów do układu...

Offline memory

• Toyot Pełzający
  • **
  • Prius 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 17-10-2018, 02:45:47 »
zapowietrzenie od tego bym zaczął termostat masz nowy (nie podejrzewam żebyś włozył niepewny )u kolegi w P3 podobne objawy dawała pompa wody elektryczna zacierała się pomogły nam odczyty z hybrydasistana ,w pewnym momencie powyzej 95 stopni dobrze nie pamietam zapalał sie kontroka w zbiorniczku wyrównawczym  i ukladzie chłodzenia słychac było cisnienie że cos za wysokie ,jak podłączyłem techstreama to target obrotów pompy nie był osiagnięty ,podmiana pompy załatwiła sprawę.
Prius 2006

Offline Polima

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 07-11-2018, 18:26:36 »
Już zrobione. Okazało się, że uszkodzona jest pompa wody. Po wymianie problem ustał i już grzeje szybciutko.

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 07-11-2018, 18:26:36 »